logo

بیانیه کانون صنفی فرهنگیان استان‌بوشهر و دو خبر

يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲ فوريه ۲۰۲۰

*بیانیه کانون صنفی فرهنگیان‌استان بوشهر در محکومیت احکام صادره برای فعالین صنفی استان خراسان شمالی

"وقتی وجودت در مسیر خدمت به خلق قرار گرفت، بدان مورد توجه ایزد منان قرارگرفته ای"

هردم ازاین باغ بری میرسد"

داغ و درفش و زندان درهیچ برهه ای از تاریخ راهگشای مشکلات جامعه نبوده و در دنیای مدرن وعصرانفجارآگاهی نیز فاجعه بارتر مینماید .

صدور حکم ناعادلانه و سنگین ۴۱ سال زندان و شلاق برای معلمان شریف فرهیخته و درمندی که جز تقاضای اجرای مفادصریح قانون اساسی مصوب مردم که ضامن ایفای حقوق حقه مردم ست ، در قالب تشکل قانونی کانون صنفی فرهنگیان خراسان شمالی از طرف قوه قضاییه که ادعای عدالتش عالم‌گیرشده ، بسی مایه تاسف ست .

درحالی که دزدان و اختلاس گران بیت المال آزادنه به امورات غارتگری شان مشغول اند و شریف مردمانی که دغدغه مند به آینده جامعه و پیشرفت آنند باید گرفتار حذف وزندان شوند ، وااسفاااا

رویه معمول برخورد خشن با فعالین حقیقی وسازندگان اجتماع بسی فاجعه بار ست که این یعنی به مسلخ رفتن امید تغییر و پیشرفت ،دردمندانه ولی باعزت تقاضای تغییر این رویه داریم، که ادامه اش جز خسران همه جانبه و توقفش خیرجمعی ست .

درپایان کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر صدور چنین احکام ناعادلانه ای را قویا محکوم کرده و خواهان توقف این رویه از طرف محاکم قضایی و اعاده حیثیت از این شریف مردمان فرهیخته را دارد.

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ خورشیدی

*صدور حکم غیبت غیرموجه برای جعفرابراهیمی

مدیریت اداره آموزش وپرورش شهرستان شهریار حکم جعفرابراهیمی، بازرس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، را لغو و برای وی حکم غیبت غیرموجه صادر نموده است.

جعفر ابراهیمی ، عضو کانون صنفی معلمان، پنجم دی ماه بازداشت و به بند هشت وزارت اطلاعات زندان گوهردشت منتقل گردید و تا روز ششم بهمن در بازداشت موقت بود. به دنبال این بازداشت همکاران این فعال صنفی به صورت داوطلبانه به مدیران دبیرستان‌های سرداران و بوعلی خادم‌آباد شهریار اعلام نمودند که آنها می توانند به عنوان مراقب امتحانات دی ماه و پس از آن به عنوان معلم تا آزادی ، در کلاس حاضر و جایگزین وی شوند اما این مدیران بدون اطلاع این موضوع به مقطع متوسطه دوم و اداره ، با درخواست اداره ، برای این فعال صنفی گزارش غیبت غیرموجه ارسال نموده و خواستار معلم جایگزین شده اند.

لازم به ذکر است غیبت ناشی از بازداشت و احضار کارمندان دولت توسط مراجع قضایی ، طبق بند (ژ) ماده 124 قانون استخدام کشوری مصداق بارز غیبت موجه است.

*احمد زاهدی لنگرودی موقتا آزاد شد

ساعتی پیش احمد زاهدی لنگرودی نویسنده، روزنامه‌نگار و عضو کانون نویسندگان ایران آزاد شد.

او پنجم دی در مراسم یادبود یکی از کشته‌شدگان اعتراضات آبان در یکی از روستاهای گیلان بازداشت و به زندان ضیابر صومعه‌سرا منتقل شد. زاهدی ساعتی پیش با تودیع وثیقه‌ی یک‌صد میلیون تومانی تا تشکیل دادگاه از زندان آزاد شد

ناصر پاریس

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد