logo

همبستگی جمهوری خواهان ایران

پروژه شرورانه مرگ تدریجی محصوران را متوقف سازید.

پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷ اوت ۲۰۱۷

حمایت همبستگی جمهوری خواهان ایران از خواسته های اعتصاب غذای مهدی کروبی

حجت الاسلام مهدی کروبی از رهبران نمادین جنبش سبز در اقدامی شجاعانه دست به اعتصاب غذای خشک زده است تا حقوق خود را مطالبه نماید. او با تاکید بر حقانیت مواضع جنبش سبز، ایستادگی بر پیمان خود با مردم و تحمل سرافرازانه 7 سال حصر خانگی خواهان برگزاری محاکمه علنی است تا در پیشگاه افکار عمومی که نیکو ترین داور و قاضی است ،آمران و عاملان سرکوب خونین جنبش سبز و مرتکبان جنایت علیه مردم رسوا شوند. او در آستانه 80 سالگی با به خطر انداختن جان خود در شرایطی که با بیماری قلبی دست و پنجه نرم می کند، نهاد ولایت فقیه، دستگاه قضائی تهی از عدالت و جریان استبداد دینی را به چالش طلبیده است. همت و اراده قابل تحسین کروبی و دیگر محصوران و زندانیان سیاسی روشنگر مسیر درست رهایی از اختناق و دیکتاتوری و رشد نهال آزادی، کرامت انسانی، توسعه همه جانبه و امنیت پایدار درمیهن است.

همبستگی جمهوری خواهان ایران ضمن حمایت همه جانبه از خواسته های مهدی کروبی ،به رهبری جمهوری اسلامی و نهاد های امنیتی و قضائی زیر دست او هشدار می دهد که به فوریت پروژه شرورانه مرگ تدریجی آقایان کروبی , میرحسین موسوی و سرکار خانم زهرا رهنورد را متوقف ساخته و مقدمات آزادی بدون قید و شرط آنان را فراهم سازند. استمرار مخالفت حکومت با برگزاری دادگاه علنی به دلایل واهی برگ تایید دیگری بر انبان خالی ولی فقیه و دعاوی دروغین دستگاه قضائی و امنیتی نظام در خصوص جنبش سبز خواهد بود.
در این میان حسن روحانی مسئولیت ویژه ای دارد. دیگر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست وی از مسئولیت های قانونی و اخلاقی خود در حل مشکل حصر سرباز زند. او حداقل می تواند از طریق اختیاراتش در وزارت اطلاعات و شورای امنیت ملی برای تحمل پذیری شرایط حصر اقدام کند و اجازه ندهد نیرو های امنیتی به صورت شبانه روزی در کنار مهدی کروبی حضور داشته و او را حتی از شرایط حبس یک زندانی عادی نیز محروم کنند. تداوم کوتاهی و سهل انگاری روحانی معنایی جز خلف وعده نداشته و به صورت جدی متهم به فریبکاری در جریان انتخابات خواهد شد.

نمایندگان مجلس و بخصوص فراکسیون امید نیز وظیفه خاصی بر عهده دارند. اتکاء صرف به تشکیل کمیته، رایزنی با آمران و عاملان حصر و دنبال کردن راهکار های سترونی چون برد- برد با سلسله جنبانان استبداد دینی همانطور که در 7 سال گذشته جواب نداده، کارگشا نخواهد بود. قصور مجلس و بخصوص نمایندگانی که با شعار دفاع از حقوق ملت و رفع حصر بر کرسی های سبز مجلس نشسته اند، آنها را نیز خواسته و یا ناخواسته شریک جرم اقتدار گرایان و نهاد ولایت فقیه خواهد کرد.

هجا در پایان تاکید می کند که باز شدن قفل حصر و فرایند تدریجی گشایش سیاسی نیازمند تغییر موازنه قوای اجتماعی ، فعالیت هدفمند و خلق قدرت نیروهای معترض به وضع موجود در عرصه اجتماع است. ازاینرو هجا از تمامی نیرو های جنبش سبز و مدافعان حقوق بشر بخصوص دانشجویان، فعالان حقوق زنان، حقوق دانان، روحانیون مردمی، فرهنگیان و هنرمندان مسئول دعوت می کند تا پتانسیل های خود را برای گسترش طرح مطالبات مهدی کروبی فعال سازند. تجمیع نیرو و همگرایی ظرفیت های داخل و خارج از کشور می تواند برگزاری علنی دادگاه کروبی را به فرصتی تاریخی برای تضعیف استبداد دینی و رونق بخشیدن به مبارزه برای دمکراسی و حقوق بشر بدل سازد. قدرت در انحصار هیچ مرکز و حکومتی نیست. اقدام مناسب نیرو های اجتماعی و سیاسی در بزنگاه ها می تواند مناسبات را به نفع مردم تغییر دهد.

هیات سیاسی-اجرایی
همبستگی جمهوری خواهان ایران​

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد