logo

اندک اندک ایرانیان می رسند
نام مادر من نسرین است

چهار شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷ نوامبر ۲۰۱۸

طاهره بارئی

tahere-barei1.jpg
برای اولین بار یک زن ایرانی تبار از فلوریدا به مجلس نمایندگان این ایالت راه یافت."آنا اسکیمانی" از پدر و مادری ایرانی زاده شده و فعالیت های اجتماعی درخشانی در ایالت محل زندگیش داشته.
بخاطر دستیابی همگان به امکانات اقتصادی و همچنین برخورداری همه زنان از امکانات بهداشتی با انگیزه های نیرومندی تلاش کرده است.
او یکی از بلندترین صدا ها علیه مانع سازی برای مسافرت ایرانیان به امریکا از سوی ترامپ بوده است.
وی همچنین مخالفت آشکار خود را با محدود کردن امکانات بهداشتی برای همگان از سوی ترامپ، بیان کرده است.
ویدئوئی به نام" نام مادر من نسرین است" از سوی این نماینده جوان روی یوتیوب خواهید یافت که در ان او از نقش مادرش در زندگی خود و انگیزه هایش برای فعالیت اجتماعی سخن می گوید. ایرانی بودن برایش نه نقطه ضعفی برای پنهان داشتن بلکه بخشی بارور از مسیری ست که تا اینجا پیموده.

به دوستی مژده دادم که "آنا اسکیمانی" زن جوان ایرانی تبار وارد مجلس فلوریدا شده است.او با ظرافت در پاسخ نوشت:اندک اندک ایرانیان می رسند.
باید علاوه بر موفقیت آنا، خوشحال باشیم برای موفقیت "صفیه وزیر"، زن بیست و هفت سالۀ افغان تبار. او از ایالت نیو همپشایر انتخاب شده است.

در سالهای گذشته در مقالات و گفتگو های متعددی از اهمیت حضور ایرانی تباران در فعالیت های اجتماعی سیاسی محل زندگی و اقامتشان نوشته و گفته بودم. بنظر من این مسئله بدون اینکه البته اجباری باشد، میتواند دستها و ذهنها را روی واقعیات حرکت دهد که به تبع آن تصمیمات و پیشنهادات ِ وقاع بینانه تری شکل میگیرند.
با توجه به موقعیت زمانی و راهی که "آنا اسکیمانی" در آن وارد میشود، یکبار دیگر برخی ازین گفتگو ها ی ویدئوئی یا صوتی را همینجا ارائه میکنم چرا که "نیاز "همچنان تازه است


علل بازماندن ایرانی تبارها از شرکت در سیاست و جامعه در کشورهای میزبان. طاهره باریی علیرضا مناف زاده و حنیف
حیدرنژاد
https://www.youtube.com/watch?v=xBJ6nuEvZ5c


.میزگرد طاهره بارئی، علیرضا مناف زاده و حنیف حیدرنژاد
https://www.youtube.com/watch?v=qx4O3e1ysCMانتخابات آلمان، رشد راست گرائیوحضورایرانی تباران در فعالیتهای انتخاباتی


چرا ایرانیان خارج از کشور در فعالیتهای سیاسی کشور محل اقامت خود فعالیتی چشمگیر نداشته اند؟ ارتباط این موضوع با قوانین انتخابات هر کشور. با رسانه ای نشدن کافی موارد نادر از این فعالیتها. نقش وابستگی به جریانات گذشتۀ داخل کشور. عدم تسلط کافی به زبان و فرهنگ جامعۀ میزبان. عدم پذیرش جامعۀ میزبان از چنین فعالیتهائی. عدم رغبت خود ایرانیان و غافل بودن از تأثیر چنین فعالیتهائی در سرنوشت فردی و جمعی خودشان. یا آغاز نکردن از خود باوری و اعتقاد به یک هویت جهانی و گلوبال که محیط بر هرهویت محلی است؟

موانع و امکانات ایرانیان در فعالیت های سیاسی در غرب میزگرد: طاهره باریی رضا طالبی و علیرضا منافزاده
http://wp.me/p7OGTz-1CG

علل عدم شرکت ایرانیان برونمرزی در فعالیت های سیاسی کشور میزبان. دکتر طاهره بارئی، دکتر علیرضا مناف زاده و دکتر رضا بارئی

ایرانیان در فرانسه در کجای معادلات سیاسی هستند؟ چرا شمار زیادی از ایرانیان به حزب دست راستی مارین لوپن پیوستند؟ تفاوتهای نسل اول و دوم مهاجران ایرانی در چیست؟
http://wp.me/p7OGTz-1zI

من و ما در شعر مهاجرت. آئینۀ متروک ماندن صدا و نگاه مهاجر. گفتگوی طاهره بارئی با م.روانشید شاعر
https://www.youtube.com/watch?v=LbSwXpwRRgk

وفاداری به خلوص و عطوفت در شعر مهاجران
گفتگوی طاهره بارئی با مرضیه شاه بزاز و میم روانشید
https://www.youtube.com/watch?v=VejM4WpWhh4&feature=share

برای اطلاعات بیشتر در مورد این زن جوان به این سایت مراجعه کنید
https://www.annaforflorida.com/

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد