logo

گزارش مراسم اول ماه می در تورنتو کانادا

چهار شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲ مه ۲۰۱۸در روز شنبه ۲٨ اوریل به مانند هر سال برنامه اول ماه می در سالن ساختمان اتحادیه کارگران فولاد در تورنتو کانادا برگزار شد. در این مراسم حزب چپ ایران (فدائیان خلق) در کانادا،حزب کمونیست کانادا، حزب توده ایران در کانادا و ده ها حزب و تشکل های کارگری در این مراسم شرکت نمودند. حزب چپ ایران ( فدائیان خلق) میزی را به اطلاعیه های حزب به زبان انگلیسی و فرانسه و همچنین پوسترهایی در رابطه با ازادی زندانیان کارگر و زندانیان سیاسی در زندانهای جهوری اسلامی اختصاص داد.

برنامه در ساعت ۶.۳۰ شروع شد.در ابتدا جان کلارک به نمایندگی از طرف گروه ائتلاف علیه فقر به سخنرانی پرداخت. وی فاصله طبقاتی، گسترش فقر در جامعه و تورم را از پیامدهای سیاست نئولیبرالیستی حاکم در کشور کانادا دانست. وی همچنین ادامه داد که تعداد بیشماری از مردم به این سیاست ها اعتراض دارند و ما باید بتوانیم این اعتراضات را متشکل نماییم. وی سوسیالیسم را راه حلی برای برونرفت از این معضلات اجتمایی دانست. در ادامه رقصنده هایی از کشور کره به هنرنمایی پرداختند که مورد تشویق قرار گرفتند.

سام گیندین که پیشتر بعنوان رئیس قسمت تحقیقات و پژوهش در بخش ماشین سازی کانادا کار کرده، سخنران بعدی بود. وی به مقایسه بحران  ای مالی سرمایه داری در دهه ۵۰،۳۰ ، ۶۰ و زمان حال پرداخت و تاکید نمود که سرمایه داری حرف اخر تاریخ نیست و این بحران ها در ذات و سرشت سیستم سرمایه داری نهفته است.
فرح ملیک اخرین سخنران برنامه بود. وی عضو حزب کمونیست کانادا است و پیام حزب را بمناسبت اول ماه می قرائت نمود. در این پیام سیاست های جنگ افروزانه امپریالیست امریکا در کره شمالی و سوریه محکوم شد. در ادامه پیام آمده که کشورهایی که به سوریه دعوت نشدند هر چه زودتر باید خاک سوریه را ترک کنند و نیروهای مردمی باید از رژیم مردمی اسد حمایت نمایند. در این پیام سیاست دولت کانادا در قبال سوریه نیز محکوم شد. در پایان سرود انترناسیونال خوانده شد.

دراین مراسم دو نماینده از طرف کنسولگری کوبا شرکت داشتند. مواضع حزب چپ ایران (فداییان خلق) برای انها توضیح داده شد. "در پایان برنامه، حزب جپ ایران (فدائیان خلق) به موضع حزب کمونیست کانادا در رابطه با حمایت از رژیم بشار اسد اعتراض نمود..


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد