logo

هيئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

ازخواست به حق رانندگان کامیون پشتیبانی می کنیم!

چهار شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۳ اکتبر ۲۰۱۸

bepish-setare2.jpg
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) ضمن محکوم کردن سیاست سرکوبگرانه‌‌ی جمهوری اسلامی و دستگیری بیش از صد تن از اعتصابیون، از اعتصاب رانندگان کامیون و خواسته های به حق آنان، پشتیبانی می کند. ما از تشکل های سیاسی و نهادهای صنفی دعوت می کنیم که با پشتیبانی از خواسته های رانندگان کامیون و برای آزادی رانندگان دستگیر شده، مبارزه آن‌ها را در دستیابی به اهداف به حق شان یاری دهند.
رانندگان کامیون در بسیاری از شهرهای کشور در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات صنفی خود، از روز شنبه ۳۱ شهریورماه دست به اعتصاب زده اند. به رغم دستگیری و فشار ارگان های سرکوب این اعتصاب روز به روز گسترده تر شده و بر تعداد اعتصاب کنندگان افزوده می شود. افزایش حقوق بازنشستگی، کاهش قیمت لوازم یدکی و لاستیک، افزایش ۷۰ درصدی نرخ کرایه، نظارت بر برخوردهای غلط و سلیقه‌ای مأموران راهنمایی و رانندگی و مجازات ماموران و افسران رشوه‌گیر، حذف دلالان و رشوه بگیران و .. از جمله خواست رانندگان کامیون بوده است.
 
پیش از این نیز در مرداد ماه رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای در اعتراض به گرانی قطعات یدکی، بیمه بازنشستگی و بالا بودن هزینه کمیسیون دست به اعتصاب زدند که به ۸۵ شهر در ۲۵‌ استان گسترش یافت. اعتصاب گسترده‌ی آنان در نهایت با وعده‌ی پاسخگوئی مقامات مسئول، فروکش نمود، اما مشکلات پابرجا ماند. از این‌رو رانندگان کامیون بار دیگر دست به اعتصاب زده اند.
 
جمهوری اسلامی که مسبب بحران ها و  نابسامانی هاست به جای این‌که خواست های به حق رانندگان کامیون را تامين کند، با تهدید و دستگیری و سرکوب می خواهد اعتصاب رانندگان کاميون را بشکند. صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه برای پایان دادن به اعتصاب کامیون داران اعلام نموده‌است که "ممکن است دشمن افرادی را اجیر کند که برخی اعتراضات را به انحراف بکشانند" و ادامه می‌دهد که "دادستان‌ها و دادگستری‌های سراسر کشور به میدان آمده‌اند و افرادی که با سوءاستفاده از مطالبات کامیون‌داران اقدام به برهم زدن امنیت جاده‌ها می‌کنند به اشد مجازات خواهند رسید". حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران نیز کامیوندارانی را که دعوت به اعتصاب نموده اند، مصداق بارز "قطاع الطریق" اعلام کرده که "حکم سنگینی" برایشان صادر می‌شود. محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور نیز این اتهام سنگین را چنین معنا کرده است: ممکن است، متهمان "اعدام شوند".
 
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) ضمن محکوم کردن سیاست سرکوبگرانه‌‌ی جمهوری اسلامی و دستگیری بیش از صد تن از اعتصابیون، از اعتصاب رانندگان کامیون و خواسته های به حق آنان، پشتیبانی می کند. ما از تشکل های سیاسی و نهادهای صنفی دعوت می کنیم که با پشتیبانی از خواسته های رانندگان کامیون و برای آزادی رانندگان دستگیر شده، مبارزه آن‌ها را در دستیابی به اهداف به حق شان یاری دهند.
 
هيئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۳ اکتبر ۲۰۱۸

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد