logo

پاسخ مری الیزابت تیلور به "ندای وجدان خود"

کارمند ارشد وزارت خارجه آمریکا در اعتراض به ترامپ استعفا داد

برگردان: مهدی ابراهیم زاده

جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹ ژوين ۲۰۲۰یک کارمند عالی رتبه آمریکایی آفریقایی‌تبار در اعتراض به نگرش رئیس جمهور دونالد ترامپ در بحث نژادپرستی استعفا داد. مری الیزابت تیلور ، معاون سابق امور حقوقی وزارت امورخارجه، در نامه استعفای خود روز پنجشنبه گفت: اظهارات و اقدامات رئیس جمهور در مورد تبعیض علیه سیاه پوستان "با دیدگاه‌ها و مبانی ارزشی من، بشدت متضاد هستند."

وی در نامه استعفا خود به مایک پومپئو وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد، او دارد به "ندای وجدان خود" پاسخ میدهد. به استناد روزنامه واشنگتن پست او با ۳۰ سال سن، یکی از بالاترین مقامات آمریکایی آفریقایی تبار در دولت ترامپ بود. وی از سال ۲۰۱۸ ریاست بخش ایالتی در وزارت امور خارجه آمریکا را بر عهده داشته است.

تیلور همچنین اولین زن سیاه پوست بود که این پست را به عهده داشت و همچنین جوانترین مقام دولتی تا به امروز، در این پست است. استعفای او ظاهراً، اولین استعفایی است، که تاکنون در سطوح بالاتر دولت ایالات متحده و در پیوند با بحث نژادپرستی صورت گرفته.

ترامپ متهم به تقویت درگیری شدید اجتماعی اخیر بر سر نژادپرستی و تبعیض است. به عنوان مثال ، وی تهدید به استفاده از ارتش در مقابل تظاهرات ضد نژادپرستی، کرده بود.

ترامپ همچنین از این نظر مورد انتقاد قرار میگیرد، که می خواهد، روز شنبه آینده در شهر تولسا در ایالت اوکلاهاما، اولین کارزار انتخاباتی خود را، پس از کمتر شدن محدودیت های کرونا، برگزار کند. این شهر محل یکی از فجیع ترین قتل عام های سیاه پوستان امریکایی در تاریخ اخیر ایالات متحده بود. در سال ۱۹۲۱ توسط یک آمریکایی سفید پوست ۳۰۰ سیاه پوست در این شهر بقتل رسیدند.

علاوه بر این ، این نمایش انتخاباتی قرار بوده، درست یک روز پس از، روز بزرگداشت " پایان برده داری، ۱۹ ژوئن، Juneteenth برگزار شود. منتقدین ترامپ این تصمیم را یک تحریک هدفمند، در انتخاب مکان و تاریخ، می بینند. در ابتدا ، رئیس جمهور حتی می خواست روز جمعه، ۱۹ ژوئن در تولسا ظاهر شود ، اما این رویداد یک روز به تعویق افتاد.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد