logo

افزایش اعتراض و کناره گیری هنرمندان ایرانی از جشنواره فجر

دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳ ژانويه ۲۰۲۰

جمع بزرگی از کارتونیست های این کشور هم با انتشار بیانیه ای از کناره گیری خود از جشنواره های هنری فجر خبر داده اند و خواستار اعلام عزای عمومی و برپایی بزرگداشت برای کشته شدگان وقایع اخیر از جمله اعتراضات آبان ماه و قربانیان پرواز ۷۵۲ اوکراین شده اند.

در این بیانیه آمده: "يقينا استمرار اين وضعيت، مردم را در حصرِ بغض، نگرانی و وحشت نگاه خواهد داشت؛ راه حل برون‌رفت از اين وضعیت، فقط و فقط تصمیم قاطع و اقدام برای سخن گفتن صریح مسئولان با مردم و دوری از تکذیب و فرافکنی (مشخصا در حادثه هواپيمايي اوكراين) است."

"ما، جمعي از اهالی هنر اين مرز و بوم، خواستار روشن شدن علل واقعی اين فجايع و استعفا و محاکمه خاطیان از خرد تا کلان، برگزاری مراسم باشکوه برای درگذشتگان و اعلام عزای عمومی هستيم و همراه و همگام با مردم دردمند خود، بر این خواسته خود پای می‌فشاریم و از مسئولان کشور تقاضا داریم اجازه دهند مردم خود به جای خود سخن بگویند و کسی نقش ذهن و زبان آنها را برعهده نگیرد. همچنین اعتقاد داریم حال که در همراهی با آسیب دیدگان و داغداران حوادث اخیر، دبیر و داوران بخش‌های مختلف جشنواره فجر، از حضور در این رویداد، کناره گرفته‌اند، به نظر می‌رسد کمترین اعتراض، عدم حضور در این جشنواره است. بر این اساس، ما جمعی از هنرمندان ایران ضمن اعتراض به رخدادهای اخیر، عدم حضور خود را در جشنواره فجر اعلام می‌کنیم."

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد