logo

نامه سرگشاده کانون کنشگران دمکرات و سوسیالیست هانوفر

به سازمان عفو بین الملل ، اتحادیه اروپا ، دولت آلمان ، دولت ایالتی نیدرزاکسن

جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵ ژوين ۲۰۲۰

سازمان عفو بین الملل ، اتحادیه اروپا ، دولت آلمان ، دولت ایالتی نیدرزاکسن

با احترام به شما مسئولین محترم

همانطور که شما و افکار عمومی بین المللی مطلع هستید، رژیم جمهوری اسلامی از لحظه کسب قدرت تا کنون به هر جنایتی در جهت سرکوب شهروندان،دستگیری، شکنجه و اعدام مخالفین سیاسی متوسل شده و اقدام غارت به ثروت های ایران نموده است و با استناد به مسایل مطروحه در این نامه در باره شرایط وخیم و فاجعه بار زندانیان سیاسی در ایران از شما تقاضامندیم در دفاع از حقوق پایه ای انسان یعنی حق شهروندی و دیگر حقوق انسانی پایمال شده در ایران مارا که سالها برای برسمیت شناختن این حقوق بطورمستمرتلاش کرده ایم، یاری نمایید وخواهان دریافت نتایج اقداماتتان هستیم.

با شیوع ویروس کرونا در ایران و بالاخص در زندان ها، جمهوری اسلامی از ترس خیزش میلیونی گرسنگان و بیکاران ،اقدام به اعدام گسترده زندانیان نموده و فعالان سیاسی مدنی و کارگری ، فعالان دانشجویی ، نویسندگان و فعالان دفاع از حقوق زنان ،مدافعین حقوق معلمان و پرستاران ، وکلای زندانیان سیاسی وحتی زندانیان سیاسی که قبلا با وثیقه های کلان آزاد شده بودند دوباره دستگیر کرده و به حبس قطعی تبدیل مینمایند.با حربه دستگیری و احضار و تهدید و فشار به خانواده های زندانیان سیاسی در شهر های تهران ، کرج، اهواز ، سنندج ، مهاباد ،سقز، بوکان، شیراز، ارومیه ، تبریز ، رشت و شهر های استان خراسان توانسته است فضای رعب و وحشت را در جامعه حاکم کند. به استناد گزارش خبرگزاری رویترز و دیگر رسانه های معتبر دنیا، در سرکوب خونین آبان ماه 1398 بیش از 1500 نفر از مردم معترض به سیصد درصد گران شدن بنزین در اثر تیر اندازی مامورین حکومتی کشته شدند و اکثریت آنها از ناحیه سر و سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. طبق آمار داده شده عده ای کودکان ، از 13 ساله هم در بین قربانیان بوده و در ادامه این اعتراضات ازسرنوشت بخشی از حدود ده هزار نفر از دستگیرشدگان معترض سراسر کشور اطلاعی در دست نیست.

با توجه به خطر جدی گسترش شیوع ویروس کوویدـ۱۹(کرونا) ، وضعیت اسفبار و نگران کننده ای در زندان‌های ایران حاکم است.

بر اساس اعتراف روحانی رئیس جمهورو گزارش وزیر بهداشت در کابینه دولت در تاریخ 11 مه 2020 درزندان خوزستان یک زندانی مبتلا به کرونا را به زندانی که 120 نفردرآن محبوس بودند ، منتقل کرده اند و 100 نفر از زندانیان به کرونا مبتلاء شدند. این نمونه ای از اهداف پلید وآگاهانه رژیم در شیوع عمدی ویروس کرونا و کشتار زندانیان و مشخصا زندانیان سیاسی می باشد.
به دلیل فقدان امکانات پزشکی و بهداشتی در زندان های ایران و تراکم بیش از حد زندانیان و نگهداری زندانیان سیاسی در بند زندانیان خطرناک و دیگر مجرمان و بدرفتاری‌ مسئولین زندان ها، همچنین شکنجه های روحی و جسمی و سوء تغذیه ،و عدم پاسخگویی مسئولین زندان ها به مشکلاتشان برخی از زندانیان سیاسی بالاجبار اقدام به اعتصاب غذا در اعتراض به وضعیت خطرناک و نابسامان فعلی مینمایند . این عدم رسیدگی و در مضیقه گذاشتن زندانیان در شرایطی است که بر اساس اعترافات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حاکمیت ایران درمداخلات جنگ سوریه 30 میلیارد دلار هزینه کرده است ولی زندانیان، ازحداقل امکانات پزشکی و امکانات زندگی محرومند. خواست ما آزادی فوری و بدون قید و شرط زندانیان سیاسی و عقیدتی و دفاع از حقوق شهروندی زندانیانی است که قربانی سیاست های اقتصادی ، سیاسی، مذهبی و فرهنگی حاکمیت هستند که بخش عظیمی از آنها زنان زندانی می باشند که تحت شرایط بغایت اسفناکی قرار دارند . از دولت‌ها و سازمان ها ی مترقی بین المللی و سازمان بهداشت و نهادهای حقوق بشر جهانی تقاضا می نماییم به منظور نجات جان زندانیان سیاسی از این وضعیت فاجعه بار زندان ها و ممانعت از دستگیری فعالان سیاسی و مدنی و کارگری ، بر مسئولان دولت و مقامات جمهوری اسلامی فشاروارد آورند ومانع از اعدام های گسترده و قتل های سازمان یافته وعمدی شوند، و با اعزام بازرسان سازمان ملل و اتحادیه اروپا و مراجع حقوق بشر به ایران به منظور بازدید از زندان ها و تماس مستقیم با زندانیان سیاسی و دیگر زندانیان و خانواده های آنها وضعیت را بررسی و نتایج بررسی هایشان را به مجامع جهانی اعلام نمایند

با احترام فراوان
کانون کنشگران دمکرات و سوسیالیست هانوفر
پنجم یونی 2020
نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد