logo

نامه سرگشاده اعتراضی کانون کنشگران دمکرات و سوسیالیست شهرهانوفر

به آقای هورست زه هوفر وزیر امور داخلی آلمان بخاطر اخراج دو زن متقاضی پناهدگی در آلمان

دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۳۰ مارس ۲۰۲۰

نامه سرگشاده اعتراضی کانون کنشگران دمکرات و سوسیالیست شهرهانوفر به آقای هورست زه هوفر وزیر امور داخلی آلمان بخاطر اخراج دو زن متقاضی پناهدگی در آلمان

Hannover, 28.03.2020

برگردان بفارسی ناهید جعفرپور

حضور محترم جناب آقای هورست زه هوفر وزیر امور داخلی آلمان فدرال

آنطور که به ما اطلاع داده شد، شما در نظر دارید طی روزهای آینده دو زن متقاضی پناهندگی به آلمان را با هواپیمائی اختصاصی به ایران باز پس بفرستید. با توجه به شرایط کنونی ایران و همچنین از آنجا که در ایران قوانین پایه ای و هرگونه حقوق مدنی مردم پایمال شده و می شود، بازپس فرستادن پناهندگان به هیچ وجه جایز نیست.

ایران کشوری است که در آن رژیمی دیکتاتور بیشتر از 40 سال است که مردم خود را به بردگی گرفته است. گواه این ادعا جنبش اعتراضی اخیر است که در نوامبر سال گذشته شکل گرفت و از سوی جمهوری اسلامی به خونین ترین شکل با کشته شدن بیش از 1500 نفر و دستگیری بیش از 7000 نفر سرکوب گردید.

اکنون هم مورد این دو پناهنده سیاسی از دید رژیم ایران مخفی نمانده و از آنجا که نام آنها هم منتشر شده است، عملا در صورت بازپس فرستادن ( دیپورت) عواقب ویرانگری بدنبال خود خواهد داشت. در همین رابطه لازم به ذکر است که رژیم ایران بالا ترین درصد اشد مجازات یعنی اعدام را دارا می باشد.

افزون بر این ایران در حال حاضر بخاطر اپیدمی ویروس کرونا در بدترین شرایط قرار دارد. بر اساس جدید ترین گزارش انیستیتود رابرت کوخ از 35.408 نفر مبتلا بیش از 2.517 نفر جان خویش را از دست داده اند. این میزان مرگ و میر از درجه ای بالا در جهان برخوردار است. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی انتظار میرود که وضعیت در ایران بسیار وخیم تر شود. حتی این سازمان از رشدی 5 برابر تخمین می زند.
این اوضای ویرانگر در آینده ای نزدیک به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد، در عوض ایران در هفته ها و ماه های آینده هزاران کشته خواهد داشت. رژیم جمهوری اسلامی در این شرایط بحرانی ایران مطابق با معیار های خویش عمل می کند و بجای اینکه به کمبود های زیر ساخت های پزشکی بپردازد، با پنهان نمودن اطلاعات تلاش می کند از این اپیدمی برای خود سرمایه ای سیاسی کسب نماید.

در خاتمه ما از شما آقای وزیر محترم تقاضا داریم، بدون در نظر گرفتن دلایل ظاهری موجود، دیپورت برنامه ریزی شده این دو زن پناهجوی ایرانی را فورا متوقف سازید.

در همین رابطه مایلیم از این فرصت استفاده کنیم و توجه شما را به تعداد بسیاری دیگر از پناهچویانی که از کشورهای دیگری آمده اند و در صورت باز پس فرستادن زندگیشان در معرض خطر قرار می گیرد اما با این وجود باز پس فرستاده می شوند، جلب نماییم.

با احترام فراوان

کانون کنشگران دموکرات و سوسیالیست شهرهانوفر


Forum der iranischen Demokrat*innen und Sozialist*innen in Hannover

E-Mail: kanoon.hannover@gmail.com
Telefon: +49 177 8416 132


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد