logo
در اين زمينه

هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

از تحصن معلمان پشتیبانی می‌کنیم!

پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸

bepish-setare2.jpg
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران طی فراخوانی از معلمان خواسته است که در اعتراض به وضع معیشتی، بی توجهی به کیفیت آموزش و کاهش بودجه سرانه‌ ناچیز آن، دخالت نهادهای امنیتی که "به جای برخورد با دزدان و فاسدان جامعه، معلمان مطالبه‌گر و عدالتخواه را تهدید، تبعید، انفصال، اخراج و زندانی می‌کنند" روز های "یکشنبه ۲۲ و دوشنبه ۲۳ مهرماه در دفتر مدارس تحصن نمایند و از حضور در کلاس درس خودداری نمایند و با آگاه‌سازی دانش‌آموزان، دلایل تحصن را برای آن‌ها تبیین نمایند." در فراخوان شورا آمده است که رتبه بندی سه سال است که هر ماه، به ماه بعد حواله داده می‌شود. صندوق ذخیره فرهنگیان به تاراج رفته است و از سهم هر عضو حدود ۱۸ میلیون تومان دزدیده‌ شده است. معلمان زیر خط فقر زندگی می کنند و مدارس دولتی بی‌کیفیت گشته‌اند.

معلمان و فرهنگیان ، از گروه های شریف و زحمتکش جامعه هستند که در جمهوری اسلامی تحت فشار اقتصادی شدید قرار داشته و حقوق آن‌ها در سطح نازلی نگهداشته شده است. جمهوری اسلامی از بودجه مدارس و آموزش نیز کاسته و به نهادهای انگلی و وابسته به دستگاه ولایت و ارگان‌های امنیتی و سرکوب افزوده است. اکنون فرهنگیان پس از مراجعات مکرر به مقامات، به مردم رو کرده اند که ان‌ها را در این اعتراض یاری دهند.

جمهوری اسلامی با وجود اعتراضات متعدد معلمان در طی سال های گذشته، به خواسته های حق طلبانه آنان پاسخ مثبت نداده است و تعدادی از آنان را به دلیل ایستادگی بر خواسته های فرهنگیان، بازداشت و به حبس های سنگين محکوم کرده است. این حکومت با سیاست سرکوبگرانه و با ارعاب و ترس می خواهد فرهنگیان کشورمان را به سکوت و تمکین وادار کند. اما معلمان بر خواسته های خود ایستاده و اعلام کرده اند که برای تحقق خواسته های خود مبارزه را ادامه خواهند داد.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) از تحصن معلمان و فرهنگیان کشورمان پشتیبانی کرده و از تمامی نهادهای دموکراتیک، جريان های سیاسی، فعالان مدنی و همه هموطنان آزاده تقاضا می کند که صدای اعتراض فرهنگیان را در حد توان بازتاب دهند و به هر شکلی که می توانند حرکت آنان را تقویت نمایند. بدون تردید مبارزه متحدانه مردم و نیروهای آزادیخواه می تواند رژیم را در برابر خواست به حق معلمان زحمتکش و شریف کشورمان به عقب بنشاند.

هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷- ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد