logo

گزارش تلاش تشکل های ایرانی ساکن بلژیک
برای اعتراض به خطر اعدام رامین حسین پناهی

جمعه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴ مه ۲۰۱۸با درود به شما

چهارشنبه دوم ماه مه ۲۰۱۸، در اعتراض به خطر اعدام قریب الوقوع رامین حسین پناهی دو نامه خطاب به خانم "فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی" و یک نامه به وزیر امور خارجه بلژیک آقای "دیدیه ریندرز توسط فعالین حقوق بشری و سیاسی ایرانی ساکن بلژیک نوشته شد. اولین نامه با امضای شش جریان، که شامل چهار تشکل مدنی و حقوق بشری و دو جریان سیاسی ایرانی بود که برای مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ارسال شد. نامه دوم با مضونی مشابه توسط چهار تشکل مدنی و حقوق بشری ثبت شده ایرانی در بلژیک امضا شده بود که به مسئول سیاست خارجی دولت بلژیک ارسال گردید. پنجشنبه آقای دنیس چایبی از طرف خانم موگرینی به نامه شش تشکل ایرانی ساکن بلژیک پاسخ داده است که متن ترجمه هر دو نامه را در زیر برای آگاهی در اختیار خوانندگان این نوشته قرار می دهیم.
با احترام
علی صمد

================================================

دوستان عزیز

از اینکه توجه "نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی" و "معاون کمیسیون اروپا" خانم فدریکا موگرینی را به مسئله رامین حسین پناهی جلب کردید از شما تشکر می کنم. اتحادیه اروپا از نزدیک پیگیر این قضیه بوده است. ما در جریان هستیم که حکم اعدام (رامین حسین پناهی) که قرار بود امروز (پنجشنبه) به اجرا در آید به تعویق افتاده است. من از این امکان استفاده می کنم تا تاکید کنم که اتحادیه اروپا قویا با مجازات اعدام در هر شرایط و زمانی مخالف است. مجازات اعدام عملی ظالمانه و غیرانسانی است که به عنوان یک عامل بازدارنده عمل نمی کند. و نشان دهنده نادیده گرفتن غیرقابل قبول شان و منزلت انسانی است.

با احترام

دنیس چایبی
رئیس امور مربوط به ایران

=====================================

فدریکا موگرینی عزیز؛

ما چندی پیش در نامه‌ای خطاب به شما، در مورد وضعیت برخی از زندانیان در ایران، از جمله آقای رامین حسین پناهی نوشته و یادآور شدیم که بنا به گفته سازمان عفو بین الملل، او پس از یک محاکمه بشدت ناعادلانه محکوم به مرگ شده است.

ما چند روز پیش اطلاع یافتیم که آقای رامین حسین پناهی را برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل کرده اند و قرار است او را در سحرگاه روز پنجشنبه ( فردا )، سوم ماه مه اعدام کنند.

از شما می خواهیم هر آنچه که در قدرت خود دارید، برای جلوگیری از اجرای حکم اعدام رامین به کار ببرید. ما از شما مصرانه می‌خواهیم که حتی همین امشب به وزیر امور خارجه ایران و سفیر جمهوری اسلامی در بلژیک تماس بگیرید و از آنان بخواهید که جان آقای حسین پناهی حفظ شود. شاید فردا دیگر برای این جوان خیلی دیر شده باشد.

با تقدیم احترام

امضاکنندگان:

انجمن دفاع از حقوق بشر در ایران ( امید)- بلژیک
انجمن دوستی ایران و بلژیک
انجمن فرهنگی و اجتماعی پرسپولیس ـ بلژیک
فدراسیون اروپرس
حزب چپ ایران (فداییان خلق)- بلژیک
جنبش جمهوری خواهان دموکرات و لائیک ایران- شاخه بلژیک

۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۲ اردبیهشت
برابر با دوم ماه مه ۲۰۱۸
نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد