logo

درخواست ظریف از اروپا برای کمک به حل بحران در خلیج فارس

دوشنبه ۵ تير ۱۳۹۶ - ۲۶ ژوين ۲۰۱۷

دویچه وله: وزیر خارجه ایران در نشست شورای روابط خارجی اروپا در برلین با توجه به انزوای قطر توسط کشورهای عربی گفت، اروپا از قابلیت‌های لازم برای کمک به حل مناقشه‌های خلیج فارس برخوردار است.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که در سفر اروپایی خود ابتدا وارد برلین شده در نشست سالانه شورای روابط خارجی اروپا بر ضرورت وجود یک مجمع امنیتی منطقه‌ای در خلیج فارس برای ترویج گفت‌وگو تأکید کرد.

در حالی که قطر در اوایل ماه جاری (ژوئن) به اتهام "حمایت از گروه‌های تروریستی" از سوی عربستان سعودی، امارات متحده عربی‌، بحرین و مصر طرد شد ظریف از اروپا خواست، با توجه به "قابلیت‌ها و ارزش‌های" خود "برای کمک به حل مناقشه‌های منطقه خلیج فارس" وارد عمل شود.

محمدجواد ظریف که دوشنبه ۵ تیر (۲۶ ژوئن) وارد برلین شده گفت: «اتحادیه اروپا نمی‌تواند به بهای شکست دیگران به فکر پیروزی باشد و این مسئله‌ای است که ایران بخوبی از آن آگاه است.»

ظریف با اشاره به این که ایران و قطر از سوی برخی کشورهای عربی "حامی تروریسم" خوانده شده‌اند گفت، این تلاشی از سوی این کشورهاست تا از قبول مسئولیت برای شکست خود در پاسخ به نیازهای مردمشان شانه خالی کنند.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد