logo

پیک نت و دنباله روی از سیاست های روسیه

دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۴ ژانويه ۲۰۱۳

کوروش گلنام

1 ـ گردانندگان این سایت که هم چنان سیاست ویران گر و آزمایش پس داده حزب توده را دنبال می کنند، خود ادعا دارند که یکی از چند تارنمای فارسی زبان هستند که مورد بیشترین مراجعه ایرانیان است (1). اگر چنین باشد باید به حال ایرانیان تأسف خورد زیرا سیاستی که این سایت خبری/تفسیری دنبال می کند وابسته به سیاست روز روسیه است. برای این ادعا می توان ده ها نمونه به میان آورد. در گذشته هر گاه روس ها می خواستند جای پای خود را محکم تر کنند و حکومت اسلامی را بترسانند، این سایت وظیفه اعلام حمله نظامی آمریکا و هم پیمانان او را بر عهده داشت و تاریخ دقیق آن را نیز ذکر می کرد که نگارنده در گذشته در نوشته ای با تبتر"پیک نت همچنان می تازد" به شکلی مفصل به آن پرداخته و در این باره آماری از تبلیغ های این سایت در سه سال،از سال 1383 تا سال 1385 به دست داده است که خوانندگان علاقه مند می توانند آن را در پیوست آمده در زیر بخوانند(2). خواندن این مقاله که متکی به سندهای به دست داده شده از همین سایت است شاید برای منظور امروز نیز کافی باشد. در مقاله دیگری نیز با نیتر"حزب توده، فریبی که پایان ندارد" نگارنده یک بار دیگر به سیاست های نادرست حزب توده و سایت پیک نت پرداخته است(3)

2 ـ شوربختانه گردانندگان این سایت نمی خواهند از گذشته بیاموزند و هم چنان سیاست های نادرست خود را دنبال می کنند. خوانندگان این سایت می باید هشیار بوده و فریب زرق و برق این سایت را نخورند. باید گفت که گردانندگان این سایت در گزینش تیترها و خبرها کار آزموده و ماهر هستند ولی با اندکی تیز بینی و هشیاری می توان دم خروس را که همیشه بیرون زده است،دید. نگاه کنید به تبلیغ های این سایت علیه مقاومت مردم در سوریه و خبرهایی که به پیروی از سیاست های روسیه و حکومت اسلامی بر علیه مردم سوریه و به سود حکومت سوریه منتشر می کند. به آخرین تیتر در آخرین شماره این سابت نگاهی بیاندازیم:"لیبی به خاک سیاه نشست، نوبت سوریه است".اصل نوشته(4). از زمان آغاز بپا خیزی مردم سوریه، این سایت سیاست ضد آن را دنبال کرده است. پیک نت در ضدیت با اسراییل و آمریکا از حکومت اسلامی هیچ کم نداشته و در جقیقت همآن سیاست روسیه و حکومت اسلامی را تبلیغ می کند. به این مقاله در شماره پیشین آن توجه نمایید(5) در هر شماره این تارنما می توان خبری ضد خیزش مردم در سوریه، یه سود سیاست های بشار اسد، حکومت اسلامی و روسیه و ضد آمریکا، اروپا و اسراییل خواند.

3 ـ خواننده گاه خبرهای حساسی در این سایت می خواند که در هیچ یک از تارنماهای فارسی نمی توان یافت و روشن نیست منبع آن کجاست؟ به آخرین نمونه آن توجه بفرمایید:

"حامد کرزی با پیام خامنه ای از کابل راهی کاخ سفید شد!" به اجبار من همه خبر را اگر چه نوشته را به درازا می کشد اینجا می آورم تا خوانندگان خود داوری کنند که گردانندگان این سایت چنین خبری را از کجا تهیه کرده اند:

"سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی و مذاکره کننده اتمی جمهوری اسلامی، از سفر به هندوستان و افغانستان بازگشت و گزارش محرمانه خود را به علی خامنه ای داد. او از دو رایزنی بسیار مهم و محرمانه بازگشت که علی خامنه ای نه احمدی نژاد و نه وزیر خارجه را در حد و اندازه آن نمی داند. یعنی محرمانه ترین پیام ها و نظرات در باره برنامه اتمی و گفتگو با امریکا!

جلیلی ابتدا به هندوستان سفر کرد تا پیش از تشکیل گروه 1+5 نقطه نظرات جدید جمهوری اسلامی را با مقامات این کشور در میان بگذارد و سپس، شتابزده، خود را به کابل رساند تا پیشنهادها و پیام های آقای خامنه ای را توسط حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان برای اوباما بفرستد. حامد کرزای پس از دیداری طولانی با سعید جلیلی، دوشنبه گذشته راهی امریکا شد، تا پیش از تشکیل جلسه گروه 1+5 و دور تازه از مذاکرات اتمی با جمهوری اسلامی، امریکا از تازه ترین تصمیمات رهبر ایران با اطلاع باشد.

آنگونه که کسب اطلاع شده، جلیلی در دیدار با کرزای این پیام رهبر جمهوری اسلامی را برای اوباما به وی ابلاغ کرد که «ایران آمادگی تعلیق و محدود سازی غنی سازی را دارد و برای مذاکره کامل بر سر همه مسائل آماده است. یگانه خواست ما (جمهوری اسلامی) برداشته شدن بخشی از تحریم هاست!»

در کابل گفته می شود که جلیلی علاوه بر دیدار و مذاکرات محرمانه ای که با حامد کرزای داشته، در مدت اقامت خود گفتگوئی طولانی نیز با "سپنتا" وزیر امور خارجه سابق دولت افغانستان وعضوفعلی شورای امنیت ملی داشته که در آن مسئله پیمان امنیتی امریکا با افغانستان، نگرانی جمهوری اسلامی از بازگشت طالبان به قدرت و مسئله مهم استقلال بلوچستان پاکستان و تاثیر مستقیم آن روی بلوچستان ایران مطرح شده است.

در این دیدار و گفتگو، سپنتا درباره آخرین نظرات رهبر جمهوری اسلامی در ارتباط با فعالیت اتمی سوال کرده است و جلیلی بی آنکه فاش سازد با کرزای چه مذاکره ای داشته، گفته که جزئیات را با آقای رئیس جمهور مطرح کرده است. سپنتا نیز بی آن که مستقیما بگوید کرزای او را درجریان جزئیات مذاکرات و پیام غیر مستقیم خامنه ای برای اوباما قرار داده است، با خنده پرسیده «این پیشنهادها موقت و برای عبور از انتخابات ریاست جمهوری است و یا حقیقتا آقای خامنه ای در سیاست هایش تجدید نظر کرده است؟» جلیلی که معمولا و تا حد جلوه کردن بصورت یک آدم خجالتی بسیار کم حرف است؛ لبخند زده و گفته: ببینیم سفر آقای کرزای به امریکا چه دستاوردی دارد!

جمعا سفر جلیلی به افغانستان یک روز و نیم طول کشید و علاوه بر کرزای و سپنتا، با مارشال فهیم معاون کرزای و مرد پر قدرت کابینه کرزای که در گذشته معاون احمد شاه مسعود بوده و همچنین وزیر خارجه کنونی زلمای رسول و وزیر خارجه سابق افغانستان "سپنتا" نیز ملاقات و گفتگو داشته است."پیک نت 20 دی1399

گویی نویسنده این گزارش خود آن جا حضور داشته است که از خصوصی ترین مذاکره جلیلی آگاه بوده است! منبع چنین خبری که درستی آن به هیچرو روشن نیست تنها می تواند از سوی دستهای امنیتی روس به دست این تارنما رسیده باشد.

4 ـ این تارنما به پایگاه اصلی تبلیغ برای اصلاح خواهان شکست خورده حکومتی و چهره هفت خط و ریاکاری جون هاشمی رفسنجانی مبدل شده است. این سیاست ها همآن سیاست های شناخته شده روسیه است که خواستار بقای خکومت اسلامی با اندکی میانه روی است و همیشه نیز پشتیبان اصلاح خواهان حکومتی بوده است.

نگارنده خوانندگان این تارنما به ویژه آنان که در ایران هستند را به هشیاری بیشتر فرا می خواند.

کوروش گلنام
یکشنبه24 دی 1391 ـ 13 ژانویه 2013

زیر نویس:

http://www.pyknet.net/1391/06mehr/09/page/pyk.php
http://asre-nou.net/1385/azar/30/m-golnam.html 2 ـ
http://asre-nou.net/1384/khordad/12/m-golnam.html 3 ـ
http://www.pyknet.net/1391/03dey/20/page/35Turkieh.php 4 ـ
ـ http://www.pyknet.net/1391/03dey/20/page/35Turkieh.php/<7a> 5 ـ


google Google    balatarin Balatarin    twitter Twitter    facebook Facebook     
delicious Delicious    donbaleh Donbaleh    myspace Myspace     yahoo Yahoo     


نظرات خوانندگان:

میهن فروش کیست؟!
مجید فلاح زاده
2013-01-26 20:28:04
خدمت آقای کوروش گلنام، با سلام... پس، لا اقل، در مورد مُضل «میهن فروشی» با من هم عقیده هستید که «شهنشاه آریا مهر» میهن فروش ترین فرد تاریخ صد ساله ی قرن گذشته ایران بودند؛ چرا که برای بقای خود وخانواده ـ سلطنت اش، هم «بحرین» را دو دستی تقدیم انگلیسی ها نمود ند، و هم، دوبار برای حفظ جان شان با انبوه ـ کلانی پول از کشور گریختند و «میهن» را به شیا طین رها نمودند! ... شما هم تندرست باشید و خواهش می کنم و صمیمانه می گویم: « دست بر دارید.»

سخن از میهن فروشی است
کوروش گلنام
2013-01-22 11:06:43
جناب مجید فلاح زاده، نخست درود وسپاس از توجه شما. به این دو نکته توجه بفرمایید:
1ـ من توده ستیز نیستم که مخالف سیاست رهبری توده ای ها هستم. شما گویا لینک های آمده در زیر نوشته مرا نخوانده اید. من در آن جا دیدگاه خود در باره توده ای ها راآورده ام
2 ـ توده ای ها وشما می توانید هوادار هر کس که می خواهید باشید. شرط اصلی آن است که سود میهن خود را بالاتر از هر چیز دیگر بدانیم.من با میهن فروشی است که مخالفم ودست بردار هم نیستم
تن درست باشید

روسوفیل یا آمریکوفیل
مجید فلاح زاده
2013-01-21 11:12:57
آقای کورش گلنام ... چه اشکال دارد؟! اگر سایت «پیک نت» طرف دار روسیه (وبه خوانید:«اتحاد شوروی» سابق) است واز آن خوراک می گیرد، شماهم، چنان که از نوشته تان بر می آید، طرفدار پروپا قرص «ایالات متحده ی آمریکا» و «اسرائیل» و ... هستید، و مبلغ سیاست های آنان ! بگذارید مُنصف باشیم، هر که و هرچه هستیم باشیم: چپ یا راست، مسلمان یا کافر، روسوفیل یا آمریکوفیل؛ و به ویژه امروزه، از حربه ی شانتاژ پرهیز کنیم، چرا که شعار «توده ای ستیزی» دیگر نخ نما تر از آن شده است که به توان در آن «پیراهن عثمانی» دید و علم! کرد!

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد