logo

«مساله عفرین با مناقشه قره باغ مرتبط است»

برگردان: آرسن نظریان

يکشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۵ مارس ۲۰۱۸


رهبران جامعه کردی ارمنستان

22 مارس 2018
ایروان - "مبارزه عفرین یک مبارزه جهانی است و فقط کردها نیستند که زیر ضربه های آن قرار دارند". مطلب مزبور را رهبران جامعه کردی ارمنستان، کنیاز حسنوف، نماینده پارلمان، ژنیا امیریان، رییس کمیته "کردستان" و اسلو دربویان، عضو جامعه کردهای ایزدی ارمنستان، طی یک مصاحبه مطبوعاتی در ایروان اعلام کردند.
حسنوف گفت: "اردوغان ادعا می کرد که وارد عفرین – که یک شهر کردی است – خواهد شد و ظرف ۵ روز کشورش را از دست "تروریستها" آزاد خواهد کرد، اما اکنون ۶٢ روز از تجاوز ترکیه می گذرد و کردها هم چنان به مقاومت در برابر نیروهای اشغالگر ادامه می دهند و اعلام کرده اند که هیچ گاه خانه و ماوای خود را ترک نخواهند کرد".
به گفته حسنوف، جامعه بین المللی درباره فجایع عفرین سکوت اختیار کرده است، زیرا قدرتهای بزرگ در وهله اول به فکر منافع خودشان، به ویژه بازارهای نفت هستند. وی جامعه بین المللی را به اقدام برای جلوگیری از کشتار عفرین فرا خواند.
ژنیا امیریان اعلام داشت که "جنگ تازه دارد شروع می شود، ما نه فقط برای کردهای عفرین مبارزه می کنیم، بلکه برای همه خلقهای خاورمیانه. مبارزان ما به هر اقدام ضروری برای مقابله با یورش وحشیانه ترکها دست خواهند زد".
اسلو دربویان، عضو جامعه ایزدیان ارمنستان نیز اظهار داشت: "اشغال عفرین تهدیدی برای ارمنستان نیزهست. ادامه عملیات اشغالگرانه ترکیه به معنای به اجرا درآوردن نقشه های شوم پان ترکیستی است. ازجمله هدفهای آنها رسیدن به قره باغ است. امروزه عفرین و قره باغ به هم مرتبط شده اند. ما اطلاعاتی داریم که واحدهای ویژه آذربایجانی در ترکیه تشکیل و تعلیم داده می شوند. اخیرا نخست وزیر ترکیه در آذربایجان اعلام کرد که "حتی اگر اذربایجان با استقلال قره باغ موافقت کند، ترکیه موافقت نخواهد کرد، برای اینکه قره باغ و عفرین باهم مرتبط اند".
__________
منبع:
http://en.a1plus.am/1271345.htmlنظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد