logo

فراخوان به گردهمائی
ما خواهان لغو فوری همه احکام اعدام هستیم!

به مناسبت ١۰ اکتبر روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام!
چهار شنبه، ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸، ساعت ١۶
برگزارکنندگان:
کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی در ایران- برلین

پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۴ اکتبر ۲۰۱۸

فراخوان به گردهمائی
به مناسبت ١۰ اکتبر روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام!
ما خواهان لغو فوری همه احکام اعدام هستیم!
نه به مجازات اعدام!
زندانی سیاسی آزاد باید گردد!

در روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام در حالی به خیابان ها میرویم که تنها در سه ماه گذشته طبق آمار رسمی رژیم جمهوری اسلامی ایران ۸۵ زندانی با اتهام های مبارزه سیاسی و اتهام های ناشی از فقر و نابسامانی های اجتماعی اعدام شده اند. اعدام ۶ زندانی و فعال سیاسی به نام های رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی، احمد شباب، کمال احمدی و ناصرعزیزی و اعدام سه زندانی بلوچ بنامهای اسماعیل و محمد شه بخش و حیات الله نوتی زهی نشان از شدت خشم رژیم به اعتراضات گسترده بویژه بعد از خیزش دیماه امسال در اعتراض به فقر و گرسنگی و سرکوب های سیاسی است. چرخه خشونت و سرکوب و ترور دولتی از ابتدای بقدرت رسیدن حاکمیت ضد مردمی رژیم جمهوری اسلامی تا کنون ادامه دارد. ترور اقبال مرادی پدر زانیار مرادی در ۲۷ تیر ماه امسال آخرین مورد ترورهای سیاسی رژیم نیست.

به مناسبت دهم اکتبر، روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام ، همگان را به شرایط اسفبار زندانهای ایران وفقدان آزادی های سیاسی - اجتماعی توجه می دهیم. زندانیان سیاسی در سالی که گذشت در دوره های مختلف در اعتراض به وضعیت اسفبار زندان و مطالبه آزادی خویش دست به اعتصاب غذاهای طولانی زده اند. دستگیری فعالین سیاسی و کسانی که علیه فقر و ستم ومبارزه میکنند وارد ابعاد تازه ای شده است. دستگیری زن دستفروش ساکن شهر تنکابن بنام مهین تاج احمد پوردر اعتراضات دیماه گذشته که بهمراه ۲۰ زندانی سیاسی – عقیدتی دیگر واعتصاب غذای بیش از 50 روز فرهاد میثمی، پزشک و فعال مدنی حاکی از سرکوب مبارزات روزافزون مردم در ایران است. در هفته های اخیر رژیم بار دیگر به منازل بهائیان و دراویش گنابادی حمله نموده و تعدادی را دستگیر ساخته است. تعداد بسیاری ازفعالین حقوق زنان و مخالفین حجاب اجباری، کارگران، دانشجویان، معلمین، وکلا، فعالین محیط زیست ، به اتهام مبارزه و مخالفت با سیاست های نئولیبرالی در عرصه آموزش و اقتصاد، محیط زیست و دفاع از حقوق دمکراتیک بازداشت و به زندان های طولانی مدت محکوم شده اند که میتوان از جمله به دستگیری رویا ساغری، بهنام ابراهیم زاده، پریسا رفیعی، محمد حبیبی، نسرین ستوده ، بکتاش آبتین فیلمساز و عضو کانون نویسندگان ایران ودستگیری اخیر فعالین مدنی در خوزستان اشاره کرد. ما نگران جان همه زندانیان سیاسی – عقیدتی و از جمله زندانی سیاسی کرد، ارسلان خودکام هستیم که در هفته گذشته به اعدام محکوم شده است.

ما بر این اعتقادیم که تا زمانیکه عدالت اجتماعی و آزادی بی قید و شرط بیان ، اندیشه و تشکل، آزادی های سیاسی و دمکراتیک، جدائی دین از دولت، برابری زنان و مردان و لغو حجاب اجباری، دگرباشان و ...در ایران نهادینه نشوند، سیستم زندان، اعدام و شکنجه بازتولید میشود. در یک کلام تا زمانی که رژیم جمهوری اسلامی بر سرکار است، بساط شکنجه و قتل و اعدام بر پاست. در دهم اکتبر، روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام ، همراه با سایر انسان های مترقی و انساندوست خواهان برچیده شدن مجازات اعدام و آزادی کلیه زندانیان سیاسی هستیم و از تمامی احزاب، اتحادیه ها، نهادها و انسانهای مدافع حقوق بشر دعوت می کنیم که برای رساندن صدای زندانیان سیاسی بگوش جهانیان و بسیج افکار عمومی برای توقف سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام در ایران مبارزه ای مشترک و هماهنگ را سازمان دهیم.

زمان: چهار شنبه، ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸، ساعت ١۶
مکان: کلیسا شکسته
Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche Breitscheidplatz, 10789 Berlin

برگزارکنندگان:
کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی در ایران- برلین

لطفن از آوردن هر نوع پرچم خوداری کنید


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد