logo

یک دانش‌آموز ۱۱ ساله به دلیل نداشتن گوشی هوشمند و ناتوانی مالی خودکشی کرد

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲ اکتبر ۲۰۲۰


آگهی ترحیم محمد موسوی‌زاده

رادیو فردا : مادر محمد موسوی‌زاده، دانش‌آموز ۱۱ ساله‌ اهل بندر دیر بوشهر، می‌گوید که دلیل خودکشی فرزندش نداشتن گوشی هوشمند برای استفاده از شبکه «شاد» آموزش و پرورش و ناتوانی مالی برای خرید گوشی بوده است.

خبرگزاری رکنا روز دوشنبه، ۲۱ مهر، فایل صوتی مصاحبه با مادر این دانش‌آموز را منتشر کرد که در آن می‌گوید «ما در خانه فقط یک گوشی خراب داشتیم که نه فیلم‌برداری می‌کرد و نه می‌شد با آن وُیس فرستاد. همین باعث غم و غصه پسرم شده بود».

به‌گفته مادر محمد، «مدیر مدرسه چندبار گفته بوده که می‌خواهد به سه دانش‌آموز گوشی بدهد اما هیچ گوشی‌ای در کار نبود و تنها دلیل غصه پسرم که باعث شد این بلا را سر خودش بیاورد، نداشتن گوشی بود».

بر اساس گزارش رکنا، این در حالی است که آموزش‌وپرورش تکذیبیه‌ای در مورد علت خودکشی محمد صادر و ادعا کرده بود که مدیر مدرسه محمد به او گوشی داده بوده است.

معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توان‌بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، گفت که بیش از ۴۰ درصد دانش‌آموزان با نیازهای ویژه به شبکه آموزش اینترنتی، «شبکه شاد»، دسترسی ندارند.

به‌گفته مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول برنامه شبکه «شاد»، سه میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز، یعنی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کل دانش‌آموزان، به سیستم هوشمند و این شبکه دسترسی ندارند و در دوران کرونا از امکانات آموزشی محروم‌اند.

مادر محمد موسوی‌زاده گفته است همسرش مریض است و یک فرزند معلول هم دارد و زندگی‌شان با کار کردن در خانه‌های مردم و با کمک اقوام و مردم شهر می‌گذرد.


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد