logo

خانه همبستگی مهر، کلن

گرامی باد ۱۰ دسامبر روز جهانی حقوق بشر!

شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲ دسامبر ۲۰۱۷

khane-mehr.jpg
خانه همبستگی مهر، کلن، ده دسامبر روز جهانی حقوق بشر را به همه هموطنان که به حقوق بشر باور دارند و بدان احترام می‌گذارند شادباش می‌گوید!

فرارسیدن روز جهانی حقوق بشر می‌توانست روز سرور و شادی مردمان میهن ما و مردمان سراسر جهان باشد.

شوربختانه میهن ما ایران و مردمان ما دوران دشواری را پشت سر می‌گذارند. هیولای جنگ بار دیگر بر کشور ما سایه افکنده‌است و ایرانیان را هر روز بیشتر نگران و ناآرام می‌کند.

سوداگران جنگ در حاکمیت ولایت فقیه مانند دیگر بازیگران مرتجع در خاورمیانه در این بازی شوم سهیم‌اند.

بیش‌از هرچیز اکنون بازگشت و بقای صلح برای مردمان ما و مردمان خاورمیانه بااهمیت است.

در جنگ است که بیش‌از هر زمان حقوق انسانها به‌آسانی لگدمال می‌شود و هیچ سخنی از آزادی، دمکراسی، عدالت اجتماعی و حقوق بشر نمی‌توان بر زبان آورد. اژدهای جنگ همه چیز را درکام خویش فرو می‌برد و مردم را از جایگاه انسانی‌شان فرو می‌کشد و زور، پلیدی، زشتی و فقر را برهمه جا حاکم می‌کند.

بسیاری از مردم ایران در جمع‌های خود نه‌تنها از حاکمیت دینی و از پلیدی‌ها و فساد گسترده در آن سخن می‌گویند بلکه نگران سقوط ارزش‌ها و جایگاه انسانی در نزد هم‌میهنان خود هستند. سرزمینی که در آن مهر به همنوع و احترام به حقوق شهروندی بمیرد نمی‌تواند آینده‌ای نویدبخش را در خود پرورش دهد.

خوشبختانه مردم ایران در هفته‌های گذشته پس‌از زلزله سهمگین در غرب کشور، مهر به هموطنان خود را گسترده و به خوبی نشان دادند که زنده و آگاهند و به هم‌میهنان خود و ایران عشق می‌ورزند.
ایران سرزمین همه ایرانیان است. آنها که با برپایی حاکمیت دینی هر روز بیشتر ایران را بسوی ویرانی گسترده پیش می‌برند و یا آنها که در جستجوی ارواح خبیثه و زنده‌کردن آنها هستند و هنوز تصور می‌کنند مردم در زمان "جنگ قادسیه" بسر می‌برند، نمی‌توانند مردم را از هم جداکنند و با رجزخوانی‌های بی‌مورد، ایران را در قرن بیست و یک در جنگی خانمانسوز با همسایگان درگیر کنند.
هر کنشگر جامعه مدنی می‌داند که ما با آگاه‌گری اجتماعی و دامن زدن به جنبش‌های اجتماعیِ صلح می‌توانیم جلوی جنگ را بگیریم.
با جنبش اجتماعی برابر حقوقی همه مردمان ایران با هر قومیت، زبان، مذهب، دین و اندیشه می‌توان ایرانی متحد داشت.

با جنبش اجتماعی علیه فساد، که جامعه جوان ایران می‌تواند آن را پیش ببرد، می‌توان با فساد مبارزه کرد و به آرامی ریشه‌های آنرا خشک نمود.

با جنبش اجتماعی برای حقوق شهروندی و به چالش‌کشیدن قوه قضائیه مرتجع و فاسد که به‌جای ظالم مظلوم و وکلای مدافع را به بند می‌کشد، می‌توان به‌سوی یک جامعه مدنی حقوقی پیش رفت.

خانه همبستگی مهر، کلن تلاش می‌کند در همۀ این جنبش‌های اجتماعی در کنار هموطنان در ایران و یا هر جای جهان کوشا باشد.

ما امسال گردهم‌آیی خود بمناسبت ده دسامبر روز جهانی حقوق بشر را درپای درخت آزادی و حقوق بشر، در پارک حقوق بشر شهر کلن برگزار می‌کنیم.

ما به سنت هرساله امسال درخت آزادی و حقوق بشر را به نام دو تن از هم‌میهنان‌مان که هریک به‌شیوه خود برای آرمان‌های انسانی و حقوق بشر مبارزه کرده‌اند نام‌گذاری می‌کنیم؛ به نام خانم گوهر عشقی مادر جانباخته جنبش آزادی ایران ستار بهشتی و به نام آقای محمود صالحی چهره سرشناس جنبش کارگری ایران.

گردهم‌آیی روز یکشنبه ده دسامبر از ساعت ۳ بعداز ظهر در محل پارک حقوق بشر کلن

در کنار درخت آزادی و حقوق بشر
Park der Menschenrechte
Bachemer Str.
50931 Köln

خانه همبستگی مهر، کلن، دوم دسامبر ۲۰۱۷


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد