logo

گزارشی کوتاه از مراسم بزرگداشت زنده یادان کرامت دانشیان و خسرو گلسرخی:

يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷ فوريه ۲۰۱۹

صبح امروز جمعه 26 بهمن 1397 قطعه 33 بهشت زهرا میزبان جمعی از یاران و همرزمان و خانواده دو قهرمان جان باخته در ۲۹ بهمن سال 1352 بود.

ابتدا پدرام اکبری از همرزمان کرامت گزارشی از جریان بازداشت گروه موسوم به 12 نفر و افشای خیانت محمدحسین فطانت در لو دادن کرامت و گروه مزبور ارائه داد.

پس از آن بانو زهرا دانشیان یکی از خواهران کرامت و همسر ایشان محمود مهرآور هر یک به ذکر خاطرات و جزئیاتی از اتفاقات گذشته برای حاضرین پرداختند.

سخنران اول مراسم فریبرز رئیس دانا بود که به تحلیل واقعه و تجلیل از دو قهرمان پرداخت و سخنران دوم ناصر زرافشان بود که با ذکر جزئیاتی از دوران زندان همزمان خود و محاکمات علنی و علت پخش دفاعیات خسرو گلسرخی و کرامت دانشیان از رسانه تلویزیون حکومتی و نقش شهادت آنها در اعتلای جنبش منتهی به انقلاب بهمن 1357 پرداخت.

پس از آن یکی از حاضرین شعری منتشر نشده به مناسبت شهادت این دو قهرمان جاوید را که بعداز شهادت آن دو سروده شده بود تقدیم حاضرین کرد و در پایان نیز جمع پرشور حاضر در مراسم، سرود بهاران خجسته باد را همخوانی کردند. سرود ماندگاری که شعر آنرا عبدالله بهزادی و آهنگ آنرا کرامت دانشیان ساخته بود و بعد از پیروزی انقلاب از تلویزیون ملی ایران پخش و جاودانه شد.

در سراسر مدت برگزاری مراسم بزرگداشت این دو کوه مرد، البته حضور ماموران پلیس در اطراف محل و داخل جمعیت محسوس بود. یکی از حاضرین از کل برگزاری مراسم و سخنرانی ها فیلمبرداری کرد که پیش بینی می شود بخش هایی از آن در فضای مجازی انتشار یابد.بر مزار آنها

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد