logo

حضور احزاب و سازمان‌های بین المللی در کنگره اول حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۹ ژوييه ۲۰۱۹۱۲ حزب و جریان خارجی به کنگره اول حزب چپ ایران (فدائیان خلق)دعوت شده بودند. که از آن میان ۸ حزب به کنگره پیام دادند.

-حزب چپ آلمان
- چپ مارکسیستی
-حزب کمونیست عراق (شیوعی)
-حزب کمونیست فرانسه
-حزب کمونیست اسپانیا
-جبهه متحد چپ اسپانیا
-حزب دمکراتیک ترکیه HDP
-کمیته هماهنگی برای دمکراسی و سوسیالیسم- آمریکا

۳ حزب و جریان سیاسی بین المللی بصورت هیئت و با نماینده در کنگره حزب شرکت و سخنرانی کردند، که همزمان ترجمه فارسی سخنرانی ها برای حاضرین در کنگره قرائت شد.
-حزب چپ آلمان - رفیق ژولیا ویدمان
-حزب کمونیست عراق- رفیق هیشام
-جریان چپ مارکسیستی- رفیق فولکر متس روت
نقاط مشترک همه پیام ها:
خطر جنگ، هشدار نسبت به عواقب آن، جلوگیری از جنگ، عواقب تحریم ها بر مردم ایران بویژه اقشار و طبقات زحمتکش، تلاش برای جلوگیری از جنگ و متوقف کردن تحریم های اقتصادی و اینکه امپریالیسم و نظام سرمایه داری موجد و موجب همه این بد بختی هاست. و همبستگی با حزب و کنگره بعنوان نیروی چپ ایران.
در زیر متن پیامها :

*******


ترجمه پیام حزب HDP ترکیه:

رفقای گرامی حزب چپ ایران،
از طرف حزب دمکراتیک ترکیه HDP به شما و کنگره تان برای اهدافی که جهت دستیابی به عدالت و برابری در کشور کثیر المله ایران با خلق ها گوناگون در پیش دارید، همبستگی خود را اعلام داشته و برای شما جهت نیل به صلح و آزادی برای همه خلق ها آرزوی موفقیت میکنم.
فیصل ساریلدیز - مسئول HDP در آلمان
۷ ژوئیه ۲۰۱۹

*******


حزب کمونیست عراق به نخستین کنگره «حزب چپ ایران (فدائیان خلق)» درود می‌فرستد

رفقای عزیز،

گرم‌ترین درودهای حزب کمونیست عراق را به اولین کنگره حزب شما، حزب چپ ایران (فدائيان خلق)، تقدیم می‌کنیم.

کنگره شما در زمانی صورت می‌گیرد که قدرت‌های امپریالیستی به رهبری امپریالیسم آمریکا در تلاشند تا جهان را به فضای جنگ سرد و مسابقه تسلیحاتی بازگردانند و در این راه از تحریم‌های اقتصادی و سیاسی در سطح وسیع استفاده می‌کنند و از صادرات تسلیحات بخصوص به مناطقی که شاهد تخاصم‌های نظامی هستند.

این موقعیت باعث شعله‌ور شدن تنش‌ها شده و در بسیاری نقاط جهان بخصوص خاورمیانه به تخاصم و جنگ دامن می‌زند. زمین حاصلخیزی برای رشد جنبش‌های افراطی راست‌گرا، فاشیستی و تروریستیِ فوق ارتجاعی که صلح جهان را تهدید می‌کنند فراهم شده.

دخالت خارجی امپریالیست‌ها و رقابت شدید بین قدرت‌های ارتجاعی منطقه‌ای در خاورمیانه برای اعمال هژمونی خود بر منطقه منجر به تعمیق تخاصم‌ها بر بنیان فرقه‌ای، مذهبی و قومی و شکاف‌های درونی شده.

در این‌جا می‌بایست به تلاش‌های دولت ترامپ برای ساختن ائتلاف امنیتی و سیاسی در خاورمیانه با عربستان سعودی و سایر دولت‌های منطقه خلیج، مصر و اردن به بهانه رویارویی با گسترش ایران در منطقه اشاره کرد.

در هفته‌های اخیر خطر جدی تخاصم نظامی بین ایران و آمریکا افزایش یافته. چنین جنگی عواقبی ویرانگر برای مردمان خاورمیانه و منطقه خلیج و همچنین صلح جهانی خواهد داشت. از عواملی که در شکل‌گیری این اوضاع خطرناک نقش دارند تحریم‌های اقتصادی هستند که آمریکا به شکل یک‌جانبه و بدون پوشش حقوقی بین‌المللی بر ایران تحمیل کرده. این در پی آن است که این کشور از توافق هسته‌ای ایران خارج شد. دو طرف در حالی یکدیگر را تهدید می‌کنند که اوضاع می‌تواند به تخاصم نظامی ویرانگری بکشد. چنین چیزی بار جدیدی بر دوش مردمان منطقه خواهد گذاشت که فی‌الحال از کابوس جنگ علیه تروریسم در سوریه، جنگ خونین بی‌منطق در یمن که عربستان سعودی راه انداخته و بی‌ثباتی در چندین کشور دیگر رنج می‌برند.

مردمان منطقه از جمله مردمان ایران و عراق به دنبال شرایط باثباتی هستند که در آن بتوانند از منابع و ثروت‌شان برای رفاه خود و برای ساختن کشورهایشان استفاده کنند. آن‌ها حق بهره‌وری از آزادی، دموکراسی و زندگی شایسته و حق انتخاب نظام‌های سیاسی خود بر بنیان اراده آزاد خویش بدون جنگ، تحریم اقتصادی و محاصره را دارند. حزب کمونیست عراق خواهان اقدام فوری تمام نیروهای صلح‌دوست جهان برای جلوگیری از تخاصم نظامی و جنگ شده و بر گفتگو و مذاکره برای کاهش از تنش‌ها و حل بحران تاکید می‌کند.

از این لحاظ همبستگی بین‌المللی علیه سیاست‌های جنگ‌طلبانه امپریالیسم باید بیشتر توسعه و تقویت یابد و پشتیبانی حقیقی از مبارزات در جریان سراسر دنیا برای صلح، آزادی، دموکراسی و ترقی اجتماعی و تشویق افکار و اهداف سوسیالیستی به عمل بیاید.

در ضمن مهم است اشاره کنیم که مبارزه برای صلح و علیه دخالت امپریالیستی ارتباط نزدیکی با مبارزه برای دموکراسی و حقوق بشر دارد. حزب ما تمامی اقدامات سرکوبگرانه علیه نیروهای میهن‌دوست و دموکراتیک و علیه نیروهای چپ، ترقی، سوسیالیسم و کمونیسم در خاورمیانه و سراسر جهان را محکوم می‌کند.

رفقای عزیز،

حزب کمونیست عراق در شرایطی دشوار و پیچیده به مبارزه خود برای پایان بخشیدن به نظام سهمیه‌ای قومی-مذهبی که ۱۶ سال پیش در پی جنگ آمریکا و حمله به عراق و اشغال این کشور بر پا شد ادامه می‌دهد. کشور ما همچنان از عواقب بحران سیاسی ساختاری عمیق و مدام و فساد اقتصادی گسترده رنج می‌برد.

در اواخر سال ۲۰۱۷ پیروزی نظامی چشمگیری علیه سازمان تروریستی داعش به دست آمد اما این به معنی شکست نهایی تروریسم نیست. چنین چیزی نیاز به رویکردی جامع و سیاست‌هایی در سطوح سیاسی، نظامی-امنیتی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین آشتی سیاسی دارد.

نتیجه انتخابات پارلمانی عراق در ماه مه ۲۰۱۸ علیرغم دخالت‌های آشکار بلوک‌های حاکم و اختلالی که در روند انتخابات ایجاد کردند نشان داد که مردم عراق قویا خواهان شکستن انحصار قدرت سیاسی و گشودن راه تغییر هستند. حزب کمونیست عراق و ائتلاف انتخاباتی «سائرون» (حرکت به سوی اصلاحات) که متشکل از کمونیست‌ها، جنبش مقتدی صدر و حامیانشان و نیروهای مدنی و لیبرال بود به نتایجی چشمگیر دست یافت. این ائتلاف بیش از ۱۶ درصد کرسی‌ها در پارلمان جدید را به دست آورد. این ائتلاف خواهان اصلاحات عمیق سیاسی، حذف نظام سهمیه‌ای قومی-مذهبی و حرکت به سوی برپایی دولتی بر بنیان اصل شهروندی،‌ دموکراسی واقعی و عدالت اجتماعی شد. اما نیروهای سیاسی فاسدِ در قدرت مقابل ما قد علم کرده‌اند و جانانه از منافع مستقر خود دفاع می‌کنند. همین است که حزب کمونیست مورد حمله نیروهای ارتجاعی قرار گرفته از جمله حملات مجرمانه اخیر به دفاتر حزب ما در دو استان ناصریه و بصره در جنوب عراق.

کمونیست‌های عراق و حامیان‌شان همچنان فعالانه در جنبش اعتراضی توده‌ای علیه فساد و سیاست فرقه‌ای-قومی که در تابستان ۲۰۱۵ آغاز شد مشارکت می‌کنند. اخیرا، در ۲۴ مه ۲۰۱۹، این جنبش تحت شعار «نه به جنگ! آری به صلح!» راه‌پیمایی‌های توده‌ای بزرگی در میدان تحریر در مرکز بغداد و سایر استان‌ها انجام داد. این بخشی از بسیج توده‌ای علیه خطرهای جنگ جدید در منطقه بود با این خواست که عراق نباید به جنگ تهاجمی کشیده شود و یا صحنه نبرد جنگی نیابتی شود که تنها در خدمت منافع امپریالیسم و نیروهای ارتجاعی منطقه خواهد بود.

در پایان از این فرصت استفاده می‌کنیم تا بار دیگر بر همبستگی حزب خود با مبارزه عادلانه مردم ایران و نیروهای مترقی‌شان برای صلح، دموکراسی و ترقی اجتماعی تاکید کنیم. مشتاقانه منتظر شکل‌گیری روابط دوستانه بین حزب کمونیست عراق و حزب چپ ایران هستیم.

حزب کمونیست عراق — کمیته مرکزی

۱۱ ژوئیه ۲۰۱۹


******

(پيام حزب كمونيست فرانسه (پ -س- اف)به مناسبت برگزارى اولين گنگره حزب چپ ايران ( ١٢تا١٤ ژوييه هلند


رفقاى عزيز،
حزب كمونيست فرانسه برگزارى اولين گنگره حزب شما را بعد از گنگره مؤسس درود گفته و برايتان آرزوى موفقيت در پيشبرد برنامه هايتان ميكنيم.
بعد از خروج يك جانبه ايالت متحده أمريكا از قرارداد وين بر روى مسائل هسته اى (برجام)
،واشنگتن يك مجموعه از تحريمهاى غير قانوني و فلج كننده كه زندگى و موجوديت مردم ايران را دشوارتر كرده است
و اين در حاليست كه تهران به همه تعهدات بين المللى خود عمل كرده است .
دونالد ترامپ ميخواهد با فلج كردن اقتصاد ايران مردم اين كشور را عليه حكومت به شورش احتمالى وا دارد تا از اين طريق رژيم را به زانو در آورد و اين در حاليست كه اين سياست تحريمها فقط باعث قدرت گيرى جناح إفراطى و راست و محافظه كار و فاسد در كشور ميشود كه أكثريت مردم ايران بارها وبه شكل هاى مختلف مخالفت خود را با آنها نشان داده است .
تحريكات و زور گوييهاى نظامى آمريكا خطر بروز جنگ منطقه اى فراگيرى كه نتايج آن ويرانگر خواهند بود را افزايش ميدهد.
قدرتهاى اروپايي به شمول فرانسه عليرغم اعتراضات ظاهرى پا در جاى پا ى سياست آمريكا گذاشته اند .اروپا مطمئنأ هزينه ى سنگينى. را بابت اين سياستش پرداخت خواهد كرد .

حزب كمونيست فرانسه


********


پیام فولکر متسروت نماینده چپ مارکسیستی
به کنگره حزب چپ ایران(فداییان خلق)

رفقای عزیز

به نمایندگی از سوی چپ مارکسیستی، رفیق بتینا یورگنسن و نیز سایر اعضای هیأت رئیسه چپ مارکسیستی به شما درود می فرستم.

ما به عنوان مارکسیست از هنگام تشکیل گروه در سال ۲۰۱۴ با حفظ عضویت در احزابی مانند حزب کمونیست آلمان و حزب چپ آلمان یا بدون عضویت در حزبی، با عضویت در سندیکاها یا جنبش صلح در سراسر آلمان فعالیت می کنیم. هدف ما از جمله این است که تأثیر تحلیل اجتماعی مارکسیستی و دامنه آگاهی مارکسیستی و برخورد دیالکتیکی را تقویت کنیم، به رهایی سیاسی و اقتصادی طبقات زحمتکش یاری رسانیم و برای عمل مشترک چپ دمکراتیک و آلترناتیو در آلمان و در سطح بین المللی بکوشیم. ما یک قرارداد همکاری با چپ اروپایی داریم که به امکان حضور مشورتی در نشستها و کنفرانسهای چپ اروپایی را می دهد.

نیروهای چپ در آلمان از ده ها سال پیش تحولات در ایران را با علاقه دنبال می کنند،‌ از جمله مبارزه در اوایل دهه ۱۹۵۰ هنگام نخست وزیری مصدق برای کوتاه کردن دست شرکتهای بین المللی از ثروت نفتی ایران و برگرداندن آن به ایرانی ها. سرنگونی مصدق به کارگردانی سیا و برگماری رژیم شاه،‌ آغاز ده ها سال دخالت خونین قدرتهای امپریالیستی در منطقه بود که تا امروز ادامه دارد.

سقوط شاه در سال ۱۹۷۹ برای مدت کوتاهی بذر این امید را شکوفان کرد که شرایطی پدید آید که در آن حقوق دمکراتیک و اجتماعی مردم اهمیت بیشتری بیابد. اما رهبران مذهبی نظامی برپا کردند که از اساس سرمایه دارانه و دارای روبنای دینی و ارتجاعی است.این نظام از چپها هزاران قربانی گرفت، از جمله از اعضای شما. علاوه بر این، آخوندها هر تلاش برای پیشبرد سیاست مارکسیستی و نیز سندیکاها را سرکوب کردند،‌ گاه با شیوه های تروریستی. با این حال، پیوسته اخباری از مبارزات می خوانیم (...)

انسانهای صلحدوست از این هراس دارند که ایالات متحده آمریکا و متحدانش جنگی علیه ایران آغاز کنند. این جنگ چهارم خلیج،‌ پس از جنگ عراق علیه ایران با حمایت غرب از ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ و دو جنگ آمریکا و متحدانش علیه عراق، احتمالا تنها در منطقه به ویرانی های بیسابقه و رنج میلیونها انسان نخواهد انجامید. چنین جنگی می تواند به یک رویارویی نظامی جهانی بیانجامد،‌ مثلا از این طریق که جریان نفت بسیاری کشورها قطع شود تا آمریکا بتواند نفت به دست آمده از فرکینگ خود را گران بفروشد (...)

ما برآنیم که همه نیروهای صلحدوست باید برای یک منطقه عاری از سلاح هسته ای در خاور نزدیک و غرب آسیا مبارزه کنند. از جمله باید جلوی تحویل تکنولوژی اتمی به رژیم سعودی را گرفت. رژیمی که با سلاح های غربی مشغول جنگی در یمن است که منشأ یکی از بزرگترین فجایع انسانی سالهای اخیر است. این، یکی از انگیزه های ما برای خواست منع صدور اسلحه آلمانی نه تنها به منطقه خلیج فارس است (...)

اوضاع داخلی ایران فقط به ایرانی ها مربوط است و توجیهی نه برای تحریم اقتصادی و نه برای دخالت نظامی نیست. تهدیدهای دائمی به ضرر نیروهای ترقیخواه در ایران است چرا که به ملایان فرصت می دهند اذهان را از بحران اقتصادی به وجود آمده توسط خود آنها منحرف و به منتقدانشان را به دستور گرفتن از آمریکا متهم کنند. این تهدیدها مضر است چرا که باعث می شود بخشی از مردم پیوندهای خود با آخوندها را تقویت کنند (...)

ما از دولت آلمان می خواهیم به آمریکا اجازه استفاده از پایگاه های خود در آلمان را ندهد، نه برای جنگ علیه ایران و نه برای هیچ جنگی دیگر (...)

ما به عنوان مارکسیستهایی که در حوزه های مختلف برای اتحاد نیروهای چپ به عنوان یکی از شرایط ایجاد اتحادهای گسترده اجتماعی علیه جنگ، علیه فاجعه پیش روی اقلیمی و در دفاع از حقوق اجتماعی و دمکراتیک، به ویژه حقوق کارگران می کوشیم، از وحدت سه جریان فدائیان خلق در حزب چپ ایران استقبال می کنیم.

ما برای حزب شما و نیز این گردهمایی آرزوی موفقیت داریم. امیدواریم این گردهمایی به تقویت همه نیروهای چپ بیانجامد. ما در حد توان خود آمادگی همکاری با شما از جمله در سطوح محلی و منطقه ای را در هر جایی داریم که حضور محلی داشته باشیم.

زنده باد همبستگی بین المللی!

بگذارید همه نیروی خود را به کار گیریم تا مانع جنگی دیگر در خلیج فارس و مانع هر جنگی دیگر در هر جا شویم!

------------------------

Grußwort von Volker Metzroth als Vertreter der marxistischen linken e.V. beim Parteitag der

Left Party of Iran (People's Fadaian) am 13. Juli 2019 in den Niederlanden.

Liebe Genossinnen und Genossen,

ich grüße Euch namens der marxistischen linken und der Genossin Bettina Jürgensen sowie den anderen Mitgliedern des Geschäftsführenden Vorstands. Kurz ein paar Worte, wer wir sind.

Seit unserer Gründung 2014 arbeiten wir als Marxisten, die teils parteilos, teils in Parteien wie DKP und LINKE organisiert sind, als aktive Gewerkschaften und Mitglieder der Friedensbewegung bundesweit zusammen. Uns geht es unter anderem darum, den Einfluss der marxistischen Gesellschaftsanalyse und die Verbreitung marxistischen Wissens und dialektischen Herangehens zu verstärken, die politische und ökonomische Emanzipation der arbeitenden Klasse zu befördern und zum gemeinsamen Handeln der demokratischen und alternativen Linken in Deutschland sowie auf internationaler Ebene beizutragen. Wir haben einen Partnerschaftsvertrag mit der Europäischen Linken, der uns die beratende Teilnahme an Sitzungen und Konferenzen erlaubt..

Die linken Kräfte in Deutschland verfolgen seit Jahrzehnten mit Interesse die Entwicklungen im Iran, z.B. den Kampf in den früher 50er Jahren unter Premierminister Mossadegh, der den Ölreichtum des Landes den multinationalen Konzernen entreißen und den Iranern zurückgeben wollte. Sein von der CIA gelenkter Sturz und die Installierung des Schah-Regimes war der Auftakt zu Jahrzehnten blutiger Interventionen der imperialistischen Mächte in dieser Region bis heute.

Der Sturz des Schahs 1979 ließ eine kurze Zeit lang die Hoffnung keimen, dass sich nun Verhältnisse durchsetzen könnten, unter denen die demokratischen und sozialen Rechte des Volkes mehr Beachtung fänden. Die religiösen Führer aber errichtenden ein in seinen Grundlagen kapitalistisches System mit reaktionärem klerikalem Überbau. Dem fielen viele Tausende Linke zum Opfer, auch Mitglieder von Euch. Weiterhin unterdrücken die Mullahs jeden Ansatz marxistischer Politik ebenso wie die Gewerkschaften, teils mit terroristischen Methoden. Dennoch lesen wir immer wieder Berichte von Kämpfen z.B. der Arbeiter in der Ölindustrie. Hier Solidarität auch in Deutschland zu organisieren, sehen wir als Mitglieder der marxistischen linken auch als unsere Aufgabe.

Derzeit befürchten die friedliebenden Menschen, dass die USA und ihre Verbündeten einen Krieg gegen den Iran beginnen könnten. Dieser vierte Golfkrieg, nach dem des Irak mit westlicher Unterstützung gegen den Iran 1980 bis 1988 und den beiden Kriegen der USA und ihrer Verbündeten gegen den Irak, könnte nicht nur in der Region zu bisher nicht gekannten Zerstörungen und dem Leiden von Millionen Menschen führen. Er könnte auch zu einer weltweiten militärischen Konfrontation führen, z.B. dadurch, daß vielen Ländern die Ölversorgung abgeschnitten würde und die USA dann ihr Fracking-Öl teuer anbieten könnten.

Seit Jahren wird die Konfrontation auch in Europa angeheizt durch das Gerede von der „iranischen Gefahr“. Keine der bestehenden Atommächte in der Region, wie Israel, Indien oder Pakistan, werden als Bedrohung dargestellt, sondern der Iran, der seit Jahrhunderten kein anderes Land angegriffen hat. Das Atomabkommen, das die Lage entschärft hatte, wurde von den USA einseitig aufgekündigt, gleichzeitig verlangt Trump und Netanjahu, daß sich der Iran weiter daran zu halten habe.

Wir sind überzeugt, dass alle friedliebenden Kräfte für eine kernwaffenfreie Zone im Nahen Osten, in Westasien kämpfen müssen. Dazu gehört auch, die Lieferung von Atomtechnologie an das saudische Regime zu verhindern. Ein Regime, das mit westlichen Waffen mit seinem Krieg gegen den Jemen eine der größten humanitären Katastrophen der jüngeren Zeit zu verantworten hat. Auch deshalb fordern wir ein Verbot des Exports deutscher Rüstungsgüter nicht nur in die Golf-Region.

Bei nicht wenigen wohlmeinenden Menschen in Deutschland kommen Aussagen, man müsse jetzt etwas gegen das Mullah-Regime unternehmen, gut an. Wobei viele von denen, die lauthals unter Hinweis z.B. auf die Kleiderordnung für Frauen ein Eingreifen fordern, sich nie darüber aufregten, daß im Iran Tausende Marxisten ermordet wurden.

Den Wohlmeinenden sagen wir: die inneren Verhältnisse im Iran sind Sache der Iraner, sie rechtfertigen weder einen wirtschaftlichen Boykott, noch ein militärisches Vorgehen. Die ständigen Drohungen sind für alle fortschrittlichen Kräfte im Iran nachteilig, weil sie den Mullahs die Gelegenheit geben, von ihren selbstgemachten wirtschaftlichen Problem abzulenken und ihre Kritiker als Agenten der USA zu diffamieren, weil sich Teile des Volkes dann noch enger um die Mullahs scharen.

In den letzten Wochen beunruhigten uns ungeklärte Angriffe auf Öltanker im Persischen Golf. Wenn die Trump-Administration und ihre Vasallen den Iran beschuldigen, dann erinnert uns das daran, wie die Gründe für frühere Angriffskriege der USA herbei gelogen wurden. Nicht nur der Tonking-Zwischenfall, die angeblich aus den Brutkästen gerissenen kuweitischen Babys und die Mär von Saddams Massenvernichtungsmitteln sind unvergessen. Wir wissen auch nicht, wer dahinter steckt, aber schon die altem Römer fragten, wenn Verursacher unbekannt waren: wem nutzt es? Nutzen kann es nur den USA und ihren Verbündeten, nicht dem Iran.

Wir sehen Deutschland in einer hervorgehobenen Verantwortung. Alle Interventionskriege der USA in den letzten Jahrzehnten in Westasien waren in dieser Form nur führbar, weil die US-Armee auf ein Netz von Stützpunkten auch in Deutschland zurückgreifen konnte. So ist der Flugplatz Ramstein, nur 50 km entfernt von meinem Wohnort, eine unverzichtbare Drehscheibe, auch für den Drohnenkrieg mit seinen Tausenden extralegalen Hinrichtungen. Wenige Kilometer weiter betreiben die USA das größte Militärhospital außerhalb des eigenen Landes, ohne das eine zeitgemäße und schnelle Versorgung eigener Verwundeter nicht möglich wäre.

Wir fordern von unserer Bundesregierung, dass sie den USA die Nutzung dieser Stützpunkte untersagt, ob gegen den Iran oder andere. Es wäre auch ein Segen für die Menschen der Region, wenn die Stützpunkte aufgelöst würden. Das zeigt sich auch in meiner Heimatstadt Bad Kreuznach, die nach dem Abzug der US-Armee vor 20 Jahren wirtschaftlich so aufblühte, dass auch ihre Einwohnerschaft um 20% wuchs. Militär und Rüstung sind immer Hemmnisse für eine humane und zivile Entwicklung.

Für uns als Marxisten, die an verschiedenen Stellen für das Zusammenführen linker Kräfte eintreten, als eine der Voraussetzungen auch zur Schaffung breiter gesellschaftlicher Allianzen gegen Kriege, gegen die drohende Klimakatastrophe und für die sozialen und demokratischen Rechte gerade der Arbeitenden, ist Euer Zusammenschluß dreier Strömungen der Volksfeddayin zur Linkspartei Irans ein richtiger Schritt nach vorn.

Wir wünschen Euch als Partei und diesem Parteitag viel Erfolg, mögen von hier Impulse für eine weitere Stärkung aller linken Kräfte ausgehen. Im Rahmen unserer Kräfte bieten wir Euch die Zusammenarbeit an, auch auf örtlicher und regionaler Ebene, soweit Ihr und wir vor Ort vertreten sind.

Hoch die Internationale Solidarität.

Setzen wir unsere ganze Kraft dafür ein, einen Krieg am Persischen Golf zu verhindern,

Kriege überall zu verhindern!


*********


پیام یولیا ویدمان نماینده حزب چپ آلمان
به
کنگره حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

رفقای عزیز

بابت دعوت شما از حزب چپ آلمان برای حضور در کنگره شما بسیار سپاسگزارم. خوشوقتم که امروز به نمایندگی از حزبم شما را خطاب قرار می‌دهم.

ما در ایامی‌دستخوش نگرانی زندگی می‌کنیم. در آخرین انتخابات پارلمان اروپا نیروهای راست در سراسر اروپا بر نیروی خود افزودند، در حالی که چپ‌ها نتوانستند در بحران‌های کنونی که به کاهش اعتماد مردم به سیاست نئولیبرال انجامیده است، بر اقبال از خود بیافزایند.

در دریای مدیترانه انسان‌هایی غرق می‌شوند که از جنگ و پیگرد می‌گریزند یا در کشورشان آنچنان از هر گونه چشم اندازی محرومند که حتی خطرات چنین گریزی را به جان می‌خرند؛ و اروپا نظاره گر است. دیگر مدت‌هاست نجات این انسان‌ها هنگامی‌که دریا جانشان را تهدید می‌کند،‌ به امر خصوصی» سازمانهای امداد غیردولتی تبدیل شده است. بسیاری کشورهای اتحادیه اروپا از پذیرش پناهجویان سر باز می‌زنند. ایتالیا حتی از صدور اجازه برای پهلو گرفتن کشتی ها خودداری می‌کند؛ و در شبکه های اجتماعی یک جمع اوباش عنان گسیخته، هر کس را که جان انسان‌ها را نجات می‌دهد، بزهکار می‌نامد. این رفتار آن قدر غیرانسانی است که من دچار ترس و نگرانی می‌شوم وقتی می‌بینم ما در چه جهانی فرزندان خود را بزرگ خواهیم کرد.

مسئله‌ای که امروز ما را به عنوان چپ همان قدر نگران می‌کند که شما را،‌ امکان یک جنگ در ایران است. ماه‌هاست ایالات متحده آمریکا مشغول تهدید، استقرار نیروهای نظامی‌در خلیج فارس، تشدید تحریم‌ها و تلاش برای تحت فشار قرار دادن کشورهای دیگر برای پیوستن به این اقدام‌هاست.

ایران کشوری دمکراتیک نیست. برعکس؛ و این را شما بهتر از هر کس می‌دانید، چرا که بسیاری از شما مستقیماً از پیگرد توسط رژیم رنج برده اید. شما در اینجا زندگی می‌کنید چرا که در ایران یک زندگی توام با انتخاب آزاد سیاسی ممکن نیست؛ کنگره شما اینجا در هلند برگزار می‌شود زیرا به شما اجازه فعالیت آزاد در ایران نمی‌دهند. سرکوب، خشونت و اعدام در ایران جاری است.

اما حمله آمریکا این وضع را بهتر نخواهد کرد؛ ر عکس، چنین حمله ای تندروها را در ایران تقویت خواهد کرد. شعله جنگ فراگیر خواهد شد و ممکن است کار به شرایطی مشابه جنگ داخلی بکشد. همین امروز هم تهدیدهای آمریکا و تشدید تحریمها زندگی مردم غیرنظامی‌را تحت تاثیر قرار داده است.

از این رو باید جلوی جنگ را گرفت؛ ما به عنوان حزب چپ در این راه می‌کوشیم!

آوارگی، فقر فزاینده، تغییرات اقلیمی، دیجیتالیزاسیون، افزایش کرایه خانه: به نظر می‌رسد سیاست حاکم برای بسیاری از مسائل روز راه حلی ندارد. ما نیروهای چپ نیز برای همه پرسش‌ها پاسخی نداریم اما آنچه ما را به هم پیوند می‌دهد این آگاهی است که نظام سرمایه داری ریشه بسیاری از معضلات امروز است و به جنگ و شرایط غیرانسانی دامن می‌زند. ما باید در مسیر خود به سوی عدالت اجتماعی بیشتر، صلح، دمکراسی و انسانیت،‌ نظام حاکم را نیز زیر سئوال ببریم.

بگذارید با هم چنین کنیم! همبسته و شانه به شانه!

مترجم:
گروه کار بین الملل حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

******

شادباش کمیته هماهنگی برای دمکراسی و سوسیالیسم(CCDS) به حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

کمیته هماهنگی برای دمکراسی و سوسیالیسم برگزاری اولین کنگره ادواری حزب چپ ایران (فدائیان خلق) را که در روزهای 12 تا 14 ژوییه در کشور هلند برگزار می‌شود، به این حزب شادباش می گوید. برای کنگره بیشترین موفقیت‌ها را آرزو می‌کنیم و اطمینان داریم که حزب جدید در همبستگی جهانی، صلح و ارتقاء منافع کارگران و مردم ایران بویژه در این شرایط دشوار سهم بسزایی خواهد داشت.

سازمان‌های ما، بویژه در شرایطی که خطر بالقوه جنگ بین ایران و آمریکا محتمل است اشتراکات فراوانی دارند. چنین جنگی برای مردم و جنبشهای هر دو کشور و همچنین کشورهای منطقه مصیبت بار خواهد بود. دولت ترامپ آگاهانه تنش و بحران آفرینی میکند، با تحمیل تحریمهای سخت به مردم ایران آسیب وارد میکند و به قصد تسلط و هژمونی آمریکا ایران را تهدید به جنگ میکند.

چنین جنگی مصیبت بار خواهد بود و توقف آن برای جنبشهای چپ طرفدار صلح و عدالت باید در اولویت قرار گیرد. دولت آمریکا باید در جهت پایان دادن به تحریمها قدم برداشته و به عادی سازی روابط روی آورد. در این شرایط خطیر، سازمان ها، احزاب و افراد طرفدار صلح باید در جهت برقرای رابطه و همکاری فراتر از مرزهای جغرافیایی تلاش کنند. کمیته هماهنگی برای دمکراسی و سوسیالیسم در جهت برآوردن این اهداف، مشتاق همکاری با حزب چپ ایران (فدائیان خلق) است.

بار دیگر برای کنگره شما موفقیت چشمگیر آرزو می‌کنیم!

با گرمترین شادباشها و همبستگی،

کمیته هماهنگی برای دمکراسی و سوسیالیسم

-------------------------------

Greetings from CCDS to the Left Party of Iran,

Committees of Correspondence for Democracy and Socialism (USA) congratulates the Left Party of Iran (People's Fadaian) on the convening of its first periodic convention, July 12-14 in the Netherlands. We wish the convention every success and are confident that the new party will make outstanding contributions to international collaboration and peace, as well as advancing the interests of the workers and people of Iran despite the current difficult conditions.

Our organizations have much in common, especially at this time when there is great danger of war between the US and Iran. Such a war would be catastrophic for our peoples and movements and the countries of the region. The Trump administration deliberately creates tension and crisis, implements harsh sanctions harming the Iranian people and threatens to attack Iran for US domination and hegemony.

This war would be a disaster and stopping it should be a priority for the peace and justice movements of the Left. The US government should take steps to end sanctions and normalize relations. In these times of peril, it is especially important that peace-loving people and organizations establish contacts and communications that reach across national boundaries. CCDS looks forward to working with the Left Party of Iran towards these goals.

Again we wish the convention a great success!

With warm greetings and solidarity,

Committees of Correspondence for Democracy and Socialism


*************

پیام حزب كمونیست اسپانیا

رفیق عزیز مهدی ابراهیم زاده؛

رفقای عزیز حزب چپ ایران؛

برای من افتخاری بود که برای شرکت در کنگره دوره‌ای شما دعوت شدم. متاسفانه بخاطر قرارهای از قبل تعیین‌شده، این‌بار نتوانستم در کنار شما در کنگره تان باشم،؛ ولی امیدوارم خیلی زود فرصتی داشته باشم تا شما را از نزدیک ملاقات کنم.

به من اجازه بدهید تا به نام حزب کمونیست اسپانیا صمیمانه‌ترین تبریک‌های خود را به کنگره شما که در هلند برگذار می‌شود، ابراز کنم.

امروز دنیای ما با آنچنان بحران هایی روبروست که بیش از هر زمان اتحاد و همبستگی نیروهای کمونیست و مترقی را طلب می‌کند. بحران‌های زیست محیطی و اجتماعی اقتصادی بیش از هر زمان خود را نشان می‌دهند و در همان حال تضادهای درونی دنیای امپریالیسم تشدید می‌شوند. در شرایطی که حقوق طبقه کارگر باز پس گرفته می‌شود و جنگ‌های مداومی که امپریالیسم ایجاد می‌کند، مبارزه نیروهای کمونیست و مترقی برای ساختن دنیایی بهتر بسیار برجسته می‌شود.

بخاطر همه آنچه گفته شد، ما آرزو می‌کنیم مباحثات برنامه‌ای و سیاسی در کنگره شما پیروزمند بوده، به نحوی که روشن کننده بهترین شکل مبارزه در کشورتان باشند. حزب ما با علاقه‌مندی و از نزدیک نتایج بحث‌های شما در کنگره‌تان را دنبال می‌کند.

زنده باد همبستگی بین المللی!

بنام همبستگی،

منو پی ندا

مسئول روابط بین‌المللی حزب کمونیست اسپانیا

***************

پیام جبهه متحد چپ اسپانیا به حزب چپ ایران ( فدائیان خلق)

رفقای گرامی حزب چپ ایران ( فدائیان خلق ):

بسیار خوشحال هستم که از این طریق میتوانم بنام جبهه متحد چپ اسپانیا با شما رفقای عزیز در اولین کنگره حزب چپ ایران ( فدائیان خلق) که بدون تردید نتایج آن میتواند کمک رسان حزبتان برای دستیابی به اهداف سازمانی، برنامه ای، سیاسی و استراتژیک باشد صحبت کنم.

بسیار علاقمند هستم تا به نام جبهه متحد چپ اسپانیا مراتب عمیق همبستگی مان را بشما اعلام کنم و هم زمان برایتان آرزو کنم که تمامی بحثها، تحلیلها و مصوبات کنگره تان مملو از نتایج نیکو، مثبت و صحیح برای آینده ایران و بشریت باشد.

ما عمیقاً و با خوشحالی فراوان از روندی را که تا کنون برای اتحاد نیروهای چپ و مترقی در کشورتان پیموده اید پشتیبانی می‌کنیم، سیاست اتحاد میان نیروهای مترقی و دمکراتیک یقیناً شرط پایه‌ای برای پیروزی در مبارزه در کشور شما و هر جای دیگر دنیا است.

در راستای آنچه تا کنون بانجام رسانیده اید آرزو می‌کنیم آنچ‌نان در مبارزات سیاسی تان نیرومند شوید که در آینده ای نزدیک در امر مبارزه برای دمکراسی، عدالت اجتماعی، حقوق بشر و صلح در ایران و جهان الگو باشید. اطمینان داریم بخاطر ترقی خواهی و احساس همبستگی که در شما حزب برادر وجود دارد در راه دفاع از حقوق بشر، دفاع از حقوق طبقه کارگر، دفاع از حقوق شهروندان و ساختمان سوسیالیسم و مبارزه علیه امپریالیسم پیگیر خواهید بود.

ما در کنار شما خواهیم بود بخاطر دستیابی به همه اهداف شریفی که در برنامه تان دارید، و همچنین به خاطر داشتن ایرانی در صلح و جهانی در صلح. لازم میدانم اشاره کنم که قویاً محکوم می‌کنیم اقداماتی را که از جانب امپریالیسم آمریکا ملت شما را تهدید می‌کنند. اطمینان داشته باشید برای آن‌که هیچ‌گاه این تهدیدها به انجام نرسند، ما را در کنار خود دارید؛ همبستگی بین المللی بخش مهمی از هویت جبهه متحد چپ اسپانیاست.

موفقیت های بزرگی برای کنگره شما آرزو میکنیم، صمیمانه ترین درودهای خود را نثار شما میکنیم و در مبارزه پیش رویتان نیرومندی و امیدواری برایتان آرزو داریم.

فرانسیسکو خوزه پرز استبان

مسئول روابط بین المللی جبهه متحد چپ اسپانیا

-------------------------------------------

SALUDO DE IZQUIERDA UNIDA DE ESPAÑA A LOS FEDAYINES DEL PUEBLO DE IRÁN


Compañeros y compañeras de los fedayines del Pueblo de Irán:

Es un placer para mi poder tener la oportunidad de dirigirme en nombre de Izquierda Unida de España a todos vosotros y vosotras, queridos compañeros y compañeras, en vuestro Congreso primero tras la reunificación, cuyos trabajos serán sin duda muy útiles y fructíferos para el futuro de vuestra organización, de vuestros objetivos, actividades y estrategias.

Quiero haceros llegar en nombre de Izquierda Unida de España el abrazo más fraterno y solidario y el deseo de que los análisis, debates y acuerdos a los que lleguéis en ese importante Congreso sean más que positivos y llenos de aciertos para el futuro de Irán y de la humanidad.

Queremos apoyar con alegría y fuerza todo el proceso de acercamiento y de UNIDAD de las fuerzas de izquierdas de Irán, Unidad que es sin duda esencial en la actualidad: una necesidad política imprescindible para el desarrollo de las fuerzas democráticas y populares en todas las partes del mundo.

Esperamos desde España un fortalecimiento de vuestra fuerza política para que en el futuro inmediato seáis ejemplo de la lucha por la Justicia, la Democracia, los Derechos Humanos y la Paz para Irán y para la humanidad. Sabemos que como fuerza de izquierdas hermana que sois, luchareis con esfuerzo y tesón por la lucha por los derechos de los ciudadanos y de los trabajadores, así como por la construcción de un país socialista y antiimperialista.

Contaréis con nuestro apoyo en esa lucha noble y en esos objetivos, como también en la lucha por un Irán en paz y un mundo en paz. Desde España, rechazamos por último, como no puede ser de otra forma, las amenazas imperialistas contra vuestro pueblo realizadas por los EEUU y debéis saber que nos tendréis a vuestro lado para lograr que dichas amenazas no lleguen nunca a materializarse, porque la solidaridad internacionalista forma parte de las señas de identidad de Izquierda Unida.

Os deseamos enormes éxitos en vuestro Congreso. Recibid un cordial saludo solidario y fraternal, mucho ánimo y fuerza para la lucha.

Francisco José Pérez Esteban

Responsable de Política Internacional

de IZQUIERDA UNIDA FEDERA


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد