Ali-Mahbaz-s.jpg
عفت ماهباز

یاد تو،
یاد عطر گل سرخ خونه

از سوز و سرمای پائیزی می گفتم. گل سرخ ما گاها از سرما بی انکه پژمرده بشه یکی یکی گل برگ هاش می ریختن. اما تو هنوز وقت رفتنت نبود، قبراق، تند، علیرغم همه ی کار و بارهای زندگی، هفته ای یه بار کوهتو می رفتی. هنوز کفشهای کوهت در خاطر همه مونده، همون کفشهایی که وقتی کشتنت، بابک بغل شون کرد. گفت: "بابا رفته جبهه زخمی ها را درمان کنه ".
گل سرخ ایوان خونه هنوز عطرش، رایحه دل انگیزش می یاد. عطری که اسیر می کنه. اسیر یاد تو. در ان پائیز.ebrahim-asgharnejad-s.jpg
ه . لیله کوهی

از کوچه باغ های لنگرود تا گورستانی سرد و مه آلود در نروژ!

به یاد ابراهیم اصغر نژاد

از بروبچه های نسل بهمن 57 همۀ آنهائیکه در جوشش آنروزهای لنگرود بودند کسی نیست ابراهیم را با آن عینگ قاب کائوچویی اش از یاد برده باشد حضور هرروزه اش کنار چادر بحث چریک ها در محله راه پشته یا نگهبانی شبانه در محلات. از لاستیک آتش زدن ها وبستن پل رودخانه که شهر را به دو نیم می کرد. خلاصه هروقت بخواهی از گاهشمار آنروزها حرفی بزنی بیگمان نام او در ردیف اول آن یاد ها خواهد بود.
بی شک او هم مثل همۀ ما ثانیه می شمرد تا روزی در جشن رهایی از این همه رنج ودرد به خانه برگردد. افسوس عمر کوتاهش این آخرین آرزویش را با او به دور دست ها برد.aref-reza.jpg
عارف محمدی

با رضا بدیعی، کارگردان و پدر خوانده تلویزیون آمریکا

نسل جوان نیازی به تجربه‌های ما ندارد

رضا بدیعی ممکن است برای بسیاری از جوانان علاقه‌مند به سینما در ایران ناشناخته باشد، اما وقتی سریال‌های معروفی مثل بالاتر از خطر (مأموریت: غیرممكن)، مرد شش میلیون دلاری و گشت ساحلی را نام ببری و از رضا بدیعی به عنوان کارگردان برخی از قسمت‌های این سریال‌ها یاد کنی، با ناباوری به آشنایی بیش‌تر با او علاقه‌مند می‌شوند. رضا بدیعی، متولد 1308 در اراک، همسر سابق باربارا ترنر و پدرخوانده ی جنیفر جیسن‌لی است كه هر دوی آن‌ها، بخصوص دخترخوانده‌اش، از بازیگران معروف هالیوود هستند. دخترش مینا بدیعی نیز اكنون به عنوان بازیگر در آمریکا فعالیت می‌كند. بدیعی در دوران فعالیت‌های حرفه‌ای‌اش با کارگردانی423 قسمت از سریال‌های مختلف، از جمله سریال‌های یادشده و همچنین بارتا، شعبده‌باز، استارسكی و هاچ، پرونده‌های راكفورد (در ایران:راكفورد)، بافی قاتل خون‌آشام‌ها، هالك شگفت‌انگیز و..