logo
در اين زمينه

هیئت سیاس- اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

اعدام مصطفی سلیمی، جنایتی مضاعف!

شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱ آپريل ۲۰۲۰

new/logo_hezbe-chap.jpg
مصطفی سلیمی ٥٣ ساله که ١٧سال از عمرش را به اتهام "امنیتی" یعنی مخالفت با جمهوری اسلامی در حبس گذرانده بود، در پی استرداد به ایران توسط دولت اقلیم کردستان عراق، سحرگاه امروز با دستور رئیسی آدمکش اعدام شد. او دو هفته پیش همراه گروهی از زندانیان سیاسی بخاطر هراس از ابتلاء به ویروس کرونا و خطر مرگ، راه فرار ناگزیر از زندان را برگزیده بود. در وضعیت مرگزای کنونی و تحت حکومتی که کمترین حس مسئولیت نسبت به جان انسان ها و مخصوصا مخالفانش از خود نشان می دهد، اقدام به فرار بخاطر زنده ماندن یک واکنش طبیعی است.

مصطفی سلیمی اهل سقز در پی گریز از زندان خود را به شهر پنجوین در کردستان عراق، که آنجا را وادی امن می‌پنداشت، رسانده بود. ولی دایره اطلاعات سپاه قدس از دولت اقلیم کردستان خواهان استرداد او ‌شد و وی متاسفانه سریعاً کتف بسته تحویل ماموران اطلاعات سپاه در مرز بانه گردید. این زندانی بی‌پناه هم انتقام‌جویانه به جرم فرار از زندان بلافاصله به دار آویخته شد. نحوه برخورد سفاکانه‌ای که، رفتار جمهوری اسلامی با مخالفانش را بار دیگر به روشن‌ترین وجه نشان داد

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) اعدام مصطفی سلیمی که عمری را پشت میله‌های زندان سپری کرده و‌ در زندان پیر شده است، آنهم در شرایط کنونی که خطر کرونا در زندان می تواند جان انسان های زیادی را به خطر اندازد، نه یک جنایت روزمره حکومتی بلکه جنایتی مضاعف تلقی می‌کند. گرچه هر اعدام، عملی است ضد انسانی، منزجر کننده و موجب بیزاری، این مورد ولی در زمره آن جنایاتی است که وجدان بشری را دوچندان می‌آزارد. حزب ما اقدام دولت اقلیم در تحویل این زندانی کرد پناه آورده به کردستان عراق را تحت هر بهانه‌ای هم که صورت گرفته باشد غیر قابل توجیه دانسته و شدیداً آن را تقبیح و محکوم می‌کند. کمترین عذری که این دولت می‌توانست در برابر درخواست "دیپلماتیک" و در واقع امنیتی جمهوری اسلامی بیاورد شرایط استثنائی "کرونا"یی بود که متاسفانه این دولت با تحویل مصطفی سلیمی به رژیم مستبد جمهوری اسلامی، لکه ننگ نازدودنی بر پیشانی خود نشاند.

هیئت سیاس- اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

٢٢ فروردین ماه ١٣۹۹ برابر با ١١ آوریل ٢٠٢٠نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد