logo

سخنگوی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران :

امروز متاسفانه می‌توانیم بگوییم هیچ مطالبه ما محقق نشده است و به خاطر همین باید در سال جدید تلاش مضاعف نماییم.

يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲ مارس ۲۰۲۰سخنگوی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ، در پیامی ضمن تبریک سال جدید به تمام مردم و از جمله معلمان بر عزم شورا برای پیشبرد اهداف صنفی و آموزشی فرهنگیان بازنشسته و شاغل تاکید نمود متن پیام شورا به شرح زیر است :

بهار با تمام زیبایی هایش از راه رسیده و ما را به تحول کیفی در مناسبات جمعی فرا می‌خواند متاسفانه سال ۹۸ ، سال درد و رنج مردم ایران از جمله معلمان بود.

معلمان و فعالان صنفی و تشکل‌های عضو شورا ،در سال ۹۸ کوشیدند که وضعیت نظام آموزشی و معیشت خود را بهبود بخشند اما گویی اراده فرادستان بر منکوب نمودن فعالان و ویران‌سازی هر چه بیشتر نظام آموزشی است. تحمیل ده‌ها سال زندان به فعالان صنفی از کردستان تا خراسان و از خوزستان تا تهران و کیفیت‌زدایی از مدارس و به پیش بردن سیاست‌های پولی و کالایی سازی آموزش نتیجه رویکرد کلان حاکمیت در یک سال گذشته است. حذف رتبه‌بندی و اجرای ناقص و تبعیض آمیز فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری نسبت به سایر ارگان‌ها و در بوق و کرنا نمودن افزایش اندک حقوق معلمان ، آخرین تلاش دولت برای فقیرسازی بیشتر معلمان بود به طوری که امروز متاسفانه می‌توانیم بگوییم هیچ یک از مطالبات ما محقق نشده است و به خاطر همین باید در سال جدید تلاش مضاعف نماییم.

رویکرد شورا در سال جدید تقویت تشکل‌های عضو و جلب مشارکت بیشتر بدنه معلمان در کنش‌های صنفی است و بر حق تشکل‌یابی مستقل ، حق فعالیت آزادانه و دفاع از معلمان دربند و دارای پرونده تأکید جدی داریم.

شورای هماهنگی با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا برای تمام مردم جهان آرزوی سلامتی و بهروزی می‌کند و با نو شدن طبیعت ، این شکوفایی را به تمام ملت‌هایی که نوروز را جشن می‌گیرند تبریک گفته برای تمام فرهنگیان آرزوی سالی پربار از سلامتی، رفاه، شادی می‌نماید. و به تقویت تشکل‌های استانی عضو شورا فراخوان می‌دهد.

ما امیدواریم در سال جدید در ساختن جهانی بهتر و شایسته برای تمام کودکان و دانش‌آموزان بتوانیم گام‌های مثبتی برداریم تا کودکان یگانه فرصت کودکی خود را با شادی و نشاط همراه با خلاقیت سپری نمایند.

شورای هماهنگی ضمن آرزوی آزادی تمام فعالان صنفی و مدنی ، خواهان آزادی کامل معلمان دربند و مختومه شدن پرونده‌های فعالان صنفی در سراسر کشور است.

سخنگوی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۱/ فروردین/ ۹۹

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد