logo

نامه سرگشاده به رئیس کمیسیون اروپا خانم اورزولا فاندرلین

فوروم ایرانیان دمکرات ماینز/آلمان

يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴ فوريه ۲۰۲۱

امه سرگشاده فوروم ایرانیان دمکرات ماینز/آلمان به رئیس کمیسیون اروپا خانم اورزولا فاندرلین، رئیس پارلمان اروپا آقای میشیلن، وزیر امورخارجه و ارتباطات بین المللی اروپا آقای بورل، وزیز امور خارجه آلمان آقای هایکو ماس و خانم دکتر کوفلر مسئول کمیسیون حقوق بشر دولت آلمان فدرال

برگردان بفارسی ناهید جعفرپور
Mainz, 12.02.2021

حضور محترم سرکار خانم فاندرلین، جناب آقایان میشلین و برول و ماس و سرکار خانم دکتر کوفلر

ما به مناسبت سالگرد انقلاب ایران در 42 سال پیش و همچنین حکم دادگاه بلژیک در مورد اسدالله اسدی و همدستانش، اکنون با این نامه سرگشاده به شما روی می آوریم :
42 سال پیش، مردم ایران پس از یک قیام سراسری به خیابان ها آمدند و سرنگونی خاندان پادشاهی پهلوی را جشن گرفتند. امید این بود که اکنون همه مردم نان کافی و سقف بالای سر خواهند داشت و آزادی در کشور بر قرار خواهد شد. اما این مسئله از همان ابتدا با رویه استبدادی حاکمان جدید و روحانیون به رهبری آیت الله خمینی که قدرت را در دست گرفتند، به راه دیگری رفت. پس از تأسیس جمهوری اسلامی و تدوین قانون اساسی جدید، آنها به تدریج سعی در اعمال قدرت خود و کنترل اوضاع نموده تا بدان وسیله بتوانند تسلط حکومت خود را به نام دین ادامه دهند. بیلان 42 سال پس از انقلاب، عبارت است از: فقر در جامعه، ورشکستگی اقتصادی، بنیادگرائی، ایجاد وحشت و ترور مردم ایران در داخل و خارج ازکشور و سرکوب ودستگیری و اعدام مخالفان ........
هفته گذشته، اسدالله اسدی به 20 سال زندان محکوم شد. این واقعه نشان داد که یک دیپلمات به طور همزمان هم فعالیت های تروریستی انجام می دهد و در همین حال با دیگر مأموران و مزدوران رابطه تنگاتنگ در شبکه های متفاوت برقرار می کند. صدور این حکم نگرانی ما را برای جامعه ایرانیان با توجه به مدارکی که بدست آمده تأیید و صد چندان می کند. همانطور که دیده می شود، این شبکه ها نه تنها در آلمان، بلکه در سراسر اروپا وجود دارند. اسدالله اسدی با بیش از 250 جاسوس همکاری کرده است که 144 نفر از آنها در آلمان فعال هستند. این گروه از افراد چه کسانی میباشند؟
رژیم ایران با تمامی ابزارها و روش های مختلف تلاش می کند تا از طریق اقدامات تروریستی نفوذ خود را تثبیت و تائید و تا آنجا که ممکن است تروریسم را با استفاده از منابع مالی حفظ نماید.
این دادگاه و شواهد موجود از خلال تحقیقات، نشان می دهد که رژیم ایران از چه فرصتهایی استفاده می کند تا از طریق قدرت و نفوذ تروریستی در خاورمیانه و اروپا سیاست خویش رااعمال کند. برای دستیابی به این هدف، افراد، سازمان ها، سفارتخانه ها، کنسولگری ها، شبکه ها و انجمن هایی متشکل از ایرانیان و سایر ملل برای دولت ایران در اینجا فعالیت می کنند.


محکومیت اسدالله اسدی نقطه عطفی در فعالیت های تروریستی رژیم در خارج از کشور است. در جمهوری اسلامی، سرکوب و اعدام در داخل کشور، تروریسم و ​​صدور بنیادگرایی به خارج، دردستور روز قرار دارد. در همه حملات بزرگ، مقامات عالی رتبه فراجناهی از خامنه ای تا رئیس جمهور و وزارت امور خارجه و اطلاعات و به ویژه سپاه پاسداران نقش اصلی را داشته اند. این مسئله همچنین بیانگر تعدادی از حملات به مخالفان در اروپا و مخالفان در داخل و همچنین خارج از اروپا و ده ها عملیات دیگر است. تروریسم و ​​سرکوب از اولویت های اصلی رژیم است و بر سایر منافع سیاسی و دیپلماتیک ارجحیت دارد زیرا برای حفظ نظم رژیم ضروری است. نقشه حمله تروریستی در شهر پاریس، یک بار دیگر ثابت کرده است که تروریسم و ​​سرکوب مخالفان در داخل و خارج کشور از اولویت های اصلی رژیم است.

ایران تلاش کرد از طریق "دیالوگ انتقادی" روابط دیپلماتیک، اقتصادی و سیاسی با اروپا برقرار کند. اما پس از 42 سال پس از انقلاب اسلامی، مشخص است که این گفت وگو تنها منجر به تثبیت یک رژیم توتالیتر استبدادی شده و در جهت منافع مردم ایران عمل نمی کند. مردم ایران از چنین گفتگوهایی ناخشنودند و به "گفتگوی انتقادی" احتیاج ندارند، بلکه به همبستگی برای آزادی، دموکراسی و حقوق بشر نیاز دارند. آنها همچنین به تعهد ملموس برای آزادی زندانیان سیاسی و علیه اعدام در ایران احتیاج دارند. در حال حاضرهزاران مخالف رژیم در زندان ها بسر میبرند. موج دستگیری ها به شدت افزایش یافته و اقلیت های قومی و مذهبی در ایران تحت فشار فراوان قرار دارند. تنها در چهار هفته گذشته 100 نفر از اقلیم کردستان بدون هیچ دلیلی دستگیر شده اند. هر روز در ایران جوانان اعدام می شوند. بعلاوه، بیش از 50٪ مردم ایران به دلایل اقتصادی زیر خط فقر هستند. این مسائل باید محور گفتگو ها باشند و نه "گفتگوی انتقادی". مردم ایران مخالف جنگ و مخالف دخالت های خارجی هستند. شما باید شرایط نقض حقوق بشر در ایران را در کلیه مباحثات و روابط تان با رژیم ایران به عنوان پیش شرط اصلی مذاکرات قرار دهید. حقوق بشر قابل تقسیم نیست، بلکه یک توافق نامه جهانی است. باید پیام روشنی به مردم ایران داده شود زیرا مردم از عدم آزادی رنج می برند. سیاست های هسته ای و روابط اقتصادی نباید بر دوش و گرده مردم سنگینی کند. مردم از رژیم تمامیت خواه خسته شده اند زیرا این رژیم فقط می خواهد ادامه قدرت و نفوذ خود را در ایران و منطقه اثبات کند.

ما بر این باوریم که نه تنها اسدالله اسدی و همدستانش وجود دارند بلکه چنین ساختارهایی به حیات خود همچنان ادامه می دهند. به همین دلیل است که ما از شما می خواهیم این را از نظر امنیتی و قانونی بررسی کنید تا از چنین فعالیت هایی جلوگیری شود و عواقب مشخصی علیه رژیم ایران و نمایندگانش مطرح شود. اسدالله اسدی به اصطلاح یک دیپلمات بود که در اروپا فعالیت می کرد، بنابراین باید روابط دیپلماتیک را بررسی کنید و از سفارتخانه ها بخواهید، مانند روند میکونوس، یا از ایران خارج شوند یا نمایندگی های آلمان و نمایندگی های نزدیک اروپا در ایران، به چنین اقدامات تروریستی اعتراض نمایند. انجام این مراحل قابل توجه و مهم میباشند، زیرا نباید انسانهایی را که به نام "روابط سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک" قربانی این سیاست ها هستند را نادیده گرفت، بلکه باید برای حمایت از حقوق بشر ایستادگی کرد.
تجربه نشان داده است که باید خواسته های مستقیم در برابر رژیم ایران داشت. از جمله اخراج سفرا و اقدامات دیگری که به طور علنی مطرح شوند. مهم این است که صداها را بلند کرد و در کنار نگرانی های مردم ایران قرار گرفت و از آنها پشتیبانی نمود که این خود مانند آزادی و دموکراسی، بسیار مهم میباشد.

با احترام فراوان
از سوی فوروم ایرانیان دمکرات ماینز/آلمان
بهروز اسدی

کپی نامه به احزاب و رسانه ها
i.A. Behrouz Asadi
Demokratisches Forum der Iraner C/O Initiativausschuss für Migrationspolitik in RLP
Albert-Schweitzer-Str 113-115
55128 Mainz


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد