logo

اطلاعیه کمیته حمایت از بیانیه ۱۴ نفر

در بارۀ بازداشت گیتی پور فاضل
و وضعیت جسمانی محمد نوریزاد

سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸ سپتامبر ۲۰۲۰

new/komite.hemayat-az-14emza.jpg
هموطنان عزیز!

جمهوری اسلامی ایران وقیحانه تر از پیش به سرکوب، دستگیری، صدور احکام جنایتکارانه، زندان ، شکنجه و اعدام مخالفان سیاسی و عقیدتی خود و دگراندیشان ادامه می دهد.

گیتی پورفاضل، وکیل بازنشسته دادگستری، از امضاء کنندگان بیانیه ۱۴ نفر، عضو کانون نویسندگان ایران و از فعالان جنبش زنان در ایران بازداشت و برای تحمل دوران محکومیت خود زندانی شد.

گیتی پور فاضل همچون سایر امضاء کنندگان بیانیه های ۱۴ کنشگر سیاسی در داخل کشور، اعلام کرده است که می باید " علیه این نظام ضدزن که ارزش‌های انسانی ما را محو نموده است، بپاخاست " و " خواستار گذار کامل از نظام جمهوری‌اسلامی و تدوین قانون اساسی جدیدی " شد.

هموطنان عزیز!

اکنون بیش از یکسال است که دستگاه قضائی جمهوری اسلامی ایران شدیدترین فشارهای روانی و جسمانی را بر امضاء کنندگان بیانیه های ۱۴ نفر و خانواده های آنان اِعمال کرده است. در کنارخبر بازداشت گیتی پورفاضل خبر رو به وخامت گذاشتن وضعیت جسمانی محمد نوریزاد نیز از سوی خانواده وی اعلام شده است .

رژیم اسلامی با استفاده از روش های گوناگون امضاء کنندگان بیانیه های ۱۴ نفر، چه آنان که در زندان ها و شکنجه گاه ها اسیرند و چه عزیزانی که در شرایطی سخت در خارج از زندان به سر می برند را تحت فشارهای روانی و جسمانی قرار داده است.

هموطن!

کارزار جهانی دادخواهی و دفاع از زندانیان سیاسی- عقیدتی، برای آزادی پورفاضل ها و نوریزادها و نسرین ستوده ها و نرگس محمدی ها و همه زندانیان بنام و گمنام تشکیل شده است.

ما ضمن اعتراض نسبت به رفتار ضد انسانی و ناقض حقوق شهروندی و حقوق بشری جمهوری اسلامی، از همه هموطنان عزیز و مردم آزاده جهان می خواهیم تا همصدا با هم برای آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی بیش از پیش، و یکپارچه و متحد بکوشیم .

کمیته حمایت از بیانه ۱۴ نفر

حسن اعتمادی، بهروز ستوده، مسعود نقره کار
۷ سپتامبر۲۰۲۰
۱۷ شهریور۱۳۹۹

sedayshoma@yahoo.comنظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد