logo

از مصاحبه با هاینس بیربام دبیر کل چپ اروپایی:

ثروتمندان باید هزینه کووید ۱۹ را بپردازند!

برگردان: مهدی ابراهیم زاده

جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲ ژوين ۲۰۲۰

new/Heinz-Bierbaum_COVID.jpg
ثروتمندان باید هزینه کووید ۱۹ را بپردازند!
برای محافظت از نسل آینده ، ما به "معامله جدید سبز" اجتماعی و عادلانه نیاز داریم که بر مردم تمرکز دارد، تا سود
نقل از نشریه چپ مارکسیستی،
برگردان: مهدی ابراهیم زاده

۰۱ ژوئن ۲۰۲۰: کمیسیون اروپا بسته کمک ۷۵۰ میلیارد یورو را برای کمک به اتحادیه اروپا برای بهبودی و بازسازیهای ضرور ناشی از بیماری همه گیر کرونا ویروس پیشنهاد کرده است. ۵۰۰ میلیارد یورو به عنوان کمک های بدون بازپرداخت و ۲۵۰ میلیارد یورو به عنوان وام. این پیشنهاد در پی یک طرح ۵۰۰ میلیارد یورویی است که هفته گذشته توسط فرانسه و آلمان پیشنهاد شد. این طرح مستلزم حمایت متفق القول از هر ۲۷ کشور اتحادیه اروپا است. هاینز بیرباوم ، رئیس (دبيرکل) چپ اروپایی، درباره این پیشنهاد اظهار نظر می کند


برنامه بازیابی ارائه شده توسط اورسولا فون درلاین پایه خوبی برای مذاکرات بعدی است ، اما هنوز برای مقابله با بحران پیش رو کافی نیست. اروپا برای غلبه بر بحران کرونا نیاز به یک برنامه سرمایه گذاری گسترده دارد.

بانک مرکزی اروپا باید ابزاری برای تأمین وسایل لازم برای،
مقابله با بحران کرونا باشد و پولهای انباشته در آن برای کمک به مردم برای خارج شدن از شرایط اضطراری بهداشتی و مقابله با پیامدهای بحران استفاده شود. هم بانک مرکزی اروپا و هم بانکهای ملی می توانند و باید بودجه جهت تأمین هزینه های خدمات اجتماعی و حمایت از مردم، را افزایش دهند.

این نگران کننده است که طرحی که از سوی اورزولا فون درلاین ارائه شده است ، بر نجات شرکت های سرمایه داری متمرکز شده، در حالیکه به وضعیت کارگران که، به مراتب بدتر هم شده، توجهی نشده است.
بحران کرونا نشان می دهد که آنها وظایف خود را در کارهای مربوط به امورجامعه کماکان ادامه می دهند ، اما همین کارگران خط مقدم، غالباً در پایین سلسله مراتب درآمد هستند و از شرایط ضعیف کار رنج می برند. این گروه های زحمتکشان اجتماهی هستند که بالاترین هزینه ناشی از بحران را پرداخت می کنند، اما افراد ذینفع ثروتمندان خواهند بود.

برای مقابله با بحران ، باید هزینه های اجتماعی را افزایش دهیم و در بازسازی صنعتی سرمایه گذاری کنیم. تأمین بودجه ضروری برای آن به سیاست مالیاتی عادلانه نیاز دارد. ما خواستار ایجاد الگوی جدید جمع آوری مالیات هستیم که منابع بزرگ سرمایه و دارایی را اساس و معیار دریافت مالیات، قرارمی دهد و پناهگاه های مالیاتی را در داخل و خارج از اتحادیه اروپا می بندد.

ما می خواهیم ثروتمندان هزینه کووید ۱۹- را بپردازند.

بیماری همه گیر به روشنی نشان داده است که اقتصاد جهانی سرمایه داری با محوریت سود قادر به مقابله با یک بحران جهانی بهداشت نیست.

صندوق بازیابی و بازسازی اقتصادی اتحادیه اروپا به دنبال راه حل هایی برای رفع مشکل سرمایه و نجات هرچه سریع تر سرمایه داری است ، اما بازگشت به وضعیت "عادی" غیرممکن خواهد بود. ما به اقتصادی نیاز داریم که رفاه انسان و سلامت عمومی را در اولویت قرار دهد. علاوه بر این ، بحران جهانی بهداشت در برابر بحران آب و هوا در حال وقوع است که نمی تواند از طریق "بازار و مطابق معمول" مدیریت شود.

برای محافظت از نسل آینده ، ما به "معامله جدید سبز" اجتماعی و عادلانه نیاز داریم که بر مردم تمرکز دارد، تا سود. ما به یک سیاست صنعتی جدید با مفاهیم جدید برای انرژی و تحرک عمومی و یک سیاست صنعتی نیاز داریم که شامل مشارکت مستقیم کارگران باشد.

منبع اصلی:
https://www.kommunisten.de/

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد