logo

نامه سرگشاده به کمیساریای حقوق بشر دولت آلمان

فوروم دمکراتیک ایرانیان آلمان/ماینس

جمعه ۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۶ مارس ۲۰۲۱

نامه سرگشاده فوروم دمکراتیک ایرانیان آلمان/ماینس به خانم دکتر کوفلر کمیساریای حقوق بشر دولت آلمان فدرال

فراخوان برای کمک به زندانیان سیاسی ایران که در اعتصاب غذا بسر میبرند

Mainz, 23.03.2021
برگردان بفارسی ناهید جعفرپور
حضور محترم سرکار خانم دکتر کوفلر،
ما با نوشتن این نامه سرگشاده توجه شما را به دو مسئله جلب می کنیم.

روز شنبه، 20مارس، نوروز و آغاز بهار بود که برای 300 میلیون نفر، به ویژه برای ایرانیانی که با این جشنواره روبرو هستند، از اهمیت زیادی برخوردار است. این جشنواره سمبل طبیعت، زندگی مشترک و همچنین مقاومت است. در چنین روزی 34 زندانی سیاسی در زندانهای مختلف و در مکانهای مختلف ایران دور هم جمع شده اند تا اعتصاب غذای 3 روزه کنند.

آنها با اعتصاب غذای خود می خواهند توجه همگان را به وضعیت زندان ها، شرایط زندگی در بازداشت و انتقال و همچنین یادآوری افرادی که سال گذشته توسط رژیم ایران اعدام شدند را جلب نمایند. این یادآوری نشانه این است که مردم ایران با چنین شرایطی موافق نیستند و خواهان تغییر هستند. تغییر به این معنی است که جمهوری اسلامی متوجه شود که رژیم مورد قبول مردم نیست. این یک مقاومت نمادین از زندانیان و در عین حال همبستگی با زندانیان دیگر است. این زندانیان در نامه خود آورده اند كه با افراد اعدام شده مانند نوید افكاری، بهنام محجوبی و سایر افراد قربانی رژیم همبستگی نشان می دهند. از شما انتظار میرود در این راستا کاری انسانی انجام دهید و به ایران اخطار نمایید که کشورهای خارجی این رویکرد را قبول ندارند و خواسته های مردم محترم شمرده می شود.

ما همچنین می خواهیم از طریق این نامه توجه شما را به وضعیت آقای احمدرضا جلالی، یک شهروند دو تابعیتی که به عنوان جاسوس دستگیر شده است، جلب کنیم. وضعیت دانشمند سوئدی بسیار بحرانی شده است. سازمان های امدادی در داخل و خارج از کشور خواستار کمک شده اند زیرا وی در بازداشت است و از نظر روانی به لحاظ شکنجه شدید وضعیتی بحرانی دارد. او آنقدر وزن کم کرده است که فقط از او پوست و استخوان مانده است. عکس وی، به عنوان یادآوری نحوه برخورد با چنین افرادی پیوست شده است. او تحقیر شده است و در معرض خطر اعدام قرار دارد.
.

لطفاً کاری انجام دهید و از وی در برابر رژیم ایران به عنوان یک شهروند اروپا حمایت کنید. شما می دانید که چه اتفاقی برای خانم ناهید تقوی افتاد که به عنوان یک شهروند ایرانی-آلمانی در بازداشت به سر می برد. روابط تجاری و سیاسی یک طرف است، اما وضعیت حقوق بشر و گروگان گرفتن مردم طرف دیگر است. بنابراین بسیار مهم است که از همه ابزارها برای اعمال فشار استفاده کنیم و به رژیم ایران نشان دهیم که این راهش نیست و این روش پذیرفته نخواهد شد. ما فکر می کنیم که همه مناسبات، از هر شکل و نوعش، باید از وضعیت حقوق بشر و نقض گسترده حقوق بشر در ایران آگاه شوند. رژیم ایران با این گونه سیاست از اینکه هر فریادی برای آزادی، دموکراسی و ابراز عقیده را در جوانه خفه کند، واهمه ای ندارد.

این انسانها تنها به خاطر عقایدشان دستگیر یا گروگان گرفته شده اند تا در ازای دریافت پول توسط عوامل رژیم ایران معاوضه شوند. شما باید به مردم و اتحادیه اروپا بگویید که این قابل قبول نیست. گزارش های کمیسر حقوق بشر سازمان ملل و گزارش های عفو بین الملل به وضوح وضعیت مردم در ایران را نشان می دهد. ما باید همه کارها را با هم انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که در ایران زندانی سیاسی وجود ندارد و هیچ اعدامی در ایران انجام نمی شود.

با احترام فراوان
از سوی فوروم دموکراتیک ایرانیان آلمان/ماینز
بهروز اسدی

i.A. Behrouz Asadi
Demokratische Forum der Iraner C/O Initiativausschuss für Migrationspolitik in RLP
Albert-Schweitzer-Str 113-115
55128 Mainzنظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد