logo

سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۸ مه ۲۰۱۹


نشر آفتاب منتشر کرد:
انتظار
علی گزرسز (م. رها)

نمایشنامه انتظار برداشتی است آزاد از تراژدی و فاجعه‌ی کشتار مشهور به "قتل‌های زنجیره‌ای" که در نخستین گام، داریوش فروهر و همسرش پروانه را با چاقو کشتند و در گام بعدی، محمد مختاری و محمدجعفر پوینده از اعضای کانون نویسندگان ایران را ربوده و بعد به قتل رساندند.
در مورد قتل‌های زنجیره‌ای نیاز به توضیح نیست که بسیار در رسانه‌ها شنیده و خوانده‌اید اما درون ایران کنشی در جهت محاکمه آمرین و مجریان این کشتار توسط حکومت‌گران سیاه‌دل انجام نشده است.

بخش‌هایی از متن نمایش‌نامه:
پروانه - وقتی به این مسائل تاریخی فکر می‌کنم، به این نکته ظریف می‌رسم، که آگاهی موریانه‌ی ایدئولوژی‌های خدامحور است، آن‌ها نمی‌دانستند که پس از گالیله، خانه‌شان سرای موریانه‌گان است.
داریوش - نکته مهم‌تر اینکه آن خداواره‌های ادیان، دیگر بهتر از هرکسی می‌دانستند که در وجود هر یک از ما گالیله‌ای پنهان است و تمام سعی‌شان بر این بوده است و هست که با افیون نادانی و وعده بهشت موهوم، زمهریری بسازند و ما را خسته و ناتوان از نبرد تاریکی و نور، به خواب زمستانی فروبرند.
***
محمد مختاری - فکر می‌کنم شما خیلی زود اون فتوای کافر بودن من رو به من نشون دادید. برای شما دیگه چه فرقی می‌کنه، من چه جوابی به این پرسش شما بدم، من اکنون از نظر شما مرده‌ای هستم که راه می‌رود.
بازجو - مگه ‌یک حرف ساده رو چند بار باید زد، این رو بکن تو گوشت، اینجا دفتر کانون نویسندگان نیست که با هم جروبحث کنیم، اینجا من سؤال می‌کنم و انتظار یک پاسخ صریح و روشن دارم.


برای تهیه کتاب می‌توانید به سایت فروشگاه شرکت لولو که آدرس آن در زیر آمده است مراجعه و کتاب را به صورت کاغذی خرید نمایید. کتاب هشت دلار آمریکا قیمت گذاری شده است.
دوستانی که در ایران‌اند و مایل به خرید نسخه الکترونیکی کتاب هستند، به نشر آفتاب ایمیل بفرستند تا برای پرداخت قیمت کتاب که هفت هزار تومان است راهنمایی شوند.

آدرس سایت فروشگاه شرکت لولو:
http://www.lulu.com/

آدرس سایت نشر آفتاب:
www.aftab.pub

آدرس پست الکترونیکی نشر آفتاب:
mailto:info@aftab.pub">info@aftab.pub
aftab.publication@gmail.com


شناسنامه کتاب:
نمایشنامه انتظار
علی گزرسز (رها)
نوع ادبی: نمایشنامه
سال انتشار: 1398 خورشیدی
ناشر: نشر آفتاب، نروژ
صفحه‌پرداز: مهتاب محمدی
طرح جلد:
اجرای طرح جلد: نادیا ویشنوسکا
شابک: 2-60203-359-0-978
نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد