شورای هماهنگی حزب آزادی و رفاه ایرانیان (آرا)

«دختر آبی» جاودانه شد تا همبستگی مردمان ایران برای رهایی جامه عمل بپوشد

آزادیخواهان جهان ، صدای زنان ایران باشید و بهر صورتي كه مي توانید پيام "دختر آبي ايران" را به گوش دولتهاي جهان برسانید.
حزب آزادی و رفاه ایرانیان فقدان سحر را به خانواده وی و ایرانیان آزادیخواه تسلیت میگوید و همبستگی تمام آزادیخواهان را در راه رسیدن به حکومتی سکولار و فارغ از دین خواهان است.اعلامیه کمیته مرکزی سازمان راه کارگر:

رژیم زن ستیز جمهوری اسلامی عامل مرگ دلخراش سحر خدایاری دختر فوتبال دوست است

مردان! در اعتراض به آپارتاید جنسیتی در ورزش، استادیومها را تحریم کنید!

این مرگ دلخراش که بدون تردید رژیم قرون وسطایی اسلامی عامل آن محسوب میشود، انعکاس وسیعی در فضای مجازی داخل و خارج ایران پیدا کرد. تعدادی از فوتبالیستهای مشهور خارجی ضمن ابراز تاسف از مرگ سحر عزیز خواهان اعمال فشار فیفا بر رژیم ایران برای پایان دادن به ممنوعیت حضور زنان در استادیومهای ورزشی شدند و اعمال چنین تبعیض آشکاری در قرن بیست و یکم را شرم اور توصیف کردند. تعدادی از ورزشکاران داخل کشور نیز مثل شجاعی، میداوودی و علی کریمی واکنش نشان دادند و علی کریمی خواهان بایکوت استادیومها تا اطلاع ثا نوی شد.bepish-setare2.jpg
هيئت سیاسی اجرائی ـ حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

همراە با کارگران برای لغو احکام زندان
و آزادی فعالان سندیکائی تلاش کنیم!

در محکومیت احکام طویل زندان برای کارگران هفت‌تپه و حامیان آن‌ها

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) صدور احکام بیدادگاە‌های جمهوری اسلامی تحت ریاست رئیس جنایتکار قوە قضائیە را محکوم می‌کند و خواهان لغو بلادرنگ این احکام، آزادی کلیه‌ی کارگران و معلمان زندانی، منع پیگرد فعالیت های سندیکایی فعالان و رهبران جنبش کارگری و رفع موانع تشکیل و فعالیت آزادانە‌ی تشکل‌های مستقل کارگری ست. ما همچنین همە‌ی هم‌میهنان آزادیخواه، سازمان‌ها، احزاب و نهادهای مردمی، به‌ویژە نهادهای کارگری را بە مبارزە‌ی مشترک علیە زندانی کردن کارگران حق‌طلب و تلاش برای آزادی رهبران و فعالان کارگری دعوت می‌کنیم.عزم رژیم برای نقره داغ کردنِ «نان، کار، آزادی» در بیدادگاه اسلام و سرمایه!

این رژیم از ترس گسترش جنبش طبقاتی کارگران و زحمتکشان است که دارد میترساند و با صدور قرون وسطایی ترین احکام میخواهد به کل کارگران و جامعه اخطار دهد که هر نوع جنبش اعتراضی حتی جنبش مطالباتی را با هارترین روشهای فاشیستی سرکوب خواهد کرد، غافل از اینکه بر سرنیزه میتوان تکیه زد اما نمیتوان روی آن نشست!! کارگران و اکثریت مردم زجرکشیده جامعه ۸۵ میلیونی ایران دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند. کارد فقر و فلاکت و ناامیدی به عمیقترین نقاط پیکرشان رسیده است و همین وضعیت انفجاری است که موجب هراس رژیم و عملکرد شنیع نهادهای قضایی و امنیتی آن میشود.bepish-setare2.jpg
هیئت سیاسی – اجرایی حزب چپ ایران(فدائیان خلق)

خود سوزی «سارا»، سند محکومیت حکومت زن‌ستیز جمهوری اسلامی!

اعلامیه به‌مناسبت فاجعه‌ی خود سوزی دختر ورزش دوست «سارا»

خودسوزی دلخراش و دردناک "سارا" یک اقدام تراژیک در اعتراض برحق زنان ورزش‌دوست علیه زور و ستم و تبعیض است، اما آخرین آن نیست. در مبارزه‌ای که از دیر زمان جریان دارد و تا جمهوری اسلامی را وادار به عقب‌نشینی ناگزیر نکند، از پا نخواهد نشست. این جنبش مدنی جاری است و رو به اعتلاء دارد. حزب چپ ایران(فدائیان خلق) که برای گذار از این رژیم ضد بشری و استقرار یک جمهوری سکولار و دمکرات به جای آن مبارزه می کند، با همه‌ی توان خود همراه این جنبش و جزیی از آن است و آرزومند حیات برای «سارا» و بازیابی سلامت جسمی و روحی این نازنین تا حد امکان.سازمان فدائیان (اقلیت)

صدور حکم زندان برای متهمان پرونده هفت‌تپه را محکوم می‌کنیم

سازمان فدائیان (اقلیت) از تمامی کارگران و زحمتکشان می‌خواهد تا صدور احکام قضایی علیه متهمان پرونده هفت‌تپه را محکوم و از نماینده زندانی کارگران هفت‌تپه و دیگر حامیان زندانی هفت‌تپه حمایت کنند.
سازمان فدائیان (اقلیت) از تمامی مدافعان حقوق و منافع کارگران، در داخل و خارج کشور و نیز تشکلات کارگری در داخل و خارج کشور می‌خواهد تا در اشکال گوناگون به دفاع از متهمان پرونده هفت‌تپه برخاسته و خواستار لغو این احکام ظالمانه شوند.اعلامیه مشترک جدید شش جریان جپ و کمونیست ایران

علیه احضار کارگران فولاد اهواز به اعتراض برخیزیم

در خارج از کشور احزاب و سازمان های چپ و کمونیست و نهادهای مدافع جنبش کارگری و مبارزات آزادیخواهانه در ایران لازم است با برپایی کارزارهای سیاسی و تبلیغی به حمایت از فعالان کارگری و فعالان دیگر جنبش های پیشرو اجتماعی و دفاع از آزادی زندانیان سیاسی هزینه سیاسی تعرض رژیم به جنبش کارگری و آزادیخواهانه در ایران را سنگین تر کرده و این رژیم را هر چه بیشتر در نزد افکار عمومی رسوا کنند.اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

علیه جمهوری اسلامی، علیه فراموشی

به مناسبت دهم شهریور سال روز قتل عام زندانیان سیاسی

سی‌ و یکمین سالگرد تابستان خونین ۶۷ در شرایطی فرا می‌رسد که نسیم فرح بخش رهایی در هر گوشه ایران می‌‌وزد. جسارت و پایداری شهدای تابستان ۶۷ و شجاعت رشک انگیز خانواده‌های این عزیزان اکنون سراسری و همه گیر شده است نظامی که در چهل سال گذشته باد کاشته است توفان درو خواهد کرد. در سی‌ و یکمین سالگرد تابستان خونین ۶۷، یاد جان باختگان این فاجعه هولناک و تمامی شهدای راه رهائی مردم ایران را گرامی می داریم، به خانواده‌های داغدار و رنج کشیده همه آنان درود می می‌ فرستیم و در مقابل فداکاری و شجاعت بی‌ همتای آنان سر تعظیم فرود می‌آوریم . در سی‌ و یکمین سالگرد تابستان خونین ۶۷ ، با عشق، زندگی‌، رزمندگی و پایداری دوباره پیمان می بندیم و بار دیگر یادآوری می‌کنیم که دادخواهی، آزادی‌های سیاسی و دموکراسی در ایران، بدون سرنگونی جمهوری اسلامی و درهم شکستن دستگاه‌های سرکوب آن بدست خود مردم امکان ناپذیر است.