logo

اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا - انتاریو:

رضا شهابی، فعال کارگری زندانی را آزاد کنید

سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷
عالی جناب سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی
عالی جناب حسن روحانی رئیس جمهور

عالی جناب ها:
فعال کارگری زندانی رضا شهابی را بلافاصله آزاد کنید

به نمایندگی از ۲۶۰ هزار اعضای اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا در اونتاریو ( کیوپی – انتاریو) بدین وسیله اعتراض خود را به تداوم آزار و اذیت رضا شهابی، عضو هیئت مدیره و خزانه دار سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران، که بار دیگر به دلیل فعالیت های اتحادیه ای کارگری بطور ناعادلانه زندانی گردیده و از ۹ اوت ۲۰۱۷ تا کنون در اعتراض به این حبس ظالمانه، اعتصاب غذا کرده است، اعلام می داریم.

ما این نامه را نه فقط برای اعلام نگرانی عمیق خود نسبت به زندانی کردن شهابی، بلکه همچنین به این دلیل می نویسیم که توجه شما را به وضع سلامتی وخیم ایشان جلب کنیم. بر پایه گزارش های موثق، ایشان دچار مشکلات جدی سلامتی است و از جمله از سردردهای شدید، سرگیجه، کاهش فشار خون، کاهش وزن و مشکلات گوارشی رنج می برد. ما اطلاع داریم که که ایشان در تاریخ ۳۱ اوت به درمانگاه زندان برده شد اما همچنین گزارش شده است که او مراقبت های تخصصی پزشکی مورد نیاز را دریافت نکرده است.

بر خورد ستمگرانه با آقای شهابی به دلیل فعالیت های کارگری، از ژوئن ۲۰۱۰هنگامیکه او در سر کار مشغول اتوبوسرانی بود و با خشونت مورد حمله قرار گرفت و دستگیر شد، متاسفانه فقط آغازمشقتی بود که تا به امروز ادامه دارد. پس از آنکه نوزده ماه در سلول انفرادی گذراند، او به شش سال حبس، ممنوعیت از فعالیت های کارگری و جریمه سنگین مالی محکوم شد. آقای شهابی به دلیل تحمل فشارهای شدید فیزیکی و شکنجه در هنگام بازجویی ها، دچار جابجایی مهره های کمر و گردن شد و دوبار مورد جراحی قرار گرفت. بعد از تحمل سالها زندان، او بر اساس توصیه پزشک قانونی، درمرخصی پزشکی به سر می برد.

اما اکنون به نظر می رسد که آقای شهابی، که دوران محکومیتش قرار بود به پایان رسیده باشد، نه تنها دوباره زندانی گردیده بلکه ۹۶۸ روز دیگر هم به مدت حبس او افزوده شده است، که به این نحو کل زمانی که او بطور قانونی در مرخصی پزشکی بود را نیز محسوب نموده اند. شرایطی که آقای شهابی به دلیل فعالیت های کارگری اش با آن مواجهه شده است حقیقتا وحشتناک است.

ما تداوم هدف قرار دادن و زندانی کردن مجدد رضا شهابی را شدیدا محکوم می کنیم. ما همچنین تداوم اذیت و آزار و دستگیری فعالین کارگری در ایران را محکوم می کنیم و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی و همه فعالین کارگری زندانی در ایران هستیم. لطفا این را بدانید که اعضای " کیوپی – اونتاریو" دولت ایران را مسئول سلامتی و تندرستی آقای رضا شهابی می دانند و پرونده او را با شدت تمام پیگیری خواهند کرد.

با احترام،

فرد هان ، رئیس
کندیس رنیک، خزانه دار

رونوشت به :
شورای عالی حقوق بشر، قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران؛ نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل؛
دادستانی تهران، شرکت اتوبوسرانی تهران


ترجمه و تکثیر از اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
http://www.workers-iran.org

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد