logo

غرب دوستی ایرانیان و نتایج دوستی با دولت آمریکای شمالی

شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۴ آپريل ۲۰۲۰

ف. آزاد

در عرف سیاسی و فرهنگی:غرب در ناتو خلاصه می شود و ناتو یعنی نهاد دولتی آمریکای شمالی. کمااینکه مسخره بودن افسانۀ کودکانۀ استقلال سیاسی ـ اقتصادی دولت های اروپایی عضو ناتو از سیاست دولت آمریکای شمالی سالهاست که پس از رد ویزای اقامت برای فرزانگان جهانی اسانژ و اسنودن وسیلۀ کشورهای "دموکراتیک" اروپایی و اعضای ناتو و عدم ادامۀ قرار داد برجام وسیلۀ همین کشورها حتی بر عوام نیز آشکار شده است. لذا غرب دوستی مطرح میان ایرانیان محافظه کار یعنی دوستی با دولت آمریکای شمالی. از آنجاییکه تشخیص دوستی بهتر از همه در موارد خطر و بحران ممکن است، لذا شرایط بحرانی کنونی و عکس العمل دولت آمریکا نسبت به دوستانش تحت این شرایط افسانۀ غرب دوستی ایرانیان را که پوششی برای نفع طلبی این اشخاص بنظر می رسد، آشکارمی کند.
چند مورد حقایق آشکار شده در روزهای اخیر نشان می دهند که دولت آمریکای شمالی که در داخل آمریکا از ابتدا و در سراسر جهان پس از جنگ جهانی دوم همچون دزد سرگردنه عمل می کند، طالب نوکر و خادم است و نه دوست:

مورد اول. حدود یک هفته پیش شش ملیون ماسک طبی خریداری شده برای آلمان در فرودگاهی در کنیا "گم شدند". پس از انتشار خبر دیگر هیچ اطلاعاتی در اینمورد داده نمی شود. وضعی که حاکی از جنبۀ حاد سیاسی این ماجراست و نشان می دهد که دولت آمریکای شمالی در این دزدی دست داشته است. چون وقوع این اتفاق تقریبأ در زمانی اتفاق افتاد که دولت آلمان سعی دولت آمریکای شمالی را برای خرید پنهانی و انتقال یک ایستیتوی تحقیقات ویروس المان را به آمریکا، جهت تولید انحصاری واکسن ضد کورونا برای آمریکای شمالی عقیم ساخت. وقتی دولت آمریکای شمالی حتی از دزدی اموال دولت دوست آلمان نیز ابائی نداشته باشد، تکلیف خیالات کودکانۀ دوستان ایرانی این کشور معلوم تر است.

مورد دوم. حدود ده روز پیش دولت آمریکای شمالی به سهامداران یک اینستیتوی تحقیقات ویروس بخش خصوصی در شهر توبینگن آلمان مبلغ بسیاری پیشنهاد کرد که اینستیتو را به آمریکا منتقل کنند و واکسن کورونا را تنها برای مصرف در آمریکای شمالی تولید کنند. سهامداران که در پی تولید داروی مذکور برای مصرف همۀ مردم جهان هستند، با حمایت دولت آلمان این پیشنهاد ضد انسانی دولت آمریکای شمالی را رد کردند. این نشان از وحشیت ضد بشری دولت آمریکای شمالی است که بعضی از ایرانیان برای آن سینه می زنند تا زندگیشان از خرده ریز سرمایه داری آمریکا تامین شود.

مورد سوم. سه روز پیش سه تن از روسای ایالات فرانسه اطلاع دادند که یک میلیارد ماسک طبی خریداری شده وسیلۀ دولت فرانسه از چین در حال صدور به فرانسه روی باند فرودگاهی در چین با دادن رشوه دولتی به قیمت بالاتری برای مصرف در آمریکای شمالی ربوده شدند. این حقیقت نشان می دهد که وقتی حمایت دولتی از دولت آمریکای شمالی به چنین نتیجه ای برسد، پس حمایت اشخاص از این دولت معنی ای غیر از نوکری و ذلالت اخلاقی ندارد.

مورد چهارم. دیروز مقامات دولت ایالتی برلین اعلام کردند که دولت آمریکای شمالی دویست هزار ماسک خریداری شده برای این ایالت را در بانکوک دزدیده اند.

مورد پنجم. دیروز نخست وزیر کانادا دولت آمریکای شمالی را مسئول دزدی وسایل بهداشتی خریداری شده برای کانادا دانست.

مورد ششم. جو بایدن کاندید اصلی حزب دموکرات آمریکا تاکید کرد که باید دولت آمریکای شمالی تحت شرایط بحرانی کنونی خصوصأ از تحریم دارویی برعلیه ایران دست بکشد. اما دوستان ایرانی دولت آمریکا هنوز مرددند که از دوستشان بخواهند به این عمل ضد انسانی پایان ببخشد یا نه؟ اینهم از غرب دوستی ایرانیان غریب که حتی به ایرانیان نیز رحم نمی کنند.
نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد