logo

شارمین میمندی‌نژاد موسس جمعیت امام علی «با وثیقه ۲ میلیارد تومانی» آزاد شد

سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۷ اکتبر ۲۰۲۰بی بی سی: شارمین میمندی‌نژاد موسس "جمعیت امام علی" که از اول تیرماه بازداشت شده بود با قرار وثیقه دو میلیارد تومانی آزاد شد.

موسسه خیریه جمعیت امام علی، روز سه‌شنبه ششم آبان ماه از آزادی آقای میمندی‌نژاد خبر داد.

آقای میمندی‌نژاد در حالی که با کمک واکر راه می‌رفت مقابل زندان اوین در شمال تهران مورد استقبال بستگان و دوستانش قرار گرفت.

یک ماه پیش زهرا رحیمی، مدیرعامل جمعیت امام علی و همسر آقای میمندی‎نژاد به انصاف نیوز گفته بود که او در زندان وضعیت جسمی خوبی ندارد و به دلیل "رماتیسم استخوان" و مشکلات "گردن و ستون فقرات" و تشدید درد درخواست واکر کرده است.

شارمین میمندی‌نژاد، رئیس و موسس و مرتضی کی‌منش، مسوول رسانه‌ای و کتایون افرازه، بازرس علی البدل جمعیت امام علی که از بزرگ‌ترین نهادهای خیریه ایران است، اول تیرماه ۱۳۹۹ با شکایت قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران بازداشت شدند.

آقای کی‌منش و خانم افرازه بعد از مدتی با وثیقه آزاد شدند؛ اما شارمین میمندی‌نژاد، رییس انجمن ۱۲۹ روز در بازداشت بوده است.

شارمین میمندی‌نژاد‌، بنیان‌گذار خیریه جمعیت امام علی، نمایشنامه‌نویس و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشکده هنر دانشگاه تهران است و در همین دانشگاه تئاتر و تئاتر درمانی درس می‌داده و سابقه کار تئاتر در صدا و سیمای ایران را دارد.

آقای میمندی ۲۱ سال پیش با کمک دانشجویان دانشگاه شریف جمعیت امام علی را در این دانشگاه با "هدف امدادرسانی هوشمندانه" و "آگاهی‌رسانی" در جامعه تاسیس کرد و سپس آن را گسترش داد.

او بارها در سخنرانی‌های خود گفته "دغدغه‌اش کودکان و فقر اقتصادی و فرهنگی نهادینه شده در خانواده‌های ایرانی" است.

جمعیت امام علی چه کارهایی کرده است؟

خیریه 'جمعیت امام علی ' یکی از بزرگ‌ترین نهادهای غیردولتی ایران با بیش از ده هزار عضو است که برای کمک به کودکان و خانواده‌های فقیر فعالیت می‌کند.

جمعیت امام علی به دلیل وسعت حوزه کارش دسترسی زیادی به مناطق فقیرنشین ایران دارد. هر کدام از ده هزار عضو مجموعه با گروه‌های زیادی در ارتباط هستند. شماری از چهره‌های معروف هنری و فرهنگی هم از این خیریه حمایت می‌کنند که خود یک شبکه وسیع آگاهی‌رسانی را تشکیل می‌دهد.

این سازمان در اساسنامه خود تاکید کرده که با رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند و اعضایش به قانون اساسی ایران اعتقاد دارند.

هنوز درباره اتهام‌های مدیران این موسسه توضیح رسمی داده نشده اما خبرگزاری تسنیم، نزدیک به نهادهای امنیتی، بدون ذکر نام کامل موسس خیریه گفته او "در سال‌های اخیر با تشکیل موسسه‌ای خیریه و در پوشش اقدامات عام‌المنفعه اقدام به شبکه‌سازی برای نفوذ در سطوح مختلف افکار عمومی کرده است."

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد