logo

جلوگیری از ثبت نام سورنا هاشمی،بهرام واحدی و علیرضا فیروزی سه دانشجوی دانشگاه زنجان

چهار شنبه ۳ مهر ۱۳۸۷ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۰۸

بنابر گزارش رسيده با آغاز سال تحصيلى جديد به سه نفر از افراد شركت‌كننده در تحصن خردادماه دانشگاه زنجان اجازه انتخاب واحد و ادامه تحصيل داده نشده است.

سورنا هاشمى، بهرام واحدى و عليرضا فيروزى، اعضاي انجمن اسلامى دانشگاه زنجان كه در پى تحصن خردادماه در اين دانشگاه به كميته انضباطى احضار شده بودند، با عدم صدور مجوز براي ثبت‌نام در سال تحصيلي جاري مواجه شده و مسئولين دانشگاه از هرگونه پاسخگويى در اين رابطه خودداري ورزيده‌‌اند.

با وجود آن كه در توافق‌نامه پايانى تحصن خرداد ماه سال جاری در دانشگاه زنجان، ریاست دانشگاه و نماینده شهر زنجان در مجلس شورای اسلامی متعهد شده بودند هیچ گونه برخورد آموزشی و انضباطی با دانشجویان مرتبط با تحصن صورت نگیرد، تعدادى از دانشجويان شركت‌كننده در تحصن بازداشت و پس از مدتي به قيد وثيقه آزاد شدند.

از آن جمله بهرام واحدى، دبير انجمن اسلامى دانشگاه زنجان در تاريخ 16 مردادماه 87 بازداشت و 21 شهريور ماه به قيد وثيقه 200 ميليون تومانى آزاد شد. سورنا هاشمى، ديگر عضو انجمن اسلامى 23 مرداد بازداشت و 19 شهريور همچون بهرام واحدى با وثيقه 200 ميليون تومانى آزاد شد. عليرضا فيروزى سخنگوى انجمن اسلامى دانشگاه زنجان نيز از طريق تلفن به دادگاه انقلاب اين شهر احضار شد.

در مدت زمان بازداشت نامه‌ی کمیته‌ی انضباطی برای پاسخگویی در رابطه با ورود به دفتر معاون دانشگاه، دکتر حسن مددي به سورنا هاشمی و بهرام واحدی ارائه و خواسته شده بود ظرف مدت سه روز دفاعیه خود را کتباً به کمیته انضباطی دانشگاه ارائه دهند. اما هیچ نامه‌ای مبنی بر حضور در كميته انضباطی و یا حکم آموزشی یا انضباطی به این افراد ابلاغ نشده است. متن نامه کمیته انضباطی که به سورنا هاشمی و بهرام واحدی در زندان ابلاغ شده است به قرار زیر است:

براساس گزارش واصله و شکایت خانم سیمین نجار تبریزی(همسر دکتر ممدی) ازشما در خصوص اتهام ذیل لازم است ضمن توضیح مشروح کامل واقعه 25/3/87 دفاعیه خود را به طور مکتوب تنظیم و ظرف مدت 3 روز پس از دریافت نامه به دبیرخانه کمیته انضباطی بدوی دانشجویان دانشگاه زنجان ارسال یا تحویل نمایید.

موارد اتهام: یکی از عوامل اصلی طراحی، اجرا و انتشار واقعه غیر اخلاقی 25/3/87 در دانشگاه

تحصن خردادماه دانشگاه زنجان در پی آن رخ داد که دكتر حسن مددى، معاون دانشجویی دانشگاه زنجان و استاد گروه زبان و ادبیات فارسی این دانشگاه قصد داشت با تهدید یکی از دانشجویان دختر، وی را مجبور به ارتباط جنسی نمايد. حين اين اتفاق عده‌اى از دانشجويان اين دانشگاه با ورود به دفتر آقاي مددى، از اقدام وى ممانعت بعمل آوردند. دانشجويان سپس در داخل دانشگاه اقدام به تحصن كرده و خواستار استعفاي وى و پاسخگويى هيأت رئيسه دانشگاه در قبال اين مسئله شدند. تحصن با پذيرفتن تقاضاي متحصنين و تعليق آقاى مددى از عضويت در هيأت علمى دانشگاه پايان يافت.

کميته گزارشگران حقوق بشرنظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد