logo

چند گفتگو با مهرداد درویش پور

زمینه ها و پیامد انقلاب ایران، چشم انداز آینده
و آیا امکان بازگشت سلطنت به ایران وجود دارد

دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۸ ژانويه ۲۰۱۹

در گفتگوی نخست که به دعوت اندیشکده جمهوری خواهان برگزار شد، ابتدا مهرداد درویش پور ضمن بررسی مدل های گوناگون اقتدارهای سیاسی به تجربه اقتدار سنتی (موروثی) و کاریزماتیک (دینی ) در ایران وضرورت گذار به اقتدار عقلایی (دمکراسی) در قالب جمهوری سکولار پرداخت. او در ادامه ضمن بررسی امکان بازگشت سلطنت به ایران به بررسی نوع رابطه جمهوری خواهان با رضا پهلوی پرداخت. سپس جمشید اسدی، بهروز ستوده، فرید اشکان و حسین علوی به نقد و بررسی دیدگاه های سخنران نخست و ارائه نظرات خود پرداختند و در پایان حضار در جلسه نیز پرسش و دیدگاه های خود را بیان کردند. لینک کامل این برنامه را می توان در زیر مشاهده کرد.
در گفتگو با رضا گوهرزاد از برنامه پویش تلویزیون اندیشه، مهرداد درویش پور به بررسی 4 نظریه درباره انقلاب 57 و علل و عوامل آن و چرایی پیروزی روحانیت می پردازد. او سپس در چهلمین سالگرد انقلاب 57 به ابعاد بحران مشروعیت نظام جمهوری اسلامی، بی افقی آن و ضرورت گذار از آن و سه چشم انداز پیش رو و گفتمان نوستالژی گرایی می پردازد. این گفتگو را در 30 دقیقه نخست لینک زیر می توان مشاهده کرد.


Pouyesh - 01-27-19 - پویش from reza goharzad on Vimeo.در گفتگو با رادیو عصر جدید، مهرداد درویش پور نگاهی ضمن بررسی ماجراجویی های جمهوریی اسلامی در عرصه سیاست خارجی، به برگزاری کنفرانس ورشو ، انگیزه آمریکا از آن، واکنش اتحادیه اروپا، پیامدهای احتمالیی آن و ضرورت واکنش اپوزیسیون ایران و نوع آن میپردازد. در لینک زیر می توان به این گفتگو گوش فرا داد.
www.asrjadid.com/

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد