logo

تروریسم محکوم است در هر شکلش !

دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۸

ابوالفضل محققی

abolfazl_mohagheghi_0.jpg
براستی چگونه زمینه های خشونت در جامعه آماده می شود ؟ چگونه تروریسم کور به خود اجازه می دهد گلوله بر روی مردم بگشاید ؟ چگونه زمینه های دادن سلاح وبستن کمر بند انفجاری بر کمر گاه یک مرد یا یک زن فراهم می گردد ؟

در پس این ترور های تلخ وبستن رگبار چه کسانی ، چه پس زمینه هائی خوابیده است ؟ این مردم تاوان کدام گناه ؟ کدام سکوت ؟وبی تفاوتی در مقابل حکومتی را می دهند که خود چهل سال است جز از طریق داغ ودرفش ،شکنجه ، زندان ، وکشتار با مردم سخن نگفته است

هنوز در گرما گرم یادمان کشتار های سال 67 هستیم ، هنوز چند روزی از اعدام نا جوانمردانه سه جوان رعنای کرد نمی گذرد .هنوز صدای زانیار که از عشق ودوستی می خواندبه گوش می رسد ! زمانی که حقوقدان های آزاده بر زندان به شینند ! جانیانی و فاسدانی چون لاریجانی ها در همدستی با رهبر بر صدر قوه قضا و مقننه جا خوش کنند ! چگونه می توان از آرامش سخن گفت ؟

وقتی جوانان اهوازی گرسنه ، بیکار ، تحقیر شده ، بی چشم آنداز بر روی زمینی که پوشیده از ثروت است قدم بر می دارند و سهمشان تنها خاک باد است ، بی آبی است ،دیدن این همه فساد،فاصله طبقاتی جدید شکل گرفته در جمهوری اسلامی و شنیدن زور ونهایت زندان وگلوله از مشتی زوری گوی نان به نرخ روز خور است ! چگونه می توان از این جوانان و آحاد ملت خواست که آرام بنشیند و دم بر نیاورند !تن به حکومت مشتی کلاش ،مستبد ، متعصب داعشی از نوع جمهوری اسلامی بدهند که با تکیه بر عمله واکره مسلح کرده خود هیچ ارزش ونقشی برای مردم وحیات اجتماعی واقتصادی آن ها قائل نیست .

این تنها شامل جوانان اهوازی نمی باشد! امروز تمامی این سرزمین گرفتار طاعونی است که نام آن جمهوری اسلامی است !طاعونی سیاه و مهلک که حیات یک ملت را دچار آسیب های جدی , و تباهی ساخته است . پیکری زخمی و خون آلود ! در این ام القرای اسلامی کمتر کسی از گزند این سموم مسموم طاعونی در امان است . باید که منتظر چنین روزهای تلخی باشیم .روزهائی که دشمنان این سرزمین ، قدرتمندان ،باجگیران جهانی با بهره گیری از عمل کرد وجنایات رژیم جمهوری اسلامی در انتطار آن بودند.

چهل سال زمان کمی نیست !متاسفانه این زمان صرف ساختن یک کشور آزاد ، دموکراتیک ، آباد و مترقی نشد ! کشوری که می توانست باسیمای مدرن بااحترام به آزادی ، عدالت اجتماعی ، احترام به علم ،فن آوری و حقوق بشر قدم به قرن بیست ویکم بگذارد و احترام جهانی را بر انگیزد . می توانست به جای در پیش گرفتن راه جدال و تکیه بر تعصب شیعه گری ،صدور انقلاب اسلامی ورواج شعار مرگ بر آمریکا! مرگ بر اسرائیل و هر کشور دیگری که لازم بداند! راه تعا مل ودوستی با تمامی کشور های همسایه و غیر همسایه در پیش بگیرد! سعادت ،صلح ، دوستی ورفاه برای کشور خود به ارمغان بیاورد ! به کشوری معقول و قابل احترام برای جامعه جهانی تبدیل شود .

افسوس وباز هم افسوس که چنین نشد ! نشد! ما سقوط کردیم !سقوطی همه جانبه !جامعه ای از هم گسیخته در تمامی عرصه ها ! چرا که کوتاه قامتان و خشک مغزان بر آمده از میان جهل وتعصب دینی را که با فرصت طلبان فاسد متکی بر استبداد و زور هم گام شده بودند توان چنین کار سترک و زیبائی نداشتند . نهایت سرنوشت این سرزمین را کسی رقم زد که هیچ حسی ملی وانسانی نسبت به مردمان این سرزمین نداشت. بی شناسنامه وبی ریشه .

گند وکثافت رژیم در تمام عرصه داخلی و خارجی کشور را غرق در خود ساخته و زمینه را برای گروه های داعشی شبیه خودشان درجهت چنین عمل شنیعی فراهم ساخته است .

این رژیم امکان یک مبارزه معقول سیاسی و متکی بر خرد و اعتراض مدنی ! ره جوئی عاقلانه برای برون رفت از این مهلکه و ایجاد یک تغیر بدون خشونت وخون ریزی را از مردم سلب می کند.این حکومت مستبد آقای خامنه ای وسپاهیان بر قدرت نشسته و جنگ طلب چنگ انداخته بر حیات اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی مملکت است که کشور را به ورطه سقوط می کشاند !

هر دو محکوم اند ! اما این محکوم کردن چه دردی را دوا می کند ؟ زمانی که جانیان داخلی شمشیر بر دست در میانه میدان می چرخند و کلامی جز الدور و بیلدورم نمی دانند وامام جمعه تهرانش کشته شدن مردم بیگناه را سعادتی می داند که چهل سال است جمهوری اسلامی به مردم هدیه کرده ! همان گونه که خمینی جنگ را نعمت می دانست ! ازآیا می توان از صلح و آرامش اجتماعی سخن گفت .چگونه می شود در این آشفته بازار که کر فرمان کور نمی خواند و ابلهان تعزیه گردان هر دو میدانند از ثبات ، آرامش و امنیت سخن گفت . این هنوز ازنتایج شب یلدائی است که در آن گرفتاریم باش تا صبح دولتتمان بر دمد از خواب !!!

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد