logo

شبح ویروس کرونا در گشت و گذار است

کانون کنشگران دمکرات و سوسیالیست هانوفر

سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۳۱ مارس ۲۰۲۰

کرونا جهان را فرا گرفته، از غزه‌ی در محاصره تا آمریکا دیوار کشیده را در نوردیده است. خبر فوت و ابتلای سریع در صدر اخبار جهان است. بازار بورس و سهام در حال سقوط اند. طلا سیاه به حداقل‌ترین ارزش خود در بیست سال اخیر رسیده است‌. بسیاری از دولت‌ها کیش و مات شده‌اند‌. شمار زیادی از شرکت‌ها و کارخانجات تعطیل و میلیون‌ها کارگر بیکار شده‌اند. ویروس کرونا بیشتر افراد مسن را که از یک یا چند بیماری رنج می‌برند در آستانه خطر مهلکی قرارداده است .دنیا تعطیل شده است و نجات از کرونا را قرنطینه خانگی اعلام کرده‌اند.

رژیم نکبت و ترور اسلامی با مخفی‌کاری، با عدم اطلاع رسانی درست و به‌موقع از خطر ویروس کرونا، با اعتقادهای ارتجاعی قرون وسطایی در مخالفت با قرنطینه کردن شهر قم به عنوان مرکز شیوع بیماری، باعث گسترش کرونا در کشور شده است. بدکرداری رژیم اسلامی البته به نمونه‌های بالا محدود نمی‌شود. مخالفت با ایجاد بیمارستان پزشکان بدون مرز در اصفهان، ارسال کمک‌های دارویی و بهداشتی ایران و فروش آن در بازار ترکیه و ارائه کمک به عراق یا کمک‌های مالی سرسام‌آور به سوریه و لبنان چشمه‌های دیگری از سیاست‌های به غایت ضدانسانی رژیم اسلامی را به معرض نمایش می‌گذارد.

در این میان رژیم می‌کوشد مصیبت‌های وارد بر مردم را ناشی از تحریم‌های امریکا جلوه دهد. این درحالی است همه می‌دانند نشانه‌های ویروس کرونا از اوایل بهمن در قم و قزوین دیده شده است و رژیم در اوج سیاست ارتجاعی خود انتخابات مجلس شورای اسلامی را برگزار کرد. وانگهی هم اکنون جان زندانیان به طور عام و زندانیان سیاسی به طور ویژه در خطر است. در خیلی از زندان‌ها شورش صورت گرفته و عده‌ای کمی موفق به فرار و عده‌ای هم زخمی و کشته شده‌اند .و تا بحال بیش از پنج زندانی از ویروس کرونا در زندان درگذشته اند. همین یک قلم نشان می‌دهد که رژیم اسلامی به جای حفاظت از جان و سلامت آن‌ها در برابر ویروس کرونا بی توجه است و به عمد از آزادی زندانیان سیاسی خودداری می‌کند و شاید به این طریق از آنان انتقام می‌گیرد.

شیوع ویروس کرونا بار دیگر نشان می‌دهد که رژیم جمهوری اسلامی ارزشی برای جان شهروندان خود قائل نیست. ویروس کرونا، ویروسی است که سلامت و جان همه را تهدید می‌کند، اما همه کسانی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند از امکانات برابر برخوردار نیستند. نظام سرمایه‌داری در چهارگوشه سیاره ما نشان می‌دهد که در جستجوی سود بیشتر است تا پی‌ریزی یک بیمه بهداشت همگانی. کافیست به آمریکا نگاه کنیم و ببینیم چند میلیون انسان از این حق محروم اند. جان زندانیان سیاسی در خطر است. سکوت نکنیم از هر طریق ممکن به دفاع از زندانیان سیاسی برخیزیم.

کرونا در کشور ما بیداد می‌کند برای رهایی از شر ویروس کرونا، باید از شر بزرگ‌تر یعنی رژیم جمهوری اسلامی ایران نجات یافت و این مهم بدون آگاهی و سازماندهی اقشار ‌مردم ناممکن است. با ایجاد ‌نهادهای مردمی از پایین، پایه‌های حکومت فردا را از حالا بر پا کنیم. برای آزادی زندانیان سیاسی یکشنبه ۵ آوریل ساعت ۷ در اکسیون طوفان توییتری (زندانی سیاسی آزاد باید گردد) شرکت کرده و از آن پشتیبانی کنیم.

زندانی سیاسی آزاد باید گردد
زنده باد آزادی و برابری
سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایراننظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد