logo
در اين زمينه

روابط بین‌الملل حزب چپ ایران ( فدائیان خلق)

نگذاریم نسرین ستوده به زندان برگردد!

به مسؤول گروه ایران در پارلمان اروپا

چهار شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰

new/logo_hezbe-chap.jpg
۱۰ نوامبر ۲۰۲۰

خانم کورنلیا ارنست عزیز،

مطلع هستید که نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر بعلت وخامت وضعیت جسمانی موقتا از زندان آزاد شده است. مرکز رسانه ای قوه قضائیه اعلام کرد، او به مرخصی رفته است. در عین حال خانواده خانم ستوده گفته اند، در صدد دریافت مرخصی درمانی برای او هستند.

در هر حال مهم این است که این وکیل شجاع و انساندوست اکنون در کنار همسر و دو فرزند خود و در میان خانواده‌ است و این خوشحال کننده و مثبت و حاکی از ثمربخشی تلاشهای بین المللی برای بهبود وضع حقوق بشر در ایران است. نسرین ستوده که تاکنون چندین بار به زندان افتاده، آخرین بار به ۳۳ سال زندان تعزیری با ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است.

کورنلیا عزیز، برای شما با توجه به قوانین جزایی و حقوقی که شما در کشور خود با آن سروکار دارید، تصور این احکام سنگین برای نداشتن روسری و یا دفاع از زنی که متهم به نداشتن روسری بوده، قابل تصور نیست. اما محکومیت خانم ستوده دقیقا به دلیل دفاع از همین حقوق اولیه بشری است.

چرا نسرین نباید به زندان برگردد؟

بیماری و وضعیت جسمانی نسرین ستوده پس از اعتصاب غدای طولانی او و افزون بر آن، با توجه به تداوم‌ موج اول کرونا در ایران و تشدید خطرناک ابعاد آن در حال حاضر، که روزانه تا ۴۰۰ کشته برجا گذاشته، و خطری که از این بابت جان زندانیان را تهدید میکند، از جمله و همچنین قانون" کاهش مجازات حبس تعزیری " از مصوبه های اخیر مجلس شورای اسلامی ایران، نکاتی است که پیگیرانه با استناد به آنها و تدابیر دیگر، میتوانند مجموعه دلايلی باشند، که بر اساس آن نسرین باید در خانواده خود بماند و دوباره به زندان باز نگردد.

همین امر مصداق آزادی همه زندانیان سیاسی دیگر هم باید باشد.

کورنلیا عزیز، ما از شما و نهاد تحت مسؤولیت شما خواهان انجام همه اقدامات ممکن دیپلماتیک و انسان‌دوستانه در این راستا هستیم.

با درودهای همبسته،
مهدی ابراهیم زاده
روابط بین‌الملل حزب چپ ایران ( فدائیان خلق)


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد