logo

دکتر فوچی:
«شما جدول زمانی را درست نمی‌کنید، ویروس جدول زمانی را می‌سازد.»

سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۳۱ مارس ۲۰۲۰

توضیح مترجم:

این مطلب مصاحبه‌ای است مهم از دکتر فوچی که یک دانشمند ارشد بیماری‌های عفونی کشور ایالات‌متحده آمریکا است که در تیم "کاخ سفید" برای مبارزه با بیماری‌های واگیر عفونی ازجمله ویروس کرونا در کابینه ترامپ هست و مانند هر دانشمند در هر حوزه علمی نکات علمی در مبارزه با ویروس کرونا گفته است که مورد تائید اکثریت دانشمندان علم ویروس‌شناسی است و قابل‌اعتماد مردم آمریکا و نکات علمی را مطرح می‌کند که در مخالفت با نظرات ضد علمی ترامپ است. زمانیکه ترامپ فاشیست در مصاحبه‌ای که از تلوزیون سراسری آمریکا با حضور خبرنگاران اعلام که در تاریخ ۱۲ آوریل(مصادف با یکشنبه۲۴ فروردین ۱۳۹۹) قصد دارد که به مناسبت عید پاک دستور دهد که کلیه ادارات و موسسات در سراسر آمریکا باز شود و مردم از فاصله‌گیری اجتماعی خودداری کنند و از خانه‌هایشان بیرون بیایند، دکتر فوچی که در کنار او بود همان لحظه اعلام کرد که شما نمی‌توانید زمان برگشت به زندگی عادی را تعیین کنید، بلکه این فرایند گسترش(پراکنش) و یا افول(زوال و سیر نزولی رشد) ویروس کرونا است که آنرا تعیین می‌کند. او گفت اولویت اساسی باید به سلامت و جان مردم داده شود . در مصاحبه‌ی دکتر فوچی نکات مهم و حقیقتی وجود دارد که کمونیست‌ها باید از آن بیاموزند و درزمانی که قدرت سیاسی را کسب می‌کنند و یک ویروس کشنده همه‌گیر شروع به کشتن مردم در جامعه سوسیالیستی و همچنین جهان کرد، از آن پیروی کنند. طبق سنتز نوین کمونیسم که رفیق باب آواکیان آنرا تبیین نموده است، رویکرد کمونیست‌های انقلابی علمی است و کمونیستها نیاز دارند از حقیقت عینی(ضرورت) برای تعیین سیاست‌راهبردی شروع کنند و نباید ذهنیات خویش را به‌طور انتخابی و با اراده‌گرایی به جای آنچه حقیقت عینی است، گذاشت.

در همین‌جا ضروری است که به رفیق آواکیان رجوع کنیم. رفیق باب آواکیان در تداوم تعمیق سنتز نوین گفت، ما کمونیست‌ها به‌تنهایی نمی‌توانیم کلیه حقایق را که با مبارزه ما ارتباط دیالکتیکی دارد کشف کنیم و بسیاری از افراد که کمونیست نیستند و به طبقه پرولتاریا تعلق ندارند می‌توانند حقیقتی را کشف کنند که برای ما ناشناخته بوده است. حقیقت سیاسی یا حقیقت طبقاتی وجود ندارد. یعنی این‌طور نیست که طبقه پرولتاریا حقیقت خود را دارد و بورژوازی حقیقت خود را! به‌عنوان‌مثال تئوری فرگشت داروین یک حقیقت است و مورد تائید اکثریت دانشمندان جهان و مردم جهان است، حال‌آنکه داروین یک کمونیست نبود و به طبقه بورژوازی تعلق است ولی او حقیقت تاریخی را کشف کرد که شالوده اصلی علم طبیعی و زیست‌شناسی نوین است. بنابراین حقیقت حقیقت است و بر مبنای منافع طبقاتی تعیین نمی‌شود. بقول آواکیان "هر چه واقعا حقیقی است براي پرولتاریا خوب است. همۀ حقایق می‌تواند براي رسیدن به کمونیسم به ما کمک کند."

برهان عظیمی- شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

متن نوشته‌شده مصاحبه دکتر فوچی در رسانه سی ان ان :

دکتر آنتونی فوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی کشور ایالات‌متحده آمریکا، چهارشنبه‌شب ۲۵ مارس، ۲۰۲۰(۶ فروردین ۱۳۹۹) پیام شفاف و مستقیمی در مورد اینکه چه موقع ویروس کرونا می‌تواند بر زندگی روزمره ایالات‌متحده تأثیر بگذارد، گفت: "شما جدول زمانی را درست نمی‌کنید، ویروس جدول زمانی را می‌سازد."

اشاره دکتر فوچی به نظرات غیرواقعی و ذهنی‌گرانه ترامپ فاشیست است که اعلام کرد همه‌چیز ظرف ۲ هفته آینده یعنی در روز عید پاک به حالت عادی بازمی‌گردد و ادارات باز می‌شوند و مردم زندگی عادی‌شان را شروع می‌کنند.

فوچی در برنامه تلویزیونی "کریس کوومو" در سی ان ان( CNN) گفت: "شما باید واقع‌بین باشید."

او گفت: "و شما باید بفهمید که جدول زمانی را شما درست نمی‌کنید، ویروس جدول زمانی را ایجاد می‌کند. بنابراین نظری که می‌دهید باید بر مبنای آنچه در حیطه عینی می‌گذرد و می‌بینید پاسخ دهید. و اگر شما مشاهده می‌کنید که این ویروس همچنان دارد با سرعت رشد و گسترش می‌یابد، مهم نیست که شما چه می‌گویید. اعلام تاریخ مشخص یک هفته، دو هفته، یا سه هفته برای بازگشت به زندگی عادی در آمریکا صحیح نیست، شما باید با وضعیت موجود در میدان عملکرد این ویروس پیش بروید."

اظهارات وی مغایر با تمایل فزاینده رئیس‌جمهور دونالد ترامپ برای تنزل و سهولت در دستورالعمل‌های بهداشت عمومی همچون فاصله اجتماعی مردم از همدیگر برای اینکه ویروس منتقل نشود و تعطیلی مشاغل در آمریکا و کارکنان و کارگران را در خانه‌هایشان نگه‌داشته است، درزمانی که این ویروس همچنان در حال گسترش یافتن است. ترامپ حتی گفته است كه می‌خواهد كه ملت آمریکا از روز "عید پاک" از خانه‌های خود بیرون بیایند و به سرکار بازگردند؛ تاریخی که فقط هفته‌ها با آن فاصله دارد که معدود کارشناسان بهداشت معتقدند که این تصمیم نمی‌تواند به مهار شیوع ویروس کرونا منجر شود.

فوچی با اشاره به کاهش سرعت شیوع، گفت: "شما ممکن است در یک دوره نسبتاً کوتاه‌تر، وقتی می‌بینید که منحنی رشد این ویروس در جدول، سطح صاف و پایین آمدن را مشاهده کنید. اما باید بدانید، تا زمانی که نبینید با چه سروکار دارید و ارقام گسترش این ویروس در کل کشور را ندارید، نمی‌توانید تصمیم خودسرانه بگیرید. شما به داده‌ها و ارقام نیاز دارید."

فوچی، به‌عنوان یک پزشک کهنه‌کار، همچنین نمی‌ترسد که در مقابل اظهارات ناصحیح ترامپ که در مصاحبه‌های مطبوعاتی تیم کاخ سفید در مبارزه با کرونا، مخالفت کند.

وقتی خبرنگاران از ترامپ در اوایل این ماه(ماه مارس) در مورد زمان‌بندی کشف واكسن در جلسه‌ی مطبوعاتی كاخ سفید سؤال شد، کلیت نیروی محرکه در برخورد به این ویروس معرض نمایش کامل بود

ترامپ در این مورد گفت: "من نمی‌دانم زمان کشف واکسن چه زمانی خواهد بود. من شنیده‌ام که خیلی سریع تا چند ماه آینده. و من تقریباً شنیده‌ام که قبل از موعد یک سال برای کشف واکسن وقت لازم است. بنابراین فکر می‌کنم این دامنه بدی نباشد. خیلی از کارشناسان از چهار ماه برای کشف واکسن صحبت می‌کنند."

فوچی که همان زمان که ترامپ چنان گفت در میان خبرنگاران بود، فوراً ترامپ را تصحیح كرد و گفت: "بگذارید اطمینان حاصل كنم كه شما (خبرنگاران و مردم آمریکا) اطلاعات صحیحی در مورد زمان کشف واکسن دارید. هر واکسنی که قبل از یکسال برای ویروس کرونا ساخته شود قابل‌استفاده در میدان عمل و استفاده از آن در میان همه مردم نیست."

لینک این مصاحبه دکتر فوچی این است:
https://www.cnn.com/

مختصری در مورد دکتر انتونی فوچی:

دکتر فوچی در سال ۱۹۸۴ به‌عنوان مدیر NIAID* ("موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی" آمریکا)منصوب شد. وی نظارت بر مجموعه‌ی گسترده‌ای از تحقیقات اساسی و کاربردی برای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های عفونی ایجاد شده مانند ایدز( HIV / AIDS) ، عفونت‌های تنفسی، بیماری‌های اسهالی، سل و مالاریا و همچنین ظهور بیماری‌هایی مانند ابولا و زیکا، را به عهده دارد. "موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی" همچنین از تحقیقات در مورد پیوند و بیماری‌های مرتبط با ایمنی است که ازجمله اختلالات خود ایمنی، آسم و آلرژی پشتیبانی می‌کند. بودجه NIAID برای سال مالی ۲۰۲۰ ، ۵٫۹ میلیارد دلار تخمین زده‌شده است.

ایمنی یا ایمونولوژی یک حوزه مهم از علم پزشکی و زیست‌شناسی که مربوط به سیستم ایمنی یا مصونیت یا مقاومت بدن انسان در مقابل امراض است. سیستم ایمنی ما را از عفونت‌های مختلف محافظت می‌کند. اگر سیستم ایمنی به این صورت عمل نکند، می‌تواند منجر به بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های خود ایمنی، آلرژی و سرطان شود.

دکتر فوچی مشاور شش رئیس‌جمهور را در مورد HIV / AIDS و بسیاری دیگر از مسائل بهداشتی داخلی و جهانی بوده است. او یکی از معماران اصلی برنامه اضطراری رئیس‌جمهور برای کمک به ایدز (PEPFAR) بود، برنامه‌ای که موجب نجات میلیون‌ها انسان در سراسر جهان درحال‌توسعه شد.

دکتر فوچی همچنین یکی از رئیسان (مدیران) آزمایشگاه ایمن‌سازی(مربوط به واکنش‌های ایمنی بین لنفوسیت‌ها و ماکروفاژها در سیستم سلولی بدن انسان است) ظرف سال‌های طولانی گذشته است . وی در تحقیقات اساسی و کلینیکی در مورد بیماری‌زایی و درمان بیماری‌های واگیر تنفسی و ایمنی کمک‌های بسیاری کرده است. وی با انجام مشاهدات مهم علمی اساسی که زیربنای درک فعلی از تنظیم پاسخ ایمنی انسان است، درزمینهٔ ایمن‌سازی انسان پیشگام بوده است. علاوه بر این، دکتر فوچی به طرز گسترده‌ای برای مشخص کردن روش‌های دقیق تعدیل‌کننده سرکوب کننده‌های سیستم ایمنی، پاسخ ایمنی بدن را شناخته‌شده است. وی درمان‌های مؤثری را برای بیماری‌های التهابی و التهابی که قبلاً منجر به ایمنی مانند پلی کارتریت ندوزا ، گرانولوماتوز با پالانژییت (گرانولوماتوز سابق ویگنر) و گرانولوماتوز لنفوموئیدوز شده است ، ایجاد کرد. بررسی مرکز آرتریت(آرتروز) دانشگاه استنفورد در سال ۱۹۸۵ از عضویت دکتر فوچی در انجمن روماتیسم آمریکا، رتبه دکتر کاركرد دکتر فوچی را درزمینهٔ درمان پلی آرتریت ندوزا و گرانولوماتوز با پالانژییت از مهم‌ترین پیشرفته‌ای مدیریت بیمار در روماتولوژی در طی ۲۰ سال گذشته عنوان كرد.


NIAID* مخفف National Institute of Allergy and Infectious Diseases است ... که نام "موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی" آمریکا است که شامل هزاران دانشمند در رشته بیماری‌های عفونی ازجمله بیماری ایدز است که دکتر فوچی ریاست آنرا به عهده دارد. دکتر فوچی به خاطر تحقیقاتش درباره بیماری ایدز سرآمد مبارزه با این بیماری شد و برای همین به ریاست این موسسه انتخاب شد.


مؤخره:

چگونه انقلاب با مراقبت‌های بهداشتی، ازجمله بیماری همه‌گیر، برخورد می‌کند

گزیده‌ای از قانون اساسی برای جمهوری سوسیالیستی نوین در آمریکای شمالی

۱۶ مارس ۲۰۲۰ | revcom.us

موارد زیر از ماده ۱، بخش ۲ قانون اساسی برای جمهوری سوسیالیستی نوین در آمریکای شمالی، که توسط باب آواکیان تألیف و نوشته شده است. (قانون اساسی در اینجا با فرمت PDF به زبان انگلیسی در دسترس است.). (این قانون اساسی در سال ۲۰۱۰ به تصویب کمیته مرکزی حزب کمونیست انقلابی آمریکا رسیده است.-م)

ب. بهداشت و درمان پزشکی(۱).

۱. هدف جمهوری سوسیالیستی نوین در آمریکای شمالی با توجه به بهداشت و درمان پزشکی ترویج و ارتقاء سلامتی همه‌جانبه و رفاه مردم است و یکی از بعدهای مهم این امر، در دسترس قرار دادن مراقبت‌های پزشکی با هزینه کم و درنهایت بدون هزینه(مجانی) به همه افراد جامعه به‌عنوان یک کلیت و تکامل مداوم و بهبود این مراقبت پزشکی می‌باشد. دولت این جمهوری همچنین اطمینان حاصل می‌کند که نیازهای غذایی و تغذیه مردم تأمین شود.

برای جلوگیری از امکان بروز و همه‌گیر شدن بیماری‌ها تا بیشترین حد ممکن تحقیقات و کارهای دیگری انجام خواهد شد، و زمانیکه جلوگیری از بروز چنان بیماری و شیوع همه‌گیرش امکان‌پذیر نباشد با اتکا به کارهای پژوهشی(تحقیقی)، به شناسایی و معالجه مؤثر در سریع‌ترین زمان از وقوع چنان بیماری‌ می‌پردازد.


۲. مطابق با این جهت‌گیری کلی، درعین‌حال که توجه لازم به معالجه بیماری ازجمله درمان بسیار تخصصی و تحقیقات پزشکی (و در این راستا اصول اساسی که در بالا با توجه به علم و تلاش علمی موردبحث قرارگرفته است) مورداستفاده قرار خواهد گرفت، تأكيد بر پيشگيري از بيماری، از طريق ارتقاء تغذيه و ورزش سالم و نيز ساير روش‌ها، در تشخيص و درمان زودهنگام بيماري تا حد ممكن انجام خواهد شد.

۳. در ارتباط با پیروی از یک رویکرد علمی و همچنین جهت‌گیری انترناسیونالیستی، تحقیق و تکامل و دستاوردهای( تحولات) عملی در حوزۀ پزشکی باید با افراد درگیر در این حوزه (و حوزه‌های مرتبط) در نقاط دیگر جهان تا حداکثر امکان به اشتراک گذاشته شود و همکاری در زمینه‌های شناسایی، مبارزه با و جلوگیری از شیوع بیماری‌ها و بیماری‌های همه‌گیر(مسری) همچنین در معالجه بیماری و تکامل همه‌جانبه علم پزشکی و کاربردهای عملی آن در سراسر جهان ارتقا یابد.

۴- جهت‌گیری خدمت به خلق تبلیغ و ترویج شده و به‌مثابه یک الگو برای متخصصین و دیگر کارکنان حوزۀ پزشکی تعیین خواهد شد. در درمان بیماری و سایر جنبه‌های پزشکی، حساسیت و همچنین تجربه و دانش بیماران و به‌طور گسترده مردم و به‌عنوان یک نیاز اساسی و یک منبع اساسی در پراتیک(اجرا کردن) پزشکی و تکامل و کاربرد علم پزشکی در نظر گرفته شود.

پایان مطلب

ترجمه توسط:
گروه کمونیست‌های انقلابی سنتز نوین کمونیسم در ایران
یکشنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۹


توضیح ضروری: این ۴ نکته اصول اساسی جهت‌گیری و سیاست راهبردی گروه ما در برخورد به بهداشت و درمان پزشکی برای ساختن جامعه جمهوری سوسیالیستی نوین در ایران است.
_______________________

(۱)- درمان پزشکی یا علم طب عمومی يا پراتیک تشخيص، درمان و پيشگيري از بيماري است که عمل جراحي بخشی از این علم طب عمومی نیست. عمل جراحي تخصص خاص خویش را می‌طلبد.نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد