logo
در اين زمينه

واکسن‌های تایید شده‌، باید هر چه زودتر خریداری شوند!

رویکرد علی خامنه ای نسبت به واکسن کرونا، جنایتکارانه است!

هیئت سیاسی- اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹ ژانويه ۲۰۲۱

new/logo_hezbe-chap.jpg
علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در سخن‌رانی روز جمعه ۱۷ دی‌ماه خود، با توسل به تئوری توطئه درباره‌ی حادترین مسئله‌ی جامعه، یعنی کرونا و واکسیناسیون آن، دستوراتی صادر نمود که اجرای آن‌ها معنائی جز ادامه‌ی وضع دشوار کنونی و مرگ و میر بیشتر ندارد. او که پس از مدتی غیبت درباره‌ی کرونا و واکسیناسیون آن سخن می‌گفت، خرید واکسن از آمریکا- در واقع شرکت فایزر- و انگلستان– محصول آکسفورد- را ممنوع اعلام نمود و تاکید کرد که به آمریکا و انگلستان نباید اعتماد کرد! او همچنین افزود که خوش بینی به فرانسوی‌ها هم جائی ندارد و به قضیه‌ی خون‌های آلوده استناد کرد! پس از این نبایدها، راه حل را در درجه اول تولید داخلی در راستای "اقتصاد مقاومتی" دانست و در درجه‌ی بعد بی اشکال بودن خرید از برخی کشورهای دیگر!

این‌ها سخنان کسی است که همه‌ی تصمیمات مهم کشور یا راساً توسط وی گرفته می‌شود و یا باید به تائید او برسد. کسی که به هیچ نهادی پاسخگو نیست. این سخنان نیز، نه در مورد مسئله‌ای از ده‌ها معضل حاد این کشور، بلکه در لحظه‌ی حاضر راجع به مبرم‌ترین و فراگیرترین مسئله‌ی مردم ایران است. خامنه ای با اين دستور، بخصوص با توجه به شدت گیری واگیر کوید - ۱۹، نه فقط با زندگی مردم ایران، بلکه شهروندان کشورهای همسایه نیز، بازی می کند. او براساس سياست "نه به غرب، آری به شرق" جلوی خريد واکسن مورد تائيد سازمان بهداشت جهانی از کشورهای غربی را گرفته و راه را برای خرید واکسن از چين و روسيه که هنوز مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار نگرفته‌اند، باز گذاشته است.

واکسیناسیون کرونا اکنون عاجل‎‌ترین مسئله‌ی همه‌ی بشریت است. در تمام کشورهای دنیا بحث محوری دولت‌ها این است که به سریع‌ترین شکل ممکن مردم کشور خود را واکسینه کنند. اکنون کشورهای متعددی واکسینه‌کردن را شروع کرده‌اند و هر روز هم، سرعت بیشتری به آن می‌دهند. تامل‌برانگیز است که حتی پیشرفته‌ترین کشورها در علوم بیوشیمی، ژنتیک و داروسازی، بدون این‌که به داشته‌هایشان بسنده کنند، سیاست تهیه واکسن از کشورهای دیگر را، به موازات تلاش و تولید خود در پیش گرفته‌اند.

در جمهوری اسلامی اما با "رهبر"ی مواجهیم که برای او اصل و اساس در همه‌ی امور و از جمله مبارزه با این بیماری که تا به امروز ده‌ها هزار قربانی داشته، لجاجت بر مشی "دشمن محوری" است. امروز کسی در راس این نظام ضد مردمی نشسته‌است که سرنوشت ملتی را بازیچه‌ی ذهنیت مغشوش و سیاست‌های توطئه محور، جاه‌طلبانه و ماجراجویانه‌ی حکومت خود قرار داده است. رویکرد خامنه‌ای و ممنوع کردن ورود واکسن آمریکائی و انگلیسی، نتیجه اش آزاد گذاشتن دست برادران قاچاقچی است، تا بتوانند با قاچاق واکسن مردم را بیشتر غارت کنند و این جز به فشار بیشتر و خطر جانی افزون‌تر برای مردم، حاصل دیگری در بر ندارد.

حزب چپ ایران(فدائیان خلق) با ابراز انزجار از صدور فرمان خامنه‌ای، این رویکرد را اقدامی جنایتکارانه‌ و ضدمردمی می‌داند. این اقدام آشکار می‌سازد که مسئله‌ی این نظام، نه جلوگیری از مرگ و میر توسط کرونا، بلکه تداوم عناد با جهان و تاکید بر سیاست‌هایی است، که در زمینه‌های مختلف و در جهات متفاوت تا همین امروز جان هزاران تن از مردم ایران را گرفته‌است. افشای رویکرد خامنه‌ای یک وظیفه ملی است. مقابله با رویکرد مخرب او در برابر کرونا، از اهمیت حیاتی برخوردار است و باید در وسیع‌ترین سطوح، در خیابان‌ها و محل‌های کار، در شبکه‌های اجتماعی، در بیمارستان‌ها و محیط کار پزشکان و پرستاران جانباز، افشا و نتایج فاجعه‌بار چنین اقدامی را توضیح داد. اهمیت دارد که جمهوری اسلامی، در ابعاد ملی برای تهیه‌ی هرچه سریع‌تر واکسن‌های تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی، واکسیناسیون سریع و گسترده‌ی مردم، زیر فشار قرار گیرد.

هیئت سیاسی- اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

١٧ دی ماه ١٣۹۹ برابر با ٨ ژانویه ٢٠٢١

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد