logo

عربستان برای نخستین بار به زنان اجازه ورود به ورزشگاه را داد

يکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۷دویچه وله: عربستان سعودی به مناسبت روز ملی این کشور برای نخستین بار به زنان اجازه داد وارد ورزشگاه شوند. همزمان یک روحانی سعودی با سخنان توهین‌آمیزش علیه زنان خشم کاربران سعودی در فضای مجازی را برانگیخت.

حکومت سلطنتی عربستان سعودی برای نخستین بار به زنان اجازه ورود به استادیوم ورزشی را داد. صدها زن اجازه یافتند در روز شنبه (۲۳ سپتامبر / اول مهر) همراه با خانواده‌هایشان وارد ورزشگاه ملک فهد شوند و در مراسم جشن روز ملی این کشور شرکت کنند.

در ورزشگاه ملک فهد که گنجایش ۴۰ هزار نفر را دارد بخشی جداگانه برای خانواده‌ها تعیین شده بود.

تاکنون زنان عربستان سعودی حتی در جشن روز ملی این کشور اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را نداشتند. عربستان سعودی سیاست جداسازی جنسیتی در فضاهای مختلف را به شدت رعایت می‌کند. این کشور تنها کشوری است که زنان در آن اجازه رانندگی ندارند.
در حالی که زنان برای اولین بار اجازه ورود به ورزشگاه را یافتند، یک فرد روحانی سعودی با سخنرانی‌اش در توجیه ممنوعیت رانندگی برای زنان خشم کاربران سعودی در فضای مجازی را برانگیخت.

در ویدیویی در اینترنت می‌توان دید که سعد الحجری، از روحانیون عربستان سعودی، می‌گوید که مغز زنان معمولا نصف مغز مردان است و وقتی زنان به خرید می‌روند مغزشان از این‌هم کوچکتر می‌شود و به یک چهارم مغز مردان می‌رسد. این روحانی سپس می‌گوید که بدین دلیل زنان نباید اجازه رانندگی داشته باشند.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد