logo

گردهمائی. بیانیه. و‌اعتراض. از معلمین

پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶ فوريه ۲۰۲۰

*گردهمایی اعضای انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه) برای حمایت از اعضای انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی

روز پنج شنبه 17 بهمن، اعضای انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه) برای حمایت از اعضای انجمن صنفی فرهنگیان استان خراسان شمالی دست گردهم آمدند وبا قرائت بیانیه ایخواهان بستن فوری پرونده های ساختگی، علیه 7 کنشگر صنفی این استان شدند.

لینک ویدئو این گردهمایی:
https://t.me/kashowra/2303

*بیانیه کانون صنفی معلمان اسلامشهر در اعتراض به احکام قضایی ناعادلانه برای فعالان صنفی فرهنگیان خراسان شمالی

در روزهای اخیر جامعه معلمین ایران از سوی مسئولان امنیتی و قضایی کشور با بازداشت های مکرر فعالان صنفی در چند شهر و به خصوص صدور احکام سنگین برای اعضای کانون صنفی معلمان خراسان شمالی با شوک و ظلمی بی نهایت سنگین روبروشد.

صدور احکام سنگین، 41 سال زندان و 148 ضربه شلاق و جریمه نقدی برای برخی از شریفترین معلمان و کنشگران صنفی خراسان شمالی اقایان محمد رضا رمضانزاده-حسین رمضان پور- حمید رضا رجایی- علی فروتن- مصطفی رباطی- سعید حق پرست و حسن جوهری نشان داد که بد خواهان و کج اندیشان با تیغ های آخته آمده اند، تا شریان های به هم پیوسته این قشر زحمت کش و دلسوز را در سراسر کشور و این بار از خراسان سرزمین اندیشه و ادب قطع کنند.

همگان نیک می دانیم که آموزش و پرورش بنیادی ترین نهاد هر کشوری است و معلم مهمترین نقش را دراین نهاد بر عهده دارد.

ظلم به این قشر و بی توجهی به آموزش و پرورش تبعات بس جبران ناپذیری به کشور تحمیل کرده و خواهد کرد.فریاد ها و اعتراضات معلمان در سه دهه اخیر و تلاشهای انجمن صنفی معلمان خراسان شمالی در کنار سایر کانون های صنفی شهرهای دیگر نیز جز برای اصلاح نظام آموزشی و عدالت آموزشی هدفی دیگری نداشته اند و اقدام نهادهای امنیتی جز دشمنی با این صنف صفتی دیگری را به ذهن متبادر نمی کند.

کانون صنفی معلمان اسلامشهر همچون سایر کانون های صنفی کشور مصرا خواهان بازنگری و در نهایت ابطال احکام صادره برای معلمان انجمن صنفی خراسان شمالی است.

کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر

*اعتراض معلمان حق‌التدریس نسبت به سطح نازل دریافتی ها وعدم پرداخت مزد یکسان دربرابر کاریکسان

معلمان حق‌التدریس اعتراضشان را نسبت به سطح نازل دریافتی ها و وعدم پرداخت مزد یکسان دربرابر کاریکسان،رسانه ای کردند.

بنا به گزارش رسانه ای شده بتاریخ 17 بهمن،جمعی از معلمان حق‌التدریس از پایین بودن مبلغ عیدی یا همان پاداش آخر سال خود انتقاد کردند و گفتند: ما حق‌التدریسی‌ها از همه‌ی مزایای مزدی و امکانات شغلی محرومیم؛ حقوق ماهانه‌ی ما ساعتی و بسیار کم است، بیمه ما به اندازه ساعات درس رد می‌شود و حالا عیدی هم به نسبت ساعات تدریس به ما می‌پردازند!

به گفته‌ی این معلمان، شغل حق‌التدریسی هیچکدام از مولفه‌های اشتغال شایسته را ندارد و با معیارهای عدالت نمی‌خواند؛ این معلمان می‌گویند ما حق‌التدریسی‌ها همان کار معلمان رسمی را انجام می‌دهیم اما حقوق مزایای ما از نصف آنها هم کمتر است. در واقع قانون کار یکسان- مزد یکسان در رابطه با این معلمان اجرا نمی‌شود.

بنابهمین گزارش در روزهای گذشته، نحوه پرداخت عیدی معلمان رسمی، خرید خدمت و حق‌التدریس مشخص شد. بر این اساس، پاداش آخر سال "عیدی" به میزان 12 میلیون ریال به معلمان رسمی، ثابت و پیمانی پرداخت خواهد شد؛ اما به کارکنان خرید خدمت قراردادی و موقت به نسبت خدمت تمام وقت آنها در سال 98 عیدی داده می‌شود و در هر حال میزان عیدی این افراد از 50 درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود. طبق مصوبه هیئت وزیران، معلمان حق‌التدریس نسبت به ساعات تدریس مشمول عیدی می‌شوند.

به همین دلیل است که معلمان حق‌التدریس نگران این هستند که مبلغ عیدی آنها از یک میلیون تومان هم بسیار کمتر باشد.


ناصر پاریس


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد