logo

نامه اعتراضی سرگشاده فوروم ایرانیان دمکرات به آقای هورست زه هوفر وزیر امور داخلی آلمان فدرال به جهت دیپورت دوزن متقاضی پناهندگی به ایران

برگردان بفارسی ناهید جعفرپور

شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۸ مارس ۲۰۲۰


نامه اعتراضی سرگشاده فوروم ایرانیان دمکرات به آقای هورست زه هوفر وزیر امور داخلی آلمان فدرال به جهت دیپورت دوزن متقاضی پناهندگی به ایران

Mainz, den 28.03.2020


جناب محترم وزیر داخلی آلمان آقای زه هوفر

مردم ایران از 40 سال پیش تا به امروز تحت سلطه یک رژیم دیکتاتوری قرار گرفته اند. رژیمی که مردم را از هر جهت تحت فشار و سرکوب قرار داده و همچنان به این کار ادامه می دهد.

برای ما اصلا قابل درک نیست که شما دقیقا با توجه به اوضای سیاسی کنونی ایران، تصمیم می گیرید، هفته آینده دو زن ایرانی خواستار پناهندگی را با یک هواپیمای اختصاصی برای آنها به ایران باز گردانید.

ما وظیفه شهروندی خود می دانیم که برای این موضوع بشما روی بیاوریم. ما از باز پس فرستادن این دو زن آنهم در شرایط کنونی ایران بسیار ناراحت و نگرانیم!

ما به دلایل باز پس فرستادن (دیپورت) این دو واقف نیستیم اما این را هم می دانیم که در چنین اوضاعی این کار به هیچ وجه جایز نیست!

در اینجا دفاع از حقوق بشر و منطق نگاه به اوضاع کاملا بفراموشی سپرده شده است و به آن توجه ای نمی شود!

جمهوری اسلامی ایران نه تنها به آزادی و حقوق بشر و انسانی مردم ایران توجه ای ندارد و آنرا زیر پای پایمال می کند بلکه در حال حاضر ایران رسما بعنوان یک کشور بحرانی ویروس کرونا شناخته شده است.

طبق گزارشات کنونی انستیتود روبرت ـ کوخ، هم اکنون در ایران از حدود 35.408 انسان مبتلا به ویروس کرونا بیش از 2.517 نفر جان خود را از دست داده اند. و این درصد مرگ متاسفانه درصدی بالاست.

سازمان بهداشت جهانی این درصد مبتلایان و درگذشتگان را پنج برابر ارزیابی می کند زیرا به اعتقاد آنها موارد گزارش نشده زیادند.

به همین دلیل ایران یک منطقه بین المللی بحران است. افزون بر این به خاطر وضعیت بد و نابسامان ساختاری سیستم مراغبتی و بهداشتی کشور، انتظار می رود که در هفته های آینده وضعیت بشدت بدتر شود.

رژیم ایران تلاش می کند با مخفی نگاه داشتن اطلاعات مردم را گمراه نماید. در حالیکه روز بروز تعداد مبتلایان بیشتر و بیشتر می شوند و بخشا در معرض مرگ قرار دارند. این رژیم عملکردی به نفع مردم ندارد بلکه از این اپیدمی برای مقاصد سیاسی خود استفاده می کند!

این به هیچ وجه غیر معمول و عجیب نیست که دگراندیشان از جان خود بترسند زیرا جمهوری اسلامی از تمامی ابزار و متد های بنیادی فشار مانند شکنجه و زندان و.... برای گسترش وحشت استفاده می کند.

همچنین این دو زن ایرانی مطمئنا در صورت برگشت به ایران مورد مخاطره قرار خواهند گرفت. زیرا نام آنها اکنون افشا شده است. ما وظیفه داریم این انسانها را در مقابل جمهوری اسلامی و آزار و اذیت های در بالا نامبرده شده محافظت نماییم!

باز پس فرستادن پناهندگان به ایران نه تنها به لحاظ ویروس کرونا خطرناک می باشد بلکه بیشتر به این لحاظ که رژیم ایران، رژیمی است که با مردمش رفتاری بشدت ضد دمکراتیک و ضد انسانی دارد.

شما قصد دارید این انسانها را به کشوری بازبرگردانید که در حال حاضر هر گونه فریاد دادخواهی و آزادی خواهی و دمکراسی خواهی در گلو خفه می شود.

افزون بر این فرستادن این دو پناهنده با هواپیمای اختصاصی بدون سرنشین آنهم پرواز دریک چنین فاصله طولانی به ایران، به لحاظ هزینه اصلا تصمیمی عاقلانه نیست.

لذا بدون توجه به دلایل دیپورت برنامه ریزی شده این دو ایرانی، ما از اداره کل مهاجرت آلمان می خواهیم که فعلا از باز پس فرستادن (دیپورت) این دو زن و همچنین همه موارد دیگر به ایران خود داری و جلوگیری نمایید!
ما پیشا پیش از پشتیبانی و همدردی شما تشکر می نماییم!

با احترام فراوان
از سوی فوروم دمکراتیک ایرانیان
بهروز اسدی

i.A. Behrouz Asadi
Demokratische Forum der Iraner
C/O Initiativausschuss für Migrationspolitik in RLP ‚
Albert-Schweitzer-Str 113-115 in 55128 Mainz
نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد