logo

در حمایت از مبارزات برابری خواهانه ی زنان دلاور ایران

حزب آزادی و رفاه ایرانیان-(آرا)

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹ اوت ۲۰۱۹

چهل سال از عمر ننگین حکومت فاشیست انسان ستیز "جمهوری" اسلامی سپری شد. درطول این چهاردهه، هر گونه صدای حق طلبی، آزادی خواهی و برابری طلبی را خواستند در گلو خفه کنند. در این میان زنان آزادی خواه و برابری طلب، اذیت و آزارهای بیشماری را متحمل شده اند، از شکنجه و اعدام تا تجاوز و سرکوب. خشونت بر زنان اثرات جبران ناپزیری با خود داشته که این رژیم ضد انسانی بر زندگی زنان روا داشته است. اما با وجود تمام این سختی ها جنبش زنان همچنان جنبشی زنده٬ پویا و فعال بوده و هست. هیچ اعتراضی در ایران نبوده است که زنان در آن شرکت فعال نداشته باشند، از پرستار٬ کارگر و معلم تا مدافعان پوشش اختیاری و برابری طلب. این رژیم بسیار تلاش کرده و می کند که با استفاده از ایده های قرون وسطایی و زن ستیز اسلامی، زنان را از هرگونه خواسته و مطالبه دور نگه دارد. با ترفندهای متفاوت تلاش می کند میان زنان و مردان آزادی خواه تفرقه ایجاد کند. اما، اراده ی آزادی خواهی و حق طلبی زنان، تمام این ترفندها را نابود و از آن گذر کرده است. امروز زنان مبارز برای رسیدن به خواست های خود از حکومت زن ستیز "جمهوری" اسلامی گذر کرده اند ، خواهان تغییر و تحول بنیادی و استقرار نظامی دموکراتیک و برابری طلب شده اند و فریاد آزادی خواهانه آنان در هر نقطه از ایران هر روز رساتر می شود.
فقط طی روزهای اخیر چندین حکم سنگین و بازداشت به زنان مبارز تحمیل شده است. بی عدالت گاه حکومت ارتجاع اسلامی سه زن مبارز را که خواهان خواسته های انسانی خود می باشند، به پنجاه وپنج سال زندان محکوم کرد. امروز رویارویی جنبش شکست ناپذیر زنان در تقابل با حکومت ارتجاعی مذهبی به اوج خود رسیده است. به همین دلیل است که چهارده زن از فعالان جنبش زنان با شهامت و جسارت وصف ناپذیر جامعه را برای گذار از استبداد فاشیست مذهبی فرا خوانده اند. آنان از خامنه ای خواسته اند استعفا بدهد ، چرا که حکومت مطلقه ی ولایت فقیه هیچ ظرفیتی برای پذیرش حقوق برابر زن و مرد در خود ندارد. هویت زنان تحت قیومیت ولایت مطلقه و جنسیت مردانه و فرهنگ مردسالارانه به تاراج برده شده است. این زنان با قدم های استوار و جسارت بسیار برای پایان دادن به آپارتاید جنسی که حاصل نگاه مردسالارانه نظام فقاهتی و استبداد اسلامی است، به میدان آمده اند و خواستار گذار کامل از نظام جمهوری اسلامی و تدوین قانون اساسی جدید شده اند. نظامی که در آن کرامت و هویت و حقوق زنان به رسمیت شناخته شود..

حزب آزادی و رفاه ایرانیان به عنوان مدافعان این جنبش حق طلبی و برابری خواهی، که این چهارده زن مبارز پرچم اتحاد و همبستگی آنرا برافراشته اند، از خواست ها و مطالبات آنان حمایت کرده و با تمام توان در کنارشان خواهد بود. ما، حزب آزادی و رفاه ایرانیان، نیز با اعتقاد به تساوی حقوق زن و مرد در تمامی عرصه ها مبتنی بر اعلامیه حقوق بشر، خواستار گذار کامل از این حکومت فاشیستی و ارتجاعی هستیم.

ما نیز همانند آنان خواستار حکومتی سکولار و دموکراتیک با حفظ یکپارچگی ایران عزیز می باشیم. تا بتواند تضمین کننده حقوق زنان و آزادی خواهان و تمام ستم دیده گان باشد.

پاینده و پیروز باد مبارزات حق طلبانه و برابری خواهانه

زنده باد آزادی و دموکراسی
حزب آزادی و رفاه ایرانیان-(آرا)
17 مرداد 1398 برابر با 8 اوت 2019
hezbara@gmail,com

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد