logo
در اين زمينه

برای همدردی با خانواده‌ی قربانیان فاجعه هواپیمای اوکراینی

در مراسم یادبود جانباختگان شرکت کنیم!

هیئت سیاسی اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴ ژانويه ۲۰۲۰

new/logo_hezbe-chap.jpg
فردا هفتمین روز جان‌باختن مسافران هواپیمای اوکراینی است. خانواده‌ها و بستگان داغدار در این روزهای اندوهناک نیازمند همدلی هستند. هنوز حسرت از دست رفتن عزیزانی که قربانی «اشتباه» فاجعه‌بار حاکمان کشور شده‌اند و شوک ناشی از این فاجعه در خانواده‌ها زنده است. حضور در مراسم بزرگداشت یاد آنان، تسلی خاطری برای خانواده‌های داغدیده است.

در کشور ما اکنون چهار دهه است که جمهوی اسلامی اجازه‌ی برگزاری مراسم یادبود را از خانواده‌های قربانیان خود دریغ می کند. تلاش خانواده‌ها برای سوگواری نیز همواره با سد تهدید و سرکوب حکومت مواجه می‌شود. هنوز تعدادی از خانواده‌های بازداشت شده‌ی جانباختگان خیزش آبان ماه، که در صدد برگزاری مراسم یادبود چهلمین روز درگذشت فرزندان‌شان بودند، در زندان هستند. خانواده‌ی هیچ کدام از جانباختگان آبان‌ماه امکان برگزاری مراسم وداع با فرزندانشان و برگزاری مراسم یادبود برای آن‌ها را نیافتند. رژیم همه‌ی خانواده‌ها را تهدید کرد و مادران جانباختگان را وادار کرد که دعوت خود برای تجمع به مناسبت چهلم قربانیان سرکوب حکومت را پس بگیرند. این درحالی ‌است که برای مراسم سوگواری یکی از سرداران خود سه روز عزای عمومی اعلام می کنند. در کشور ما گذاشتن مراسم یادبود و برگزاری تجمعات هم فقط برای وابستگان حکومت آزاد است.

هموطنان عزیز!
نباید تسلیم زور و ستمی شد که در این سال‌ها بر خانوده‌های داغدیده روا شده است. اجازه ندهیم که ما را حتی از برگزاری یادبود و سوگواری برای عزیزانمان هم بازدارند. حضور در مراسم‌ یادبود در هر کجای جهان و در هر نقطه‌ای از میهنمان که برگزار شود، یک وظیفه‌ی انسانی و یک اقدام ضروری برای شکستن سد حاکمیتی است که حتی سوگواری و بزرگداشت را نیز برای مردم محدود و ممنوع می کند.

حزب چپ ایران فدائیان خلق با اعلام همدلی و همبستگی با خانواده‌های قربانیان کشتار رژیم، از همه‌ی هموطنان دعوت می‌کند در این روزها و ساعات غم‌بار در کنار مادران، پدران، همسران، فرزندان، بستگان و دوستان کسانی باشند، که طی یک اقدام فاجعه‌بار جمهوری اسلامی طعمه‌ی مرگ گشته‌ و پرپر شده‌اند. در این روزهای تلخ باید تکیه‌گاه هموطنانی شد که ستونی از زندگی خود را از دست داده‌اند و در مرگ عزیزانشان به سوگ نشسته‌اند.

هیئت سیاسی اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

 ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴ ژانويه ۲۰۲۰

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد