logo
در اين زمينه

گروه کار زنان حزب چپ ایران(فدائیان خلق)

در اعتراض به صدور حکم تازه برای خانم نسرین ستوده!

يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷ مارس ۲۰۱۹

grouhe-kar-zanan-hezbe-chap.jpg
به گفتۀ رضا خندان، همسر خانم ستوده، بر اساس آنچه که مرکز اجرای احکام در زندان اوین به نسرین ستوده اعلام کرده است، وی به ۳۸ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است. مجازات شلاق به سبب «حضور وی در برابر قاضی بدون رعایت حجاب اجباری» اتخاذ گردیده است. در عین حال قاضی محمد مقیسه، روز ۱۱ مارس ۲۰۱۹، اعلام کرد که نسرین ستوده به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» به ۵ سال و به اتهام «توهین به رهبر جمهوری اسلامی ایران» به ۲ سال زندان محکوم شده است.

رضا خندان در رابطه با اظهارات قاضی"مقیسه" می گوید: نه در پرونده گذشته و نه در پرونده اخیر نسرین ستوده اتهام «توهین به رهبری» وجود نداشته و آنچه که قاضی مقیسه می گوید، واقعیت ندارد. صدور حکم تازۀ نسرین ستوده در حالی صورت گرفته است که تنها چند روز از به ریاست قوۀ قضائیه رسیدن ابراهیم رئیسی عضو تیم چهار نفرۀ مرگ در سال ۶۷ می گذرد.

گروه کار زنان حزب چپ ایران(فدائیان خلق) خواهان آزادی همۀ زندانیان سیاسی – عقیدتی، و از جمله آزادی فوری و بی قید و شرط خانم نسرین ستوده است. ما همچنین از تمامی سازمان های سیاسی و جریانات مدافع حقوق بشر می خواهیم که برای آزادی این وکیل آزاده که تنها به جرم دفاع از زندانیان، سالها در زندانهای این رژیم استبدادی و قرون وسطائی بسر می برد، بر تلاش های خود بیافزایند.

گروه کار زنان
حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۶ مارس ۲۰۱۹نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد