logo

سه فلسطینی در حملات اسرائیل کشته شدند

جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۲۰ ژوييه ۲۰۱۸بی بی سی: وزارت بهداشت غزه از کشته شدن سه فلسطینی در اثر حملات هوایی و شلیک تانک‌های اسرائیل همزمان با تظاهرات روز جمعه در نوار غزه خبر داد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که ارتش اسرائیل در بیانیه ای اعلام کرده که در واکنش به برگزاری تظاهرات در نزدیکی مرز اسرائیل باغزه، "اهداف نظامی" را در نوار غزه هدف بمباران هوایی و شلیک تانک قرار داده است.

وزارت بهداشت غزه می‌گوید که دو شهروند غیر نظامی در شرق خان یونس، در مرکز نوار غزه کشته شدند. یک منبع امنیتی و شاهدان عینی به خبرگزاری فرانسه گفتند که هدف حملات هوایی یک پست دیدبانی حماس بوده است.

به گفته وزارت بهداشت غزه، نفر سوم در رفح در جنوب غزه کشته شده است.

این پست‌های دیدبانی حماس اغلب نزدیک به محل‌هایی است که از آنجا فلسطینی‌ها بادبادک های آتش‌زا را به طرف اسرائیل رها می‌کنند.

مقامات حماس روز جمعه درخواست اسرائیل برای توقف بادبادک‌های آتش‌زا را رد کردند. پیش‌تر آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل تهدید کرده بود که برای متوقف کردن این اقدام فلسطینی‌ها دست به اقدام سنگین نظامی خواهد زد.

مقام‌های اسرائیلی می‌گویند فرستادن بادبادک‌های آتش‌زا موجب آتش‌سوزی و از بین رفتن مزارع کشاورزی می‌شود.
درخواست از جامعه جهانی برای نظارت بر مرز اسرائیل و غزه

ریاض منصور، نماینده فلسطین در سازمان ملل در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی گفت: "سازمان ملل باید برای اینکه مانع کشتار در مرز غزه و اسرائیل شود، نمایندگانی به منطقه بفرستد."

فلسطینیان خواهان حق برگشت به سرزمین‌هایی هستند که با تاسیس اسرائیل در سال ۱۹۴۸ از دست داده‌اند.

تنش‌های اخیر میان دو طرف از روز یکشنبه ۲۷ مه و زمانی تشدید شد که نیروهای اسرائیلی گفتند بسته‌ای انفجاری در نزدیکی حصار مرزی پیدا کرده‌اند. ارتش اسرائیل به تلافی، یک پاسگاه را هدف قرار دادند و سه عضو گروه جهاد اسلامی را کشت.

بعد از پرتاب راکت و خمپاره از سوی غزه به تلافی این حمله، جنگنده‌ها و هلی‌کوپترهای اسرائیلی دیروز بیش از ۵۰ نقطه را که به گفته آنها مواضع گروه‌های مسلح در غزه بود، هدف قرار دادند.

درگیری‌های تازه در پی هفته‌ها تنش مرگبار در مرز غزه رخ داده است.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد