logo

توقف فعالیت های شرکت پژو سیتروئن در ایران

سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵ ژوين ۲۰۱۸

شرکت پژو اعلام کرد فعالیت‌های خود را به دلیل خروج ترامپ از برجام و غیرممکن بودن توسعه بازار خود در ایران به دلیل بی‌میلی بانک‌ها به تعلیق درمی‌آورد.

به گزارش ایلنا به نقل از ایبِنا، شرکت پژو سیتروئن فرانسه عنوان تازه‌ترین شرکت خودرو ساز اروپایی است که به دلیل خروج ایالات متحده از برجام، فعالیت‌های خود در ایران را به تعلیق درآورده است.
شرکت پژو در اطلاعیه‌ای که از طریق ایمیل منتشر کرده است، اعلام کرد که شروع به پایان سرمایه‌گذاری‌های مشترک خود با ایران خودرو و سایپا کرده است؛ ضمن اینکه اعلام کرد در حال درخواست از دولت ایالات متحده برای گرفتن معافیت از تحریم‌ها علیه تهران به دنبال حمایت دولت فرانسه است.

این خروج پژو شبیه به عقب‌نشینی شرکت‌های انرژی فرانسوی از قبیل توتال و اِنگی در پاسخ به خروج دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای است.
پژو اعلام کرد که این تصمیم اهداف مالی این شرکت را هدف قرار نمی‌دهد، زیرا فروش محصولات ما در ایران کمتر از یک درصد درآمد پژو را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما تاثیر خروج ما از ایران روی مصرف‌کنندگان احساس خواهد شد. البته پیش از این در ماه آوریل «کارلوس تاوارس» مدیرعامل شرکت پژو گفته بود که در حدود ۳۰ درصد سهم فروش خودرو در بازار ایران متعلق به پژوه است.

پژو اعلام کرد که توسعه در بازار ایران به دلیل بی‌میلی بانک‌ها برای همکاری با ایران بسیار پیچیده است و اکنون با تصمیم ترامپ این موضوع غیرممکن تلقی می‌شود. همچنین شرکت وولکس واگن هم اعلام کرده که قوانین بین‌المللی را دنبال می‌کند.

شرکت پژو سیتروئن در سال ۲۰۱۶ میلادی توافقنامه‌ای را با ایران خودرو و سایپا برای ساخت پژو ۲۰۰۸ به امضاء رساند؛ اما شروع تولید به تاخیر افتاد.

در سال گذشته میلادی شرکت پژو تقریبا ۴۴۰ هزار خودرو در بازار ایران فروخت که بیشتر آنها مدل ۲۰۶ و ۴۰۵ بودند و ایران بزرگترین بازار خودرو پژو در خارج از فرانسه محسوب می‌شود.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد