logo





هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

از خواست ۱۴ کنشگر زن در اعتراض به تبعیض
و گذار از جمهوری‌اسلامی حمایت می کنیم!

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹ اوت ۲۰۱۹

bepish-setare2.jpg
۱۴ کنشگر زن طی بیانیه ای در اعتراض به "آپارتاید جنسی" و تبعیض علیه زنان در طول ۴۰ سال حکومت جمهوری اسلامی، خواهان پایان دادن به تبعیض علیه شهروندان زن و «گذار کامل از نظام جمهوری‌اسلامی» شده اند.

آنان با اشاره به سلب حقوق زنان در حکومت مردسالار جمهوری اسلامی و سرکوب فعالین جنبش زنان، تنها راه پایان دادن به تبعیض جنسيتی را، گذار از جمهوری اسلامی و برقراری حکومتی سکولار و دمکرات از راه مبارزه مدنی و بدون خشونت و تدوین قانون اساسی جدیدی که «در آن کرامت و هویت و حقوق برابر زنان در تمامی عرصه‌ها به رسمیت شناخته شود»، اعلام کرده اند.

اعلامیه ۱۴ فعال زن، به دنبال اعلامیه ۱۴ فعال سیاسی ـ مدنی، بر شعار بخش بزرگی از مردم کشور ما و بسیاری از مبارزان راه آزادی یعنی «نه به جمهوری اسلامی» و آری به یک حکومت منتخب مردم، حکومتی سکولار و دمکرات تاکيد دارد. با تداوم اين برآمدها و با تلاش مشترک مبارزان راه آزادی، شعار "نه به جمهوری اسلامی" می رود که به شعار فراگير تبديل شود.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) برای گذار از جمهوری اسلامی و استقرار جمهوری سکولار و دموکرات مبارزه کرده و در این راستا از خواست  کنشگران زن در برچیدن تبعیض علیه زنان و گذار از جمهوری اسلامی پشتیبانی می‌کند و احزاب و سازمان های سیاسی، فعالین سياسی و مدنی و نيروهائی که دل در گرو ایرانی آزاد و بدون تبعیض دارند، فرا می خواند که از خواست‌های این زنان مبارز حمایت کنند.

هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۸ مرداد ۱۳۹۸ (۸ اوت ۲۰۱۹)



نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد