logo

سازمان های جبهه ملی ایران در اروپا

همدردی
در سوگ فرنگیس حبیبی

يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷ فوريه ۲۰۱۹خبر درگذشت فرنگیس حبیبی را، که پس از چندین ماه نبرد با بیماری سخت خود روز گذشته ما را ترک کرد، با دریغ و اندوه بسیار دریافت کردیم.

زندگی فرنگیس حبیبی که در دوران دانشجویی از فعالان سازمان دانشجویان ایرانی در فرانسه و عضو کنفدراسیون جهانی دانشجویان بود از همان دوران جوانی سرشار از شور زندگی اجتماعی و مبارزه ی سیاسی و همراه با مهر و صمیمیت با دوستان و هموطنان خود بود و این روحیه هیچگاه او را ترک نکرد.

پس از انقلاب اسلامی که شوق آزادی او را به وطن بازگردانده بود، هنگامی که ادامه ی زندگی در نظام توتالیتر حاکم برای او غیرممکن شد وی به شهری که دوران جوانی و دانشجویی خود را در آن سپری کرده بود بازگشت و پس از مدتی در رادیوی بین المللی فرانسه به زبان فارسی به کار مشغول شد و پس از چند سال کار در این بنگاه ریاست آن را برعهده گرفت. یکی از اشتغالات او در این کار تهیه ی برنامه های معرفی و نقد ادبی بود. جند سال پیش وی به منظور برخورداری از وقت آزاد برای کارهای فرهنگی اش خود را پیش از زمان بازنشسته کرده بود.

ما درگذشت این دوست و مبارز دیرین را به همسر گرامی او مهندس رضا ناظر و فرزندان برومند او، به خانواده ی محترم حبیبی، به همه ی یاران سیاسی و دوستان و دوستداران وی صمیمانه تسلیت می گوییم و در این ضایعه ی دردناک با آنان شریک و همدردیم.

یکشنبه ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۷
سازمان های جبهه ملی ایران در اروپا
دکتر علی راسخ افشار، دکتر پرویز داورپناه، علی شاکری زند، مهندس مهدی مقدس‍زاده.


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد