logo

نامه کمیته برگزاری یادمان بیستمین سالگرد قتل های سیاسی پاییز ۱۳۷۷

چهار شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲ دسامبر ۲۰۱۸

نامه کمیته برگزاری یادمان بیستمین سالگرد قتل های سیاسی پاییز ۱۳۷۷

سر دبیر گرامی سایت عصرنو ، با درود های فراوان،

کمیته برگزار کننده یادمان بیستمین سالگرد قتل های سیاسی پاییز ۷۷ که از طرف کانون کنشگران دموکرات و سوسیالیست هانوفر و خانواده پوینده برگزاری مراسم را به عهده داشتند. توانست با همکاری صمیمانه خانواده های قربانیان قتل های سیاسی پاییز ۷۷ این مراسم را با موفقیت به پیش برد. در طول یک سال فعالیت و همکاری پیگیر بسیاری از دوستان با این کمیته و حمایت بیدریغ شما ، در روزهای جمعه هفتم وشنبه هشتم دسامبر ، تبعیدیان ومهاجران ایرانی و علاقمندان آلمانی در شهر هانوفر شاهد به ثمر نشستن این تلاشهای مشترک شدیم.
در روز جمعه ۷ دسامبر ۲۰۱۸ نمایشگاه نقاشی که محصول کار و زحمت سال های طولانی هنرمندان که متاثر از جنبش دادخواهان و خانواده های جانباختگان بود.افتتاح شد. تصاویر ونشانه هایی که دهه خونین از جنایات رژیم را با نامها ی های قربانیان در دو تابلو ثبت شده تا ابعاد این خشونت و جنایت سازمان یافته رژیم اسلامی را در اشکالی از رنگ و نشانه به تماشاگران نشان دهد. این نمایشگاه با استقبال گسترده ای روبرو شد. بسیاری از بازدید کنندگان نمایشکاه وشرکت کننده گان در مراسم از کشورها و شهرهای مختلفی آمده بودند.
در روز دوم شنبه هشتم دسامبر ، مراسم یادمان با موسیقی آغاز وبا سخنرانی برخی از اعضای خانواده های جانباختگان قتلهای زنجیره ای سیاسی ۷۷ ادامه یافت سخنرانانِ در باره قربانیان این جنایات ، اهداف و آرمانهای جانباخته گان ، دلایل این قتلها ، محدودیتها وفشارهای حکومتی برای خانواده ها، مسخ حقیقت برای پوشاندن همه ی حقیقت ماجرای این قتلها در پروسه قضایی ،رسانه ای ،حکومتی و...سخن گفتند . سخنرانان با ارائه ارزیابیهای خود تاکید کردند که علیرغم مشکلات ، محدودیتها وتهدیدها ی همیشگی ، تلاش آنها برای روشن شدن همه ی حقیقت ومحاکمه آمرین وعاملین این جنایات ادامه خواهد یافت. مبارزه ای که در راستای دادخواهی قربانیان چهاردهه جنایت حکومت اسلامی ، همراهی با همه مادران وخانواده های جانباخته گان ،خصوصا مادران خاوران و مادران پارک لاله است.
در این روز همچنین گروه ماهور(به سرپرستی محمود رمضانی ) با آواز گلرخ جهانگیری برنامه ای زیبا ارائه کردند و از ساعت ۶ عصر ، نمایش فیلم زخم باز از حسین جهانی پخش شد.ا ین فیلم نقش رهبران حکومت در سازماندهی و هدایت قتل های زنجیره ای سیاسی را برملا میکند.این مراسم مستقیما از طریق اینترنت پخش میشد، با استقبال جمع کثیری از مردم روبرو شد.
بدین ترتیب ، ماحصل تلاشهای یکساله این کمیته وهمیاری شما دوستان ، رفقا و عزیزان با استقبالی بی نظیر روبروشد. ما از خانواده های جانباختگان قتلهای سیاسی ۷۷، از شما وهمه کسانی که برای این مراسم ما را حمایت و پشتیبانی کردند خصوصا شرکت کنندگان در این یادمان را سپاس میداریم واز همه صمیمانه تشکر میکنیم ‌ امیدواریم در پیشبرد امر دادخواهی ، روشن شدن حقیقت ، دفاع از آزادی وبرابری وحرمت انسانی موفق و سرافراز باشید . پیشنهاد میکنیم این قدردانی ما و بیانیه پایانی مراسم را از طریق رسانه تان به اطلاع همگان برسانید.

با بهترین آرزوها
کمیته برگزاری یادمان بیستمین سالگرد قتل های سیاسی پاییز ۱۳۷۷
نهم دسامبر ۲۰۱۸


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد