logo

تجمع کارگری و اخراج کارگران فراوردهای نفتی ماهشهر

چهار شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹ فوريه ۲۰۲۰

ادامه تجمعات کارگران اخراجی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهربرای بازگشت بکار

روز شنبه 26 بهمن،کارگران اخراجی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر در ادامه کنش هایشان +برای بازگشت بکار دست به تجمع دوباره مقابل شرکت زدند.

تجمع کنندگان به خبرنگاریک رسانه محلی گفتند:آنها به صورت گروهی اخراج شده اند تا نیروهای سفارشی جای آنها استخدام شوند.

+تجمع اعتراضی کارگران پخش فرآورده های نفتی ماهشهر نسبت به عدم جذب مقابل فرمانداری

روز دوشنبه 7مرداد،جمعی از کارگران پخش فرآورده های نفتی ماهشهر دراعتراض به عدم جذب دست به تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان زدند.

بنا به گزارش رسانه ای شده،این کارگران که تعدادشان به حدود 30نفر میرسید نسبت به بکار نگرفتن نیروی بومی دارای بیش از چهار سال سابقه در انبار پخش فرآورده های نفتی بندر ماهشهر، معترض شدند.

این کارگران گفتند: ما سالهاست در این انبار مشغول به کار هستیم اما در کمال تعجب مدیران شرکت اقدام به جذب نیروی غیر بومی کردند.

آنها اظهار داشتند: اولویت برای جذب نیرو باید به کارگران بومی منطقه داده شود ولی مدیران شرکت نوربخش این اصل را نادیده گرفتند.

انبار نوربخش ماهشهر سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های سنندج، کرمانشاه،BOT شیراز، حافظ شیراز، سیکل ترکیبی کازرون، افق ماهشهر، گناوه و عسلویه را تامین می کند.

* اعتراضات کارگران اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل وزارت راه وشهرسازی ادامه دارد

روز شنبه 26 بهمن، کارگران اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین درادامه اعتراضاتشان+ نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتیپس از الکترونیکی کردن عوارضی آزادراه راهی پایتخت شدند ودست به تجمع مقابل وزارت راه وشهرسازی زدند.

یکی ازتجمع کنندگان به خبرنگاریک رسانه محلی گفت:از تاریخ دوم خرداد سال ۹۷ که شرکت ملی آزادراه منفک شد، کارگران عوارضی‌ها و طرح الکترونیکی شدن نیز تحت نظر وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت که تا31خرداد ماه 98ما تحت وزارت راه و شهرسازی و در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در باجه‌های عوارضی کار کردیم.

این کارگر سازمان راهداری ادامه داد: از یکم تیر ماه 98 سازمان حمل و نقل جاده‌ای بنا بر توافقی که با پیمانکار طرح، یعنی شرکت “سپندار” داشت نیز تعدادی از نیروها را به این شرکت واگذار کرد و تعدادی از نیروها هم به سازمان راهداری منتقل شدند.

وی یادآور شد: اکنون ما دو مشکل اصلی در این زمینه داریم که یک مورد مربوط به نحوه تقسیم بندی پرسنل و مورد بعدی هم مربوط به عدم امنیت شغلی ما است به طوری که در به کارگیری نیروها بسیار سلیقه‌ای عمل شده است.

این کارگر سازمان راهداری عنوان کرد: برای مثال فردی تنها با 3 یا 4 ماه سابقه و فقط به خاطر روابطی که دارد در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جذب شد اما برخی دیگر از نیروها با وجود سابقه 20ساله در شرکت “سپندار” جذب شدند و ما به نحوه تقسیم بندی که کاملا سلیقه‌ای است، اعتراض داریم.

وی بیان کرد: دومین اعتراض ما مربوط به شرکت “سپندار” یعنی شرکت مجری طرح است به طوری که وقتی می‌خواست مدیریت پرسنل را بر عهده بگیرد، وعده و وعیدهای زیادی از قبیل افزایش حقوق و کار به صورت شیفتی را به ما داد درحالی که متاسفانه این شرکت تاکنون هیچگونه اقدامی برای انعقاد قرارداد با ما نکرده و هیچ قرارداد مستقیمی با ما نبسته است.

این کارگر اضافه کرد: شرکت “سپندار” نیز یکی از پیمانکاران خود به نام “شرکت توسن سها” را به عنوان واسطه قرار داده که با ما مشغول به کار شود که متاسفانه این شرکت هم تاکنون با ما فقط یک مورد قرارداد بسته و بعد از آن قراردادی صورت نگرفته است و اکنون هم 14 نفر از پرسنل را به مدت 3 ماه است که اجازه ورود به محل کار را نمی‌دهد.

کارگر سازمان راهداری افزود: متاسفانه حقوق این ماه یعنی 45 روز است که واریز نشده و عملا به ما گفتند که تا 29 اسفند ماه بیشتر با شما کار نمی‌کنیم و بعد از آن تکلیف ما مشخص نیست؛ به گفته خودشان عمر شرکت “سپندار” تنها 5 سال است و اگر ما را تا 5 سال هم به کارگیری کند نیز باز هم بعد از این 5سال بلاتکلیف خواهیم بود و امنیت شغلی نداریم.

وی تصریح کرد: حدود 9 ماه است که به تمام نهادها در استان قزوین نامه نگاری می‌کنیم و حتی به رئیس کل دادگستری زنجان هم مراجعه کردیم و که متاسفانه هیچکس پاسخگوی ما نبوده و مجبور شدیم که در مقابل وزراتخانه تجمع کنیم.

وی تاکید کرد: تمام راه‎هایی که لازم بود را انجام دادیم حتی کمیسیون کارگری استانداری قزوین هم جلسه تشکل دادند اما باز هم حرف خودشان را زدند و چون ما کارگر هستیم دستمان به جایی بند نیست.

این کارگر بیان کرد: کل نیروها حدود 59 نفر بودیم که تعدادی با تهدید بازخرید شدند و اکنون 53نفر هستیم که 13نفر را طی برگزاری یک آزمون برای کار در دفتر پاسخگویی نیز تعدیل کردند و اعلام کردند که مجدد با برگزاری آزمون‌های بعدی نیز تعدادی دیگر از نیروها را تعدیل خواهند کرد.

وی در پایان با بیان اینکه تا کنون بیمه‌ها واریز شده و مشکلی از این جهت ندارند، گفت: این پرسنل به طور میانگین 10 تا 15 سال سابقه کاردارند و اکنون بلاتکلیف هستند و هنوز پاسخ قاطعی از مسئولان نگرفتیم و اکنون هم در وزارتخانه پیگیر مشکل هستیم تا به نتیجه برسیم.

+ ادامه اعتراضات کارگران اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین نسبت به بلاتکلیفی شغلی مقابل ساختمان سازمان حمل و نقل جاده‌ای در تهران

روز سه شنبه اول مرداد ماه 98، کارگران اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین در ادامه اعتراضاتشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی راهی تهران شدند ودست به تجمع مقابل ساختمان سازمان حمل و نقل جاده‌ای زدند.

قابل یادآوری است که روز شنبه 29 تیر98،جمعی از اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی پس از الکترونیکی کردن عوارض آزادراه،دست به تجمع مقابل استانداری زده بودند.

یکی از کارگران حاضر درتجمع به خبرنگار رسانه ای گفت: مشکلات کارگران گیت‌های اخذ عوارض آزادراه قزوین در ماه‌های پایانی سال گذشته از زمانی آغاز شد که با اجرای طرح الکترونیکی شدن اخذ عوارض آزادراهی، آنها کنار گذاشته شدند.

این کارگر با بیان اینکه بدون شک همه کارگران گیت‌های اخذ عوارض که از صبح امروز در تهران حضور دارند، منتظر پاسخ موافق مسئولان هستند، گفت: کارگران گیت‌های اخذ عوارض آزادراه قزوین پیش از سفر به تهران پیگیری‌های زیادی ازسوی نهادهای مرتبط با مطالباتشان انجام داده‌اند اما در نتیجه بی‌تفاوتی مسئولان استانی ناچار شدیم اعتراض خود را به تهران انتقال دهیم.

او گفت: سالها تحت مسئولیت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مشغول کار بوده‌ایم اما اخیرا که طرح الکترونیکی شدن اخذ عوارض آزادراهی در حال اجراست، بدون مشخص شدن وضعیت شغلی و دریافت همه مطالباتمان کنار گذاشته شده‌ایم.

ناصر پاریس

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد